2023-07-23

Anna Ilczuk o grze na scenie i w serialu „Pierwsza miłość”

Widzom Polsatu znana jako serialowa Emilka, równocześnie pracuje jako aktorka i reżyserka teatralna w warszawskich teatrach Powszechnym i Dramatycznym. W rozmowie z POLSAT.PL Anna Ilczuk porównuje te dwie dziedziny sztuki i co ciekawe, znajduje głównie podobieństwa między występami na żywo i grą w serialu „Pierwsza miłość”. Jakie?

Oglądaj Pierwsza miłość online na polsatboxgo.pl.

Na scenie i ekranie
Gwiazda serialu „Pierwsza miłość” stwierdza, że ze swojej perspektywy nie widzi znaczącego rozdźwięku między grą na deskach teatru a w produkcji emitowanej na ekranach telewizorów. - Wiadomo, że podstawową różnicą jest to, że w teatrze na bieżąco dostaje się feedback od widzów. Ma się energię zwrotną, którą trzeba umieć zarządzać i prowadzić ich przed te godziny spektaklu. Ale będąc przed kamerą, wyobrażam sobie widzów i czuję kontakt z osobami, które będą to oglądać, więc pod tym względem nie jest to dla mnie duża różnica - wyjaśnia.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Anna Ilczuk (@anna_ilczuk.official)

Jedyna szansa
Wskazuje też na inną rozbieżność, która są tylko pozorna. - Na przykład to, że można coś powtórzyć na planie serialu. Ale przecież czasami aktor zagra świetnego dubla, a pomyli się szwenkier (operator kamery) albo jego partner i wszystko idzie do kosza. Na scenie człowiek też ma prawo się pomylić i musi się pogodzić z tym, że coś mu nie wyszło i dalej grać spektakl. Wydaje mi się, że obie te materie są żywe - podsumowuje Anna Ilczuk.

Nowe odcinki serialu „Pierwsza miłość” jesienią 2023 roku w Telewizji POLSAT. Wszystkie odcinki serialu dostępne są online w serwisie Polsat Box Go.