2023-06-23

Tak było na imprezie Disco pod Gwiazdami. Zobacz wideo!

Sprawdź, co działo się na największej plenerowej dyskotece. Na scenie w Białymstoku koncert Disco pod Gwiazdami uświetniły występy m.in. takich gwiazd jak Loona, Akcent, Daria Marx, ATC, Olivia Adams, Oskar Cyms, Mezo & Liber, Kasia Wilk, Doda oraz Viki Gabor. Jakie przeboje wybrzmiały podczas siódmej edycji kultowego wydarzenia transmitowanego przez Polsat? Oglądaj!

W górę ręce! 
- Mam nadzieję, że macie ochotę na największe na świecie Disco pod Gwiazdami. Postaramy się rozgonić te chmury - Maciej Rock, któremu towarzyszyła Paulina Sykut-Jeżyna, przywitał się z publicznością i widzami. Współprowadzącymi byli Hanna Żudziewicz i Tomasz Barański.

„Bailando, bailando”
Jako pierwsza na scenie Loona. Holenderska wokalistka sięgnęła do lat 90., a wszystko to za sprawą przeboju „Bailando”. To nic, że piosenkę wydano ponad 25 lat temu. Pomimo upływu czasu wciąż bawi i sprawia, że chce się tańczyć. Publiczność w Białymstoku dała temu wyraz.

Ten utwór nigdy się nie nudzi
Rumuński zespół Akcent czekał na międzynarodowy sukces latami, ale ciężka praca i cierpliwość się opłaciły. Wydany w 2006 roku singiel zatytułowany „Kylie” uznawany jest za jedną z ponadczasowych piosenek z gatunku muzyki tanecznej.

Nostalgia gwarantowana
Holandia, Rumunia i Niemcy! To właśnie z tego ostatniego kraju pochodzi grupa S.T.S.B fka Fun Factory. W 1995 roku wydali drugi album studyjny, wypełniony po brzegi letnimi hitami. Jednym z nich jest „Celebration”, który wybrzmiał w Białymstoku.

Platynowa artystka
Luisa Ionela Luca, bo tak naprawdę nazywa się Minelli, zaprezentowała znane i lubiane „Rampampam”. W Polsce ten singiel uzyskał status potrójnej platyny, sprzedając się w nakładzie 150 tysięcy kopii. Na YouTube odtworzono go ponad 247 milionów razy. Te liczby robią wrażenie, podobnie jak występ wokalistki podczas Disco pod Gwiazdami!

Pa, pa, pa... paranoia!
Czas na rodzimą scenę, czyli Daria Marx i jej utwór „Paranoia”. Zdobywczyni Złotej Twojej Twarzy w 18. edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” nieustannie udowadnia, że jej kariera rozwija się w zawrotnym tempie. Pozostaje kibicować kolejnym poczynaniom!

Superhit zza zachodniej granicy
O takim debiucie jak ATC marzy każdy zespół. Piosenka „Around the World (La La La La La)”, której premiera odbyła się w 2000 roku, podbiła listy przebojów nie tylko w Niemczech i pozostałej części Europy, ale także w Ameryce Północnej. Nic dziwnego, że to hit, który łączy pokolenia na całym świecie.

Kobieta-orkiestra
Olivia Addams jest nie tylko piosenkarką, ale i autorką tekstów, producentką, tiktokerką i youtuberką. W natłoku zajęć znalazła czas, by pojawić się w Białymstoku i zaśpiewać popularny utwór „Never Say Never” z zeszłego roku. - Dobry wieczór Polska, zróbcie hałas - zwróciła się radośnie do publiczności. 

Wycieczka do Włoch
Zupełna zmiana kierunku na muzycznej mapie. Ricchi E Poveri to reprezentanci włoskiej sceny pop. Zespół zadebiutował w 1968 roku, ale wiek to dla nich tylko liczba. Podczas Disco pod Gwiazdami sięgnęli po utwór „Acapulco”. I był to strzał w dziesiątkę!

Model, który zamienił wybieg na scenę
Mikoláš Josef przed rozpoczęciem kariery muzycznej stawiał na modeling, biorąc udział w pokazach mody i sesjach zdjęciowych. Scena jednak okazała się dla niego ważniejsza. I słusznie! Czas pokazał, że był to doskonały wybór. Czeski artysta wziął na warsztat singiel „Acapella” z 2018 roku. Brawom nie było końca.

Piękna wyspa
Kto następny i z jakim utworem? Velvet i „La Isla Bonita”. Ten przebój Madonny z 1987 roku był śpiewany i grany przez wielu artystów na całym świecie. - Halo Białystok, jesteście gotowi, by trochę potańczyć? - pytała gwiazda ze sceny. Odpowiedź brzmiała tak! Jak podobała się wersja singla przygotowana specjalnie na to wyjątkowe wydarzenie? 

Idol nastolatek i nie tylko
Oskar Cyms coraz śmielszy w swoich działaniach. Tym razem zagwarantował dobrą zabawę w rytm piosenki „Daj mi znać”. Zwycięzca 18. sezonu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” dopiero się rozkręca na swojej muzycznej drodze! 

Jeszcze jeden, jeszcze jeden
Akcent po raz drugi na scenie. Po autorskim repertuarze, czas na cover. „Dragostea Din Tei” przeniosło słuchaczy do roku 2003. W oryginale utwór wykonywała kapela z Mołdawii O-Zone.

Przełom w karierze
„You’re My Heart, You’re My Soul” to najlepiej sprzedający się singiel w historii zespołu Modern Talking. Wokalista Thomas Anders wielokrotnie powtarzał, że utwór ma specjalne miejsce w jego sercu, gdyż od czasu premiery, jego życie zmieniło się diametralnie.

Bogowie DJ-ki
Impreza disco bez formacji producentów Komodo? Nie ma takiej opcji! Piosenka „(I Just) Died In Your Arms” to obowiązkowa pozycja na tego typu eventach. Gościnnie Michael Shynes. - Szalejemy! - zachęcał jeden z członków grupy.

Królowa jest tylko jedna
Doda nie byłaby sobą, gdyby nie zadbała o każdy element show, wykonując piosenkę „Melodia ta”. Wszystko - od wokalu, przez charakteryzację i stylizację, do choreografii - zostało przygotowane perfekcyjnie. Klasa!

Bezcenny komplement
Pozostajemy przy polskich artystach. Skolim i utwór „Wyglądasz idealnie” trafił w gusta słuchaczy w całym kraju. „Kozak nuta”, „Uwielbiam”, „Świetny głos” - napisali internauci pod teledyskiem, który obejrzano ponad 144 milionów razy.

Solowa wersja
- Gdy mam już założone słuchawki, odcinam się od całego otoczenia i tak skupiona wychodzę na spotkanie z publicznością - mówiła Viki Gabor w rozmowie z POLSAT.PL o tym, jak przygotowuje się do występu. Na koncercie usłyszeliśmy od niej „Ramię w ramię”, które co prawda w oryginalne wykonuje w duecie z Kayah, ale tym razem postawiono na solową wersję.

Italo disco
Włoskie rytmy rządzą! Ricchi e Poveri po raz kolejny na scenie. W drugim wejściu wykonali utwór „Mamma Maria” z 1983 roku. W 2006 piosenka została odkryta na nowo, ponieważ wykorzystano ją w jednej z reklam. Po prostu nieśmiertelny przebój!

Hip-hop non stop
S.T.S.B fka Fun Factory przypomnieli o utworze „Doh Wah Diddy” z 1995 roku. Członkowie zespołu wykazali się umiejętnością rapowania. Mają talent do składania rymów, co doceniła białostocka publiczność.

A na koniec...
Mezo, Liber i Kasia Wilk to artyści, którzy zawsze razem tworzą magię na scenie. Wspólnie wykonali utwór „Ważne” oraz odświeżony hit „Jakie masz dziś plany (Aniele 2023)”. To musiało się podobać!

Dodatkowe 44 minuty koncertu transmitowane były przez Super Polsat i POLO TV. Sprawdź, kto jeszcze wystąpił na scenie w Białymstoku:
Tak było na imprezie Disco pod Gwiazdami. Zobacz wideo!

Disco pod Gwiazdami - Białystok 2023 - zobacz koncert:

Dziękujemy za wspólną zabawę!

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat