2023-11-02

„Ewa gotuje”: Przysmaki z regionalnych polskich serów

Sezonowe i miejscowe produkty to atuty potraw, które poleca Ewa Wachowicz. Tym razem, gotując w swoim górskim domku, gospodyni korzysta z lokalnych serów, ale podaje je w lekko zmodyfikowanych wersjach. Są dominującym składnikiem przystawki, dania głównego, a nawet deseru. Poznaj przepisy przygotowane przez prowadzącą. „Ewa gotuje” w sobotę o godz. 10:10 w Telewizji Polsat.

Oscypek z rusztu
Ewa Wachowicz uwielbia lokalne produkty i regionalną kuchnię. Dlatego za każdym razem, gdy jest pod Babią Górą, sięga po coś, co powstaje na miejscu, w Zawoi. Tym razem kupuje górskie serki prosto z bacówki. Oscypki trafiają na ruszt.

Konfitura z żurawiny
Bywalcy górskich kurortów znają ten smak doskonale. Oscypki po upieczeniu zostają podane w towarzystwie domowej konfitury zrobionej z lekko przemrożonej świeżej żurawiny, na którą przepis gospodyni pokazuje krok po kroku.

Zapiekanki warzywne
Na danie główne bezmięsne mini zapiekanki przygotowane i efektownie podane pod zapieczonym serem w wygodnych kamionkach.

Sernik na zimno z mango
Na deser Ewa Wachowicz robi wyśmienity sernik na zimno na ciasteczkowym spodzie, z masą na bazie twarogu i pulpy z mango. Całość przyozdabia bita śmietana i miąższ z marakui.

Jak przygotować poszczególne dania? Proporcje składników i szczegóły przepisów w 494. odcinku programu „Ewa gotuje”.

Ewa gotuje w sobotę o godz. 10:10 w Telewizji POLSAT.