2023-09-11

„Ślubne ABC”: Sposób eksperta na gładką i promienną cerę

Bartek Osowczyk o sprawdzonej pielęgnacji przed wielkim dniem panny młodej. Chcąc wyglądać jak najlepiej na ślubnym kobiercu, panie często w ostatniej chwili decydują się na wizytę i kosmetyczki lub same wykonują zabiegi. Czym to grozi? Jak najlepiej przygotować twarz do makijażu, a czego z całą pewnością nie robić? O tym opowiada ekspert programu „Ślubne pogotowie” w rozmowie z Izabelą Janachowską.

Trwały makijaż weselny
Żeby zepsuty makijaż nie pokrzyżował planów i nie zepsuł humoru panny młodej na ślubie i weselu, podstawową zasadą jest to, aby był trwały. Jak radzi Izabela Janachowska, warto zainwestować w próbny makijaż i nie eksperymentować zbytnio z wyglądem. Zgadza się z tym Bartek Osowczyk, makijażysta gwiazd i ekspert programu „Ślubne pogotowie”. Ale zwraca uwagę na to, co dzieje się ze skórą jeszcze przed malowaniem.

Uwaga na skórę!
- Są zabiegi, które zamiast poprawić stan skóry, wykonane tuż przed wielkim dniem, mogą mocno jej zaszkodzić. Odradzałbym wszelkie peelingi mechaniczne, czyli oczyszczanie skóry twarzy, bo są to zabiegi dość inwazyjne, po których skóra pozostaje bardziej wrażliwa i zaczerwieniona - radzi specjalista.

Zalecenia eksperta
Według specjalisty podstawą przygotowania skóry do makijażu ślubnego jest jej dobre nawilżenie. Dzięki niemu kosmetyki będą dobrze wyglądały na skórze i długo się na niej trzymały. - Na dzień przed ślubem skórę trzeba przede wszystkim nawilżać. Maseczki, kremy, tego potrzebuje każdy rodzaj skóry - zaznacza.

Pod jakim warunkiem można przed ślubem wykonać peeling i dlaczego nowe preparaty pielęgnacyjne są ryzykowne w przeddzień ślubu Bartek Osowczyk opowiada w rozmowie z Izabelą Janachowską.

  

Obejrzyj zachwycające efekty pracy Bartka Osowczyka w drugim sezonie programu „Ślubne pogotowie Izabeli Janachowskiej”.

„Ślubne pogotowie Izabeli Janachowskiej” - sezon 2, zobacz odcinek 2:

Ślubne pogotowie Izabeli Janachowskiej w niedzielę o godz. 17:40 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat