2023-10-07

„Ślubne ABC”: Jak zrobić piękną kokardkę do dekoracji ślubnej?

Na stół, do kwiatów lub do prezentu. Zobacz instrukcję Izy Janachowskiej krok po kroku. Własnoręczne wykonanie kokardki w pożądanym kolorze i wielkości to nie tylko duże ułatwienie prac nad dekoracjami weselnymi, ale też olbrzymia oszczędność finansowa. Wystarczy wstążka i odrobina cierpliwości. Zobacz, jak łatwo zrobić dwa rodzaje kokardek w poradniku „Ślubne ABC”.

Wielofunkcyjna ozdoba
Kokardki są niezbędne gościom do efektownego pakowania prezentów ślubnych, ale przydają się też do dekoracji kościoła czy sali weselnej. Dobór wielkości i koloru wstążki, z której powstają ozdoby, pozwala na dostosowanie ich do potrzeb. Dlatego właśnie warto nauczyć się wiązać kokardy. Izabela Janachowska przedstawia ich dwa rodzaje wraz z instrukcją DIY.

Pętelki i węzełki
W pierwszym przypadku wstążka jest kształtowana w ozdobne pętle połączone ze sobą na środku drugim kawałkiem tasiemki. To najprostsza kokarda, z którą poradzi sobie nawet dziecko. Druga wymaga nieco większych zdolności manualnych, bo jest kształtowana na dłoni i zawiązywana tą samą wstążką. Efekt jest jednak wart odrobiny wysiłku.

Zobacz szczegóły wykonania na wideo.

  

Kokardki z pewnością pasują do bajkowego, pełnego roślin zakątka, który dla Klary i Mikołaja z Wyszkowa Izabela Kurdyła wyczarowała w… starej stodole. Zobacz jakie wrażenie robi ta metamorfoza sali weselnej.

„Ślubne pogotowie Izabeli Janachowskiej” - sezon 2 odcinek 5:

Ślubne pogotowie Izabeli Janachowskiej w niedzielę o godz. 17:40 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat