2023-10-25

„Żony Warszawy” - odcinek 8: Wyjazd ujawnia całą prawdę

Wszystkie osiem uczestniczek programu w jednym hotelu. To musi skończyć się dramą! Pogodzone w końcu Magda i Monika Goździalska scalają grupę bohaterek. Ta ostatnia bierze nawet na siebie nie swoje winy, żeby tylko je pogodzić. Jednak rysy pojawiają się tam, gdzie nikt ich nie oczekuje... „The Real Housewives. Żony Warszawy” w środę o godz. 22:10 w Polsacie.

Dwa oblicza Sary
Podczas kolacji na wspólnym wyjeździe wraca temat relacji między Sarą a Magdą, o które dopytuje Kasia. Nie rozumie, jak można krytykować osobę, z którą kilka dni później jedzie się razem do Irlandii. - Kasia stworzyła sobie jakąś negatywną wizję mnie i stara się znajdować elementy, które będą jej pasować do układanki - mówi atakowana Sara, protestując przeciwko temu, że ma się tłumaczyć z wyjazdu. - Nic nie rozumiem. Muszę sobie notes założyć, o co komu chodzi i na czym polega kosa z kim - komentuje to Anita.

Nowa seria pytań
Nawiązując do kontrowersyjnej zabawy z urodzin Ani, Monika Goździalska proponuje kończenie wylosowanych zdań. Tym razem panie się rozluźniają i odpowiadając, zdradzają nieco o swoich relacjach i tym, jak wiele już wiedzą o sobie. Jednak i tym razem pojawiają się zgrzyty przy pytaniach o brak gustu i powierzanie sekretów. - Sarze dostaje się nie tylko od Kasi, ale i od Magdy - zauważa Monika Źochowska. Sara ma do niej żal, że jako przyjaciółka nie staje w jej obronie. A to jeszcze nie koniec wycieczek pod jej adresem...

Rysy na przyjaźni
Po nieprzespanej nocy Sara spotyka się z Moniką, aby wprost powiedzieć jej o swoich pretensjach. - Tak jak normalnie ci się buzia nie zamyka, to przez cały wieczór siedziałaś cicho i tylko myślałaś, żeby nikt nie zwrócił na ciebie uwagi - rzuca, wyjaśniając, że oczekiwała od przyjaciółki wzięcia na siebie odpowiedzialności. Dodaje, że takie publiczne oskarżenia psują jej wizerunek. - Tego chcesz? Wybielić się? - odpowiada Monika. Próba niesprawiedliwego zrzucenia na nią całej winy doprowadza ją do łez.

Lęk przed beztroską
Górska przejażdżka na quadach. Jako jedyna skrajnie ostrożnie do zabawy podchodzi Basia. - Chodzi o to, żeby ładnie przejechać, żeby nie szarpało - wyjaśnia swoją taktykę, jadąc na ledwie toczącym się pojeździe. Kiedy Kasia wsiada jako pasażer i próbuje przekonać ją do choćby nieco szybszej jazdy, najpierw kurczowo zaciska rękę na hamulcu, a później ucieka z piskiem prosto w ramiona męża. - Boi się życia na pełnych obrotach, jej infantylizm wychodzi z każdej jednej dziurki - komentuje Monika Żochowska.

Na dystans
Sara rezygnuje ze spotkania na quadach, czego w ferworze zabawy panie nawet nie zauważają. W tym czasie wybiera relaks w towarzystwie męża i jego córki. Odmawia też kolejnego spotkania żon, a namawiana telefonicznie przez Monikę Goździalską wyjaśnia: - Nie chowam głowy w piasek. Nie przespałam nocy po tym jak wczoraj zostałam przedstawiona i dzisiaj nie mam ochoty o tym rozmawiać - mówi. Konflikt omawia z mężem. - Przytulanie na wszystko pomaga - twierdzi Aleksa, siadając na kolanach zmartwionej macosze.

Dwa spojrzenia na zdradę
Na spotkaniu pań rozmowa schodzi na zdecydowane potępienie kobiet, które uwodzą zajętych mężczyzn. Monika Goździalska nie może się zgodzić z Magdą, która zaleca większy obiektywizm i ostrożność w ferowaniu wyroków. - Zawsze jest wina po obu stronach - przekonuje. Monika Żochowska zaskakuje wszystkich, mówiąc, że zgadza się z… obiema paniami. Ujawnia, że sama została zdradzona, ale wyzwoliło to takie zmiany w jej życiu, które doprowadziły ją do miejsca, z którego jest bardzo zadowolona.

Rozpad grupy
Piknik w górach. Jego organizatorka, Kasia, wybiera się na szczyt góry w bardzo wysokich szpilkach. Po chwili do pań dołącza w końcu Sara, ale kiedy Monika Goździalska zauważa, że po jej przyjściu w towarzystwie panuje gęsta atmosfera, panie, zamiast to wyjaśnić, stwierdzają, że czas wracać do Warszawy i niemal natychmiast rozchodzą się. - Hipokryzja tej grupy sprawia, że pocę się pod kolanami - komentuje w swoim stylu skandalistka. W stolicy bohaterki wracają do bezpiecznych spotkań w mniejszym gronie. Anita i Sara jadą oglądać projekt domu tej pierwszej, a Kasia odwiedza Basię w jej klinice, jako dość wymagająca pacjentka z dentystyczną fobią.

„The Real Housewives. Żony Warszawy” - zobacz odcinek 8:

The Real Housewives. Żony Warszawy w środę o godz. 22:10 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat