2023-09-18

Mariusz Pudzianowski: Wiem, że grawitacji nie oszukam, ale...

Sportowiec, który „tanio skóry nie sprzedaje” w walce o Górę Midoriyama. Utytułowany strongman i zawodnik mieszanych sztuk walki chce pobić wynik biegu z poprzedniej edycji show. Jakie ma szanse na powodzenie? Jak przygotowywał się do rywalizacji? Kto jeszcze startuje w trzecim odcinku siódmej serii? „Ninja Warrior Polska” we wtorek o godz. 20:05 w Polsacie.

Poczucie niedosytu
Mariusz Pudzianowski brał udział w siódmej edycji „Ninja Warrior Polska”. Bieg skończył zaledwie na trzeciej przeszkodzie. Ambitny sportowiec nie mógł przeboleć porażki. - Walczyłem jak lew, a zginąłem jak mucha - śmieje się w rozmowie z POLSAT.PL przed ponownym startem. Jego marzeniem jest zbicie piątki na Krzywej ścianie z Łukaszem „Jurasem” Jurkowskim i Jerzym Mielewskim.

Silne i słabe strony zawodnika
- Parę razy zrobiłem jakieś podciąganie na drążku. Wiadomo, że akurat ja pewnych rzeczy nie przeskoczę. Jest to dziedzina, gdzie maksymalnie powinno się ważyć siedemdziesiąt pięć, osiemdziesiąt kilogramów przy moim wzroście. Grawitacji nie oszukam, ale będę się starał zrobić wszystko jak najlepiej - komentuje strongman. Zauważa również, że popularność programu ma wpływ na rozsławienie dyscypliny OCR. - Jest to fajne wyzwanie, to jest taki cross-fit dla młodych chłopaków. Nie każdy musi robić to co ja robię, czyli MMA czy dźwiganie wielkich ciężarów. Trzeba tutaj być sprawnym, wygimnastykowanym - mówi „Pudzian”.

  

Kto jeszcze na torze?
Oprócz legendarnego sportowca w trzecim odcinku ósmej edycji „Ninja Warrior Polska” na starcie weterani show: Michał Grochoła, Paweł Murawski i Robert Bandosz. Panowie pokazali widzom nie raz, że potrafią świetnie przygotować się fizycznie do biegu. Kto z nich będzie najszybszy? Odpowiedź we wtorek 19 września o godz. 20:05.

  

Ninja Warrior Polska we wtorek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Ninja Warrior Polska” na Instagramie - @ninjawarriorpolska

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat