2023-10-18

„Żony Warszawy” - odcinek 7: Wartościowe rzeczy i ludzie

Uczestniczki w końcu otwierają się na siebie i ujawniają swoje pragnienia i cele życiowe, ale i tajemnice. Co ukrywają przed innymi kobietami, przed swoimi rodzinami, a do czego trudno im się przyznać nawet sobie? Czy wyznania sprawią, że ostatecznie poznają swoje prawdziwe oblicza i docenią się nawzajem? „The Real Housewives. Żony Warszawy” w środę o godz. 22:10 w Polsacie.

Komentarze na żywo
Magda udziela wywiadu online, który krytycznie obserwują inne Żony, sceptycznie nastawione do jej filozofii dążenia do idealnego życia. -  Wierzy, że to, co mówi, ma sens. Że kobiety tego potrzebują - mówi Sara. - Każda z nas ma kompleksy, które ukrywa. Myślę, że Magda też - stwierdza Ania. - Dobrze jest być nieidealnym. A jakbyśmy sami na siebie narzucali taką presję, to myślę, że nasze zdrowie psychiczne mogłoby na tym ucierpieć - polemizuje Basia. - Mówię wam, kosmici ją podrobili - rzuca kontrowersyjna Monika Goździalska.

Dużo i na bogato
Monika Żochowska zabiera Kasię na ważne dla siebie zakupy. Wybór ślubnej kreacji zaczyna bowiem od wyboru nowych diamentów i szuka czegoś naprawdę drogiego z efektem WOW. Pierścionek za ponad pół miliona złotych spełnia jej oczekiwania. Dopiero do niego razem z Magdą i Anitą dobiera suknię, która zostanie zaprojektowana specjalnie dla niej. Okazuje się jednak, że nie podjęła jeszcze ostatecznej decyzji co do tego kiedy i czy w ogóle odbędzie się ślub!

Związek idealny
Omawiając we własnym gronie potencjalne małżeństwo Moniki, uczestniczki rozważają zalety i wady konkubinatu. Zdradzają sobie nawzajem, jak wyglądała ich droga do ołtarza. Anita w rozmowie wyznaje wiele intymnych kwestii, jak to, że do ślubu skłoniła ją niechęć do mówienia na partnera „mój chłopak” oraz że żałuje, że sprzeciwiając się nakazom tradycji nie ochrzciła dziecka. Myślami wraca też do tego, że poczekała z seksem do czasu, kiedy poznała swojego męża. Podejrzewa, że tak właśnie było w przypadku Basi...

Dominacja i współpraca
Z okazji kupna nowych butów do tańca Magda z mężem idą na lekcje do mistrza programu „Taniec z Gwiazdami” Michała Danilczuka. Odkrywa on, że partnerka dominuje w tańcu, co nie jest zalecane. - Bardzo łatwo mi wychodzi prowadzenie męża i szarpanie go za ręce. Jestem nachalna i przywódcza - wyznaje Świadoma Bogini, opowiadając jednocześnie o sposobach na swoje udane małżeństwo. Zajęcia kończą się sukcesem w opanowaniu kroków i pocałunkiem pary.

Dla zdrowia i urody
Monika Goździalska zabiera Kasię i Sarę do zaprzyjaźnionej lekarki, ginekologa estetycznego, specjalistki od upiększania miejsc intymnych. Przyznaje, że sama jest jej pacjentką. Skorygowała wygląd swoich warg sromowych nie z powodów estetycznych, ale higienicznych. Ale jak dodaje, że było to również z korzyścią dla jej życia erotycznego. Jak wyjaśnia specjalistka, innym powodem wizyty u niej mogą być problemy medyczne. - No ja się dowiedziałam, że nie trzymam moczu, co jest dla mnie abstrakcją - przyznała Kasia po rozmowie z lekarką. Wszystkie apelują do kobiet, aby się badały.

Pokoleniowa zmiana
Magda i Ania spotykają się na ploteczkach i newsem dnia jest to, że tak jak jej przepowiedziała wróżka, Monika Goździalska chce starać się o kolejne dziecko. Ania wspomina swoje wczesne macierzyństwo, ale przechodzi też do swojego dzieciństwa i relacji z matką. - Mama wychowywała mnie rygorystycznie. Ale to może było spowodowane tym, że w wieku czternastu lat straciłam tatę - opowiada poruszona, dodając, że ona nigdy nie stosowała przemocy wobec swoich dzieci. Czy sama jej doświadczyła?

Babski dzień
Anita zdradza Kasi wyjątkowe miejsce, w którym ona znajduje prawdziwe modowe perełki. Okazuje się nim zwykły miejski bazar. Odkrywa przed koleżanką uroki podróbek, a przechodząc na targowisko, obie dowiadują się, że chrzan jest korzeniem, a nie tylko gotowym dodatkiem ze słoika. Ceny produktów mile je zaskakują. Po zakupach rozmawiają o macierzyństwie, które - jak obie dobrze wiedzą - nie jest wyłącznie cudem i nieustającą przyjemnością.

Szczerość do bólu
Magda realizuje obietnicę złożoną, kiedy godziła się z Moniką Goździalską po awanturze na balu i przyjmuje ją w swoim domu. Wyjaśnia, że chce ją lepiej poznać, aby zrozumieć, dlaczego akurat ona tak działa jej na nerwy. - Mówię sobie „czyli znowu zrobię skok kwantowy przy tej lambadziarze” - mówi wprost o swoich przesadnych reakcjach. Panie zdradzają, co o sobie myślały, mówiły i co słyszały jedna o drugiej. To całkowicie zmienia to, jak się widzą. Mają też oryginalny plan na ostateczne zakopanie topora wojennego. Jaki?

Sekrety i tajemnice
Pierwszy wspólny wyjazd wszystkich ośmiu Żon Warszawy do luksusowego hotelu w Wiśle na zaproszenie Kasi. Nie wszystkie konflikty są jednak zapomniane. W czasie kolacji, kiedy panie w ramach rozrywki wyznają sobie tajemnice i zajmują się innymi grami towarzyskimi, wraca temat kontrowersyjnej zabawy w pytania na urodzinach Ani. Sara nie chcąc zdradzić, że pomysłodawczynią była Monika Żochowska, nerwowo reaguje na dopytywanie, ale atmosferę ostatecznie rozładowuje Monika Goździalska.

„The Real Housewives. Żony Warszawy” - zobacz odcinek 7:

The Real Housewives. Żony Warszawy w środę o godz. 22:10 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat