2023-10-05

„Przyjaciółki” - odcinek 259: Wsparcie pilnie potrzebne

Anka wyciąga z aresztu Ingę zatrzymaną za posiadanie nielegalnych substancji. Czy sprawca całego zamieszania, Szymon poczuje się odpowiedzialny za kłopoty sąsiadki? Patrycja nosi się z zamiarem pójścia na terapię. Kłopoty w domu z Wiktorem przybierają na sile, ale kobieta cały czas może liczyć na pomoc dziewczyn. A z czym zmaga się Strzelecka?

Pokaz męskości
Anka dużo czasu spędza z Miłoszem. Redaktor podczas spaceru pokazuje jej auto, o którym zawsze marzył. Urządzają sobie w nim sesję zdjęciową, którą kobieta dzieli się z mężem. Kolejnego dnia Paweł odbiera żonę spod studia nagrań dokładnie tym samym pojazdem. Czy to pokaz męskiej siły i poczucie zagrożenia ze strony Miłosza skłoniły Strzeleckiego do takiej decyzji? Czy małżonek ma się o co martwić?

Konsekwencje zatrzymania
Inga po zatrzymaniu w wyniku znalezienia przez policjantów narkotyków w jej torebce z pomocą Anki zostaje zwolniona z komendy. Czy Szymon, do którego w rzeczywistości należał portfel z marihuaną, przyzna się do posiadania nielegalnych substancji i sam zgłosi na komendę, żeby pomóc sąsiadce? Z pewnością czeka ich rozprawa. Borys wspiera Gruszewską i nawet próbuje wziąć winę na siebie.

Niechciana przyjaciółka
Malwina cały czas kręci się koło Anki, która czuje się z tym coraz bardziej niezręcznie. Dziewczyna zaczyna obserwować z ukrycia bliskich Strzeleckiej. Korzystając  z kolejnego nieprzypadkowego spotkania, prawniczka zdecydowanie odrzuca propozycję dalszych prywatnych kontaktów z nią.  

Pierwszy krok
Napięcia Patrycji z Wiktorem przybierają na sile do tego stopnia, że Mikołaj decyduje się przenieść do babci. Kobieta w salonie fryzjerskim spotyka znajomą Dawida poruszającą się na wózku inwalidzkim, która wspomina o zaletach terapii psychologicznej. Patrycja prosi o namiary terapeuty, dochodząc w końcu do wniosku, że to jedyne słuszne wyjście i ratunek dla sypiących się relacji z mężem i synem. Mimo podjęcia leczenia ucieka z gabinetu. Nie spodziewa się, że pod budynkiem czeka na nią Inga z Anką z potrzebnym wsparciem.

„Przyjaciółki” - sezon 22, zobacz odcinek 259:

Przyjaciółki w czwartek o godz. 21:10 w Telewizji POLSAT.

 

 

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial