2023-10-11

„Żony Warszawy” - odcinek 6: Okazja do zmiany na lepsze

Bohaterki programu zyskują nową perspektywę, nowe doświadczenia i... spokój. Ania z koleżankami odwiedza adoptowanego bezdomniaka, Sara przechodzi swój pierwszy zabieg medycyny estetycznej, a Magda i Monika w końcu znajdują wspólny język. Czy ostatecznie zakopały topór wojenny? „The Real Housewives. Żony Warszawy” w środę o godz. 22:10 w Polsacie.

Misja pojednanie
Anita stawia sobie trudne zadanie połączenia grupy skłóconych Żon. Zaprasza je tor wyścigów samochodówych. Panie uczą się wyczynowej jazdy. Magda, rozmawiając w cztery oczy z Moniką Goździalską zaprasza ją do siebie do domu, co nie wzbudza entuzjazmu. - Chciałabym ci podziękować, bo dzięki tobie dowiedziałam się bardzo dużo o sobie - mówi Bogini, tłumacząc swoje zachowanie „detoksem podświadomości”. Mimo wątpliwości jej rozmówczyni po rzeczowej wymianie zdań dochodzi jednak do zgody.

Dom pełen skarbów
Najpierw królestwo Magdy odwiedza jednak Anita, którą zaciekawia oczywiście garderoba. - Złoto, biel, czerń. Jej dom pasuje do niej idealnie - potwierdza z fascynacją przeglądając najpierw regał z butami, a następnie z biżuterią, którą przegląda i przymierza. - Tylko pamiętaj, żebyś wychodząc to wszystko zdjęła - rzuca w żartach gospodyni.

Psie serce
Pozostałe Żony wybierają się do azylu dla zwierząt. Jest to związane z prezentem, jaki Basia i Kasia dały Ani na urodziny, czyli adopcją bezdomnego psa w jej imieniu. Wigor został wyrzucony z samochodu na ulicę. Ze względu na wiek i kolor miał minimalne szanse na adopcję. Odwiedziny w schronisku są trudnym przeżyciem. - Chciałoby się pomóc im wszystkim. Może taką wizytą sprawimy, że ktoś się zakocha w takim psinku - mówi Kasia. Ania deklaruje, że zrobi wszystko, aby znaleźć mu prawdziwy dom.

Syndrom dorobkiewicza
Nawet Anita, podziwiając garderobę Magdy, jest zaskoczona nadmiarem rzeczy. Na przykład trzema parami niemal identycznych i mało praktycznych butów. Panie rozmawiają o momencie, w którym poczuły potrzebę kupowania luksusowych przedmiotów. - Kiedy zaczęłam mieć pieniądze, moje ego bardzo tego potrzebowało i krzyczało „nakarm mnie” - mówi gospodyni, zdradzając, ile miesięcznie wydaje na ubrania i akcesoria. - Ja to nazywam syndrom dorobkiewicza. Pierwsze grube zarobione pieniądze, to trzeba iść i sobie coś kupić. I kupowało się bez sensu - rewanżuje się wspomnieniem Anita.

W krainie kaszanki i piwa
Rozmowy o modzie panie kontynuują podczas spotkania w Irlandii, w której Anita mieszkała przez siedemnaście lat. Towarzyszy im Sara. Mimo chłodnych stosunków między koleżankami, razem wybierają się do zaprzyjaźnionego butiku miłośniczki mody. Już na wstępie Magda ocenia to miejsce jako lumpeks, a Sara chłodno rozważa luksusowe dodatki jako biznes. - Mnie interesują konkrety. Na czym tutaj można zarobić – wyjaśnia, dopytując, w jakie marki inwestować. Wszystkie jednak wychodzą ze sklepu z pełnymi torbami zakupów.

Nowe spojrzenie
Sara decyduje się na swój pierwszy zabieg medycyny estetycznej, korzystając z usług kliniki Anity. Przeprowadza go Paul, mąż właścicielki. Pacjentka bardzo obawia się wypełnienia w okolicach oczu, ale już po krótkiej chwili może ocenić efekty. A te przekraczają jej najśmielsze oczekiwania. Natychmiast rozważa kolejne zabiegi. - Wiesz, że to zadziałało, kiedy kobiety, które miały tylko jeden problem i został on naprawiony, mówią „w porządku, robimy następny” - komentuje jej entuzjazm Paul.

W poszukiwaniu równowagi
Kasia zaprasza koleżanki na zajęcia jogi. Zaskakuje Basię, Anię i Monikę Goździalską swoimi umiejętnościami i gibkością. One od sportowych wyczynów wolą dalszą część spotkania, czyli piknik sushi, w czasie którego omawiają nieudane przyjęcie imieninowe Sary. O tym samym w Dublinie rozmawiają z solenizantką Anita i Magda, które... nie dostały na nie zaproszenia. - Nie tłumacz się, każdy robi, co chce. My mamy dystans do siebie i nie jestem obrażona - zapewnia Magda.

Rysa na krysztale?
Zbliża się premiera nowej książki Moniki Goździalskiej, na którą zaprasza wszystkie uczestniczki programu. Magda i druga Monika rezygnują, decydując się w tym czasie na spotkanie z zaprzyjaźnioną kosmetyczką hollywoodzkich gwiazd, która pochodzi z Polski. W prowadzonych przy obu okazjach rozmowach słychać, że obie panie wbrew deklaracjom nadal nie pałają do siebie sympatią. Przynajmniej od jawnej walki przeszły do wypracowanych kompromisów. Tylko czy potrwa to dłużej?

„The Real Housewives. Żony Warszawy” - zobacz odcinek 6:

The Real Housewives. Żony Warszawy w środę o godz. 22:10 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat