2023-09-21

„Przyjaciółki” - odcinek 257: Pogodzone z rzeczywistością

Anka, Inga i Patrycja w różny sposób radzą sobie z odejściem najlepszej przyjaciółki. Każdą z nich dogania także życie codzienne. Inga płacze całymi dniami i nie wychodzi z domu, Patrycja jest przepełniona złością na świat, co odbija się na jej najbliższych, a Anka głównie martwi się o innych. Czy to się zmieni? „Przyjaciółki” w czwartek o godz. 21:10 w Polsacie.

Syn aktywista
Na wieżowcu w sąsiedztwie domu Strzeleckich pojawia się nietypowy transparent nawołujący: „Nie koś trawy - Ratuj pssczoły”. Domyślają się, że ekologiczna akcja to dzieło Stasia. Są na niego wściekli. Przed budynkiem telewizji Ankę i Miłosza zaczepia były mąż Malwiny. Oskarża ich o próbę odebrania mu syna. Współpracownicy, aby odreagować nagłe spotkanie, wybierają się na kawę i spacer. Jest to okazja do szczerej rozmowy na tematy prywatne. Anka przyznaje się do swoich uczuć po odejściu Zuzy.

Zakupy dobre na wszystko?
Inga jest zdruzgotana śmiercią najbliższej przyjaciółki. Praktycznie nie wychodzi z domu. Andrzej i Robert usiłują poprawić jej humor, ale metoda, którą wybierają okazuje się niewypałem - zakupy w tym wypadku nie pomogą. Panowie się nie poddają. Mają dla niej niespodziankę - Dagmar wykupił udziały Roberta i Inga może na nowo otworzyć Nail Bar.

„Pomocna” pani doktor
Także Patrycja ciężko przeżywa pogrzeb Zuzy. Sytuacja pomiędzy nią i Wiktorem jest bardzo napięta, kobieta ewidentnie nie radzi sobie z emocjami. Po kolejnej kłótni z mężem postanawia poszukać pomocy lekarza. Niestety lekarka bagatelizuje narastający problem zdesperowanej Patrycji. Czy kobieta odnajdzie potrzebną pomoc? Wiktor angażuje się w wychowanie syna żony i to on spędza z nim ostatnie chwile roku szkolnego, które planują uczcić pączkami.

Z głową w chmurach
Patrycja, Anka i Inga spotykają się na dachu budynku i starają oczyścić głowę. W tym ciężkim czasie są razem. Mimo różnic w przeżywaniu żałoby pamiętają o ostatnich słowach przyjaciółki. Czy uda im się żyć pełną piersią tak jak życzyła sobie tego Zuza?

„Przyjaciółki” - sezon 22, zobacz odcinek 257:

Przyjaciółki w czwartek o godz. 21:10 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial