2023-06-18

Anna Ilczuk o dramatycznych losach Emilii Miedzianowskiej

Aktorka opowiada POLSAT.PL o pracy nad swoją rolą w serialu „Pierwsza miłość” i komentuje finał sezonu. Bohaterka, którą kreuje od początku produkcji, była w nim narażona na wyjątkowo trudne wyzwania w życiu prywatnym, zawodowym i miłosnym. Anna Ilczuk zdradza, jak jej samej podobały się te perypetie i czy łatwiej jej grać komedie, czy dramaty.

Oglądaj Pierwsza miłość online na polsatboxgo.pl.

Wartka akcja
Mimo że jej postać w emitowanym jesienią 2022 i wiosną 2023 roku sezonie produkcji przeżyła między innymi śmierć bliskiej osoby, problemy zawodowe i romans z byłym mężem, to aktorka jest zadowolona z takich zawirowań w scenariuszu: - Podoba mi się, jak się dużo dzieje, jak jest ciekawie - mówi w rozmowie z POLSAT.PL. Jej zdaniem reagowanie na nowe sytuacje, jest wpisane w charakter pracy przy takiej produkcji. - Specyfika serialu codziennego jest taka, że nie przestawia się jednej konkretnej historii z ustaloną strukturą, w którą wpisuje się postać. Jest to odzwierciedlenie prawdziwego życia. Tu się bardzo dużo dzieje. Wydaje mi się, że trzeba tu mieć w sobie pewną otwartość na różne zdarzenia - stwierdza.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Pierwsza Miłość (@pierwszamilosc)

Wyzwania każdego dnia
Postawienie bohaterki w dramatycznych sytuacjach w tym sezonie nie było szczególnym wyzwaniem w przypadku Anny Ilczuk, częściowo ze względu na to jak długo gra postać Emilii, a także dlatego, że jest zaangażowana w wiele projektów jednocześnie. - Pracuję dużo również poza tym serialem, więc nie czuję, żeby to były dla mnie rzeczy nie do przeskoczenia. Wiem, że aktorzy powinni mówić, że ich praca jest strasznie trudna, ale dla mnie wyzwaniem jest każdy dzień. Nie ma znaczenia czy sceny są bardziej dramatyczne, czy są komediowe. Każdy wątek zasługuje na maksimum skupienia, na to, żeby być wiarygodnym i prawdziwym, czy się rozmawia z koleżanką, czy się przeżywa czyjąś śmierć - wyjaśnia aktorka.

Co dalej czeka Emilkę, widzowie zobaczą w kolejnym sezonie produkcji. Nowe odcinki serialu „Pierwsza miłość” jesienią 2023 roku w Telewizji POLSAT. Wszystkie odcinki serialu dostępne są online w serwisie Polsat Box Go.