2023-10-09

„Ślubne ABC”: Jak przygotować włosy przed stylizacją fryzjera?

Ekspert „Ślubnego pogotowia” Wojtek Stasiak przestrzega przed błędami. Nawet proste zabiegi domowe tuż przed wielkim dniem mogą utrudnić fryzjerowi osiągnięcie takiego samego efektu, jaki zaproponował na próbnym czesaniu. Czego nie robić z włosami wyjaśnia w dwóch poradnikach „Ślubne ABC”, które pomagają uniknąć najbardziej spektakularnych wpadek przed ceremonią.

Na ostatnią chwilę
Wydawałoby się, że dbając o swoje włosy i komfort stylisty fryzur, panna młoda mogłaby część jego pracy wykonać jeszcze w domu, w wieczór poprzedzający ślub. Jednak Wojtek Stasiak w rozmowie z Izabelą Janachowską ostrzega, że nie jest to dobry pomysł.

Mycie zostaw fryzjerowi!
Jeżeli dzień przed ślubem panna młoda położy się z niedosuszonymi po myciu, albo wręcz mokrymi włosami, może ją czekać katastrofa. - Rano już będą wyschnięte, ale będą się elektryzować podczas pracy fryzjera. Jak będzie robił fryzurę ślubną, to nie będą współpracować. Jeden wielki puch - podsumowuje.

A czy przy takiej okazji idzie się do fryzjera z umytymi i wysuszonymi włosami, czy mokrymi po myciu? A może wręcz lepiej ich nie myć? Zobacz w poradniku „Ślubne ABC”.

  

Uwaga na loki z wałków
Błędem jest też wyręczanie fryzjera i własnoręczne lokowanie włosów na wałkach w nocy poprzedzającej ślub. - Mi to zawsze utrudnia pracę, wolę to zrobić po swojemu - przyznaje specjalista, dodając, że jeżeli wybiera się usługę fryzjera, to warto mu całkowicie zaufać. Dlaczego wałki są złym rozwiązaniem, Wojtek Stasiak wyjaśnia w „Ślubnym ABC”.

  

Zobacz wyjątkową różową fryzurę panny młodej autorstwa Wojtka Stasiaka w 6. odcinku programu.

Ślubne pogotowie Izabeli Janachowskiej w niedzielę o godz. 17:40 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat