2023-08-09

„Temptation Island”: Światowy hit. Czas na polską edycję

Garść informacji o jednym z pierwszych przebojowych randkowych reality show. Jesienią 2023 roku na antenie Polsatu premiera polskiej edycji kontrowersyjnego programu rozrywkowego. W rolach głównych cztery pary, które postanowiły przetestować siłę swoich relacji. Co zobaczyli widzowie na świecie, zanim „Temptation Island” dotarło do Polski?

Format reality show
„Temptation Island” oparte jest na oryginalnym holenderskim programie telewizyjnym „Blind Vertrouwen” (Ślepa wiara), który zadebiutował w 2001 roku i natychmiast został zaadaptowany na rynek USA. Po trzech sezonach amerykańska produkcja została wstrzymana po naciskach konserwatywnych środowisk, by w odświeżonej wersji wrócić na ekrany w 2019 roku. Emisja ósmej edycji - a piątej po przerwie - rozpoczęła się 14 czerwca 2023 roku.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Temptation Island & The Big D (@temptationtv)

Małżeństwo z „Temptation Island”
Kontrowersyjny randkowy show dostarcza rozmaitych wrażeń i emocji. Rozdzielone pary trafiają do osobnych willi, w których na pokuszenie wodzą ich atrakcyjne singielki i single. W amerykańskim pierwowzorze widzowie byli świadkami zarówno rozstań, jak i zaręczyn. Doszło także do ślubu! Wzięli go - w ramach specjalnego odcinka - uczestnicy pierwszej edycji: Andy Lukei i Shannon Roghair.

Światowy hit telewizji
Od początku swojego powstania program doczekał się dziewiętnastu edycji w innych krajach. Randkowe wyzwania i pokusy widzowie śledzili na całym świecie, zarówno w położonej na północy Skandynawii, jak i w Republice Południowej Afryki, od Chile przez Europę aż po Australię. W Finlandii i Rumunii reality show jest na antenie nieprzerwanie od 2015 roku. W niektórych krajach (Niemcy, Włochy, Holandia) powstały edycje VIP, w której biorą udział postacie znane ze świata rozrywki.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Temptation Island Vip (@temptationislandvip.official)

Co w „Temptation Island Polska”?
W lipcu 2023 roku zrealizowane zostały zdjęcia do polskiej edycji. Nagrania prowadzone były na greckiej wyspie Rodos, a siłę swoich związków testowały cztery pary. W roli prowadzącego Michał Figurski, jeszcze przed emisją zapowiadał wielkie emocje, które widzowie będą mogli przeżywać z bohaterami w kolejnych odcinkach.

  

Temptation Island Polska od 6 września w środę o godz. 21:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat