2023-11-01

„Żony Warszawy” - odcinek 9: Ciche dni wstępem do demolki

Pokojowe nastroje między bohaterkami to pozory, czego dowodem jest seria spotkań. Zaczyna się od nerwowej atmosfery, a kończy na rozwalaniu młotkiem telewizora. Czy sesja terapeutyczna Świadomej Bogini ma szansę się powieść i przegnać wszystkie negatywne myśli na temat uczestniczek? „The Real Housewives. Żony Warszawy” w środę o godz. 22:10 w Polsacie.

Na zakupy i spa
Ania odbiera w salonie swoje wymarzone sportowe auto, w którym podziwia głównie kolor. Monika Goździalska odwiedza salon jubilerski, żeby kupić pierścionki z kamieniami, które odstraszają… czarownice, po czym udaje się do spa, razem z drugą Moniką, Kasią i Anitą. Nie ma z nimi Sary. - Laleczka Chucky dzisiaj nie przyjechała, bo jej już nic nie pomoże - mówi. A co u niej?

Upadek przyjaźni
Sara powiedziała Anicie, że temat kłótni z Moniką Żochowską jest zamknięty. Jednak ta druga najwyraźniej nie ma tego samego zdania. - Mam wrażenie, że to, co się wydarzyło w Wiśle, trochę Monice rozwaliło mózg. Nie wie, co z tym zrobić - komentuje Anita. Potwierdza to sama zainteresowana, zaskoczona, że to ona ma być tą, której jest wybaczone. Nerwowa atmosfera nie sprzyja relaksowi.

Trudna droga do kompromisu
Monika Żochowska spotyka się z koleżanką, żeby wyjaśnić to, co między nimi zaszło. - Jesteśmy otoczone tymi harpiami i coraz więcej dram się tam dzieje - mówi Sara jak gdyby nigdy nic, zrzucając winę za konflikt na inne Żony. Monika nie pozwala na to, oczekując wyjaśnienia tego, że jej rozmówczyni obmawiała ją za jej plecami. - Nie mam siły na takie spotkania - rzuca ta druga i wychodzi. Monika mimo tego chce jej dać kolejną szansę na uratowanie dwunastu lat przyjaźni.

Relaks nad morzem
Monika Goździalska zaprasza Anitę, Kasię i Anię do Hiszpanii. Temat Sary wraca w czasie rejsu. Panie zastanawiają się, jak naprawdę wyglądają obecne relacje dawnych przyjaciółek. - Tam są złe emocje - uważa Anita. - Ona żyje w swoim świecie - ocenia Sarę Ania. - Nie, ona chce być gwiazdą - protestuje Monika. Wszystkie godzi Kasia, stwierdzając, że pogoda jest zbyt piękna, aby rozmawiać o dramie z Wisły. Czas na opalanie, pływanie i szampana.

Nadmiar wyznań
Po przerwie na zakupy, które wysokością rachunków powodują zastanowienie nawet bohaterek programu, kolejna tura opalania i rozmów. Tym razem o pokazywaniu ciała. Kasia przyznaje, że nie ma poczucia wstydu i często dzieci proszą, aby osłoniła ciało. Z kolei Anita nie chce, aby niektóre części jej ciała oglądał ktoś poza mężem. Monika dominuje rozmowę wyznaniami o sobie, co nieco zniesmacza pozostałe panie. - Ja też tak mam, że nudzę się, jak długo nie jest o mnie - wyznaje Kasia. - O czym nie byłaby rozmowa, zawsze się kończy na tych trzech tematach: jej córka jest lesbijką, kobiety do niej piszą, a ona im pomaga - podsumowuje Anita, przyznając jednak, że Monika jest w tych rozmowach szczera i prawdziwa.

Ostatnia deska ratunku
Rage room, czyli miejsce, w którym rozładowuje się emocje, rozwalając rzeczy, ma być finalną próbą pozbycia się złych wibracji między Sarą a Moniką. - Posłałam parę laurek w stronę dziewczyn - przyznaje ta pierwsza, wyrzucając z siebie to, co zabolało ją w ocenach Żon. - To co, jest dobrze między nami? - pyta jej koleżanka, a ona potwierdza, że znów są teamem.

Rodzinne dramaty
Dlaczego Monika Goździalska wybrała Hiszpanię jako miejsce zamieszkania? Jak wyjaśnia, zrobiła to dla córki, która była w Polsce dyskryminowana z powodu orientacji seksualnej. Kobieta wspomina też o swoich traumatycznych przeżyciach z dzieciństwa, kiedy stres po stracie taty wywołał u niej wieloletnie choroby. Największe zrozumienie wykazuje Ania, która straciła ojca po ciężkiej i długiej chorobie, kiedy miała czternaście lat. Wspomnienie dzieciństwa bez ukochanych osób u obu wywołuje łzy. Wyjazd zbliża je i otwiera.

Boginie w ogrodzie
Siedem Żon ponownie przy jednym stole, brakuje tylko Ani. Magda zaprasza je do siebie. - Pewne tematy są nabrzmiałe i to jest moment, żebyśmy się spotkały i na spokojnie oczyściły atmosferę - wyjaśnia, zalecając im zadania coachingowe. Okazuje się, że każda z nich ma inny układ wartości życiowych, próbują wyciągnąć z tego jakieś wnioski. Na koniec jednak Monika Goździalska agresywnie chce rozliczyć się z grupą i nie przyjmuje do wiadomości tego, że sama może być źródłem zgrzytów z kobietami, które zastrasza. - Przez chwilę wydawało się, że będzie miło - podsumowuje Sara zakończone gwałtowną kłótnią spotkanie.

„The Real Housewives. Żony Warszawy” - zobacz odcinek 9:

The Real Housewives. Żony Warszawy w środę o godz. 22:10 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat