2023-10-25

„Temptation Island Polska”: Weryfikacja i zmiany strategii

Podczas ogniska panie dowiedziały się, co pod ich nieobecność robią partnerzy. Niektórym może to ułatwić podjęcie ważnych decyzji zarówno o dalszej strategii w programie, jak i życiu po zakończeniu show. Kto poczuł się zraniony, a kto w swoim zachowaniu zapomniał, że w związku utracone zaufanie bardzo trudno odbudować? „Temptation Island Polska” w środę o godz. 23:10 w Polsacie.

Niedoceniona i zawiedziona
Podczas ogniska partnerek atmosfera gęstniała z każdą minutą. Marysia usłyszała jak Edward żalił się singielkom, że różnice między nim a partnerką są nie do przepracowania. Panom powiedział z kolei, że bez problemu może znaleźć sobie inną dziewczynę. - Jest zawód, że nie jestem dla niego wyjątkową dziewczyną, tylko jakąś tam, którą może sobie po prostu wymienić - stwierdziła ze łzami w oczach Marysia. - Czy to ma sens, żeby być z kimś, kto nie potrafi mnie docenić? - zastanawiała się.

Mocne oskarżenia
Dominika przyznała w rozmowie z Michałem Figurskim, że boi się zobaczyć film z wybrykami swojego partnera. Tego, co rzeczywiście pojawiło się ekranie na pewno jednak się nie spodziewała. Kuba oskarżył ją o przemoc w związku! - To ja czuję się pobita - powiedziała dziewczyna w trakcie ogniska, mając na myśli emocje, jakie czuła po obejrzeniu materiału. - Nie wiem skąd on sobie to wytrzasnął? Bajkopisarz - podsumowała zarzuty ze strony partnera.

„Piotr ma ochotę na koleżankę”
Jako ostatnia film z drugiego domu zobaczyła Joanna. A było na co popatrzeć - Piotr pytający singielki o orgazmy, liżący po brzuchu, przytulający, proponujący wyjazd na Santorini... - Zabolało mnie to, co widziałam - stwierdziła uczestniczka. - Chyba nikt nie chciałby zobaczyć takich scen. Może to wychodzi jego osobowość. Po to tutaj jestem, żeby się dowiedzieć, jaki on naprawdę jest - przyznała. Weryfikacja dla tego związku może okazać się ostateczna!

Single gotowi, by pocieszyć
- Tylko pełne kieliszki. Mogą być po dwa, może być po osiem nawet - panie wróciły do domu i wyżaliły się singlom z tego, czego dowiedziały się podczas ogniska. - Coś ze mnie uleciało - przyznała ze smutkiem Dominika. - Nie usłyszałam nic pozytywnego o sobie - stwierdziła Marysia, a panowie od razu próbowali pocieszyć płaczącą koleżankę, że jej partner po prostu jej nie docenia i na nią nie zasługuje.

Przekroczone granice?
Bettina opowiedziała grupie, że jej facet zaproponował wprost związek Adzie. - Ja też tu flirtuję, nie jestem święta, ale nie powiedziałam nikomu, że chciałabym być czyjąś dziewczyną. To nie są gesty kumpelskie - oceniła z płaczem. Asię z kolei najbardziej zabolało, że jej partner dużo mówił o gasnącej tęsknocie, podczas gdy ona naprawdę do tej pory odczuwała jego brak.

Wszyscy przejęci i jeden niewinny
A jak atmosfera w domu, w którym mieszkają panowie i singielki? Wszyscy przeżywali, tylko Piotr próbował sprawiać wrażenie niewzruszonego. - Ja to tak sobie przewaliłem, że hej! - co prawda przyznał początkowo. - Ale stwierdziłem, że luz. Poza tym nikogo nie dotykałem. Nie sądzę żeby moja partnerka była zazdrosna - ocenił w końcu, zapewniając, że jest absolutnie spokojny, bo ma czyste sumienie. Tylko czy Paula też tak postrzega jego dotychczasowe zachowanie?

Ciężko pozbierać myśli
- Czy ja jestem naiwna, że dalej w niego wierzę? - Asia zapytała Bettinę i Marysię. Obie... potwierdziły! Zaznaczyły, że partner nie zasługuje na taki kredyt zaufania. Same także biły się jednak z myślami, co robić ze swoimi relacjami. Marysię zabolało, że u Edwarda nie widać nawet próby rozwiązania problemów, tylko od razu myśl o nowej dziewczynie. Bettina zupełnie rozkleiła się na myśl o finale w programu i tym, że koniec show może także końcem jej związku.

Najpierw robi, potem myśli?
Michałem targały emocje. Monice zwierzył się, że choć cały czas mówi dobrze o swojej partnerce, po ognisku zastanawia się, czy na pewno wszystko jest w ich związku w porządku. - Jakiś typek przyjdzie ją pocieszyć... Seksu nie będzie, ale nawet jakby poszła z nim spać i się przytulała, to bym się wk*** - podkreślił. - Beti swojego byłego zdradziła. A ja bym nie wybaczył zdrady - mówił singielce.

Emocje, które trudno nazwać
- Chciałabym poczuć ból, a nie wiem, co poczułam. Nienawiść? - zastanawiała się Dominika wtulona w Michała. - Jak może mnie tak oczerniać? Dlaczego skłamał? - zastanawiała się, mając na myśli oskarżenia o przemoc w związku. Singiel wyczuł dobry moment, żeby zadbać o swój interes i szybko zasugerował, że Kuba może prowadzić w programie jakąś zaplanowaną rozgrywkę. - Bałam się rozstania. A teraz myślę, że nawet nie będę przeżywała żałoby - stwierdziła Dominika.

Gdyby nie było kamer...
Przy wieczornym drinku Bettina przypomniała, że Michał po programie zamierzał jej się oświadczyć. - No powodzenia! Teraz to na bank przyjmę te oświadczyny! - śmiała się nerwowo. W tym samy czasie w drugim domu jej partnerowi wcale nie było do śmiechu. - Siedzi mi to wszystko w głowie. A ona się lubi bzykać. I jak ja mam teraz przed całą Polską zaoferować jej wszystko? Jakby miała do mnie szacunek, to nie obściskiwałaby się z innym gościem - podsumował w rozmowie z Moniką.

Trzeba brać odpowiedzialność za to, co się mówi
Michał miał tego wieczoru żal nie tylko do partnerki, ale też do jednego z uczestników. - Czemu ty podczas ogniska sam za nas wszystkich walnąłeś coś, że my tu robimy jakieś rzeczy z podtekstem seksualnym? Ty wiesz, że to cała Polska będzie oglądała?! - zaatakował Piotra. - Może ty robisz takie akcje. Jak wchodzisz na krześle na laskę, to ty tak robisz, a nie my wszyscy - dodał. Piotr próbował się tłumaczyć i bronić, że to tylko żarty, ale atmosfery nie dało się uratować.

Zrobiło się hot!
Dominika nie narzekała na samotność. Po trudnym wieczorze pełnym emocji znalazła pocieszenie w ramionach Michała. Najpierw przy stole, później na leżakach, a w końcu... w łóżku. W sypialni było naprawdę gorąco! - Każdego dnia widać, jak zbliżamy się coraz bardziej - przyznała. - Jak jesteśmy sami, to się otwiera - podkreślił singiel. No i faktycznie, tej nocy obydwoje się otworzyli.

„Po cholerę tak grasz?”
Paula przeżywała nie tyle ognisko panów, co późniejsze tłumaczenia Piotra, że on nic złego nie robi, nie nawiązuje cielesnego kontaktu, ani nie przekracza granic intymności. - Każdy mówi, że między nami coś jest. Jakbym była na miejscu twojej dziewczyny i widziała akcje, jakie tu robisz, to nie chciałabym, żebyś był moim facetem - stwierdziła singielka. - Muszę ci mówić o tych wszystkich akcjach? Dobrze wiesz, gdzie próbowałeś dotknąć - przypomniała, gdy mężczyzna próbował wszystkiego się wypierać. - Współczuję Asi - zakończyła rozmowę.

Nowe priorytety
Michał i Ada w zaciszu sypialni ocenili sytuację Kuby. Obydwoje uznali, że chłopak jest stłamszony przez swoją partnerkę i najwyraźniej pogodzony z rozpadem związku. Być może mieli rację, bo Kuba wyraźnie przekierował zainteresowanie na Julkę. - Jestem ciekaw, czy Dominika jest o ciebie zazdrosna, bo na pewno od razu zauważyła, że ty jesteś w moim typie - flirtował i dopytywał, co singielka chciałaby robić, gdyby mogli razem pójść na randkę.

Romantyczne chwile i wyznania
Kuba nie miał okazji zaprosić Julki na wspólne chwile poza domem. Na randkę poszli za to Asia i Szymon oraz Marysia i Rafał. Mimo romantycznych okoliczności tematem rozmów wciąż były emocje po ognisku. W końcu Rafał postawił na próbę rozerwania dziewczyny i zabawę. Szymon zdecydował się na szczerą rozmowę i sondowanie, w jakich aspektach życia może zrobić na Asi lepsze wrażenie, niż jej obecny partner.

„Temptation Island Polska” - zobacz odcinek 8:

Temptation Island Polska w środę o godz. 23:10 w Telewizji POLSAT.

Kanał nadawczy „Temptation Island Polska” na Instagramie

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat