2023-09-13

„Ślubne ABC”: Dekoracje z balonów DIY krok po kroku

Takie stroiki wróciły do mody. Zobacz, jak oszczędzić, przygotowując je własnoręcznie. Balony jako brama, ścianka czy stroiki na stoły to łatwe i niedrogie rozwiązanie, z którego już nie raz korzystała dekoratorka Iza Kurdyła w programie „Ślubne pogotowie”. Izabela Janachowska pokazuje, jak zrobić efektowne a niedrogie ozdoby na stoliki gości w dosłownie kilka minut. Zobacz wideo!

Balony na start
Dekoracje balonowe były już na topie kilkadziesiąt lat temu, ale wracają w nowym stylu. Najmodniejsze są tak zwane balony organiczne. I nie chodzi o to, z czego są zrobione, a o kształty, które przybierają. Połączenie balonów w różnych rozmiarach i kolorach wygląda jak rafa koralowa albo kwiatowy bukiet, stąd nazwa nawiązująca do natury. Ale też prostsze konstrukcje z balonów w jednym kolorze mogą być efektowne, co udowadnia Izabela Janachowska w poradniku „Ślubne ABC”. 

Szybkie dekoracje ślubne DIY
Połączenie dużego brokatu, balonów i kwiatów to ozdoba, która z pewnością zwróci uwagę, a którą łatwo dopasować kolorystycznie do innych elementów sali. Prowadząca wybrała złote confetti, srebrne matowe balony i różowe peonie, ale można skorzystać z innych barw.

To, czego potrzebujesz na jeden stroik, to:
1 talerz (najlepiej biały)
12 małych baloników kolorowych
1 balon transparentny, czyli przeźroczysty
1 patyczek do balonów
2 plastikowe koszyczki do balonów
duże confetti w wybranym kolorze
kwiaty
plastikowa butelka
taśma klejąca
opcjonalnie pompka do balonów.

Zobacz krok po kroku, jak samemu zrobić taki stroik, nie wydając majątku na pomoc specjalisty.

  

Oglądaj zachwycające efekty pracy Izabeli Kurdyły nad balonową dekoracją sali w pierwszym odcinku drugiego sezonu programu „Ślubne pogotowie Izabeli Janachowskiej”.

Ślubne pogotowie Izabeli Janachowskiej w niedzielę o godz. 17:40 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat