2023-06-14

Piotr Mróz: Wrażenia z Sycylii w wywiadzie dla POLSAT.PL

Aktor serialu „Gliniarze” i „Pierwsza miłość” opisuje zalety i wady urlopu na włoskiej wyspie. Wakacyjny wypad z narzeczoną zaczął od malowniczej miejscowości Noto na południu Sycylii, które jest pierwszą bazą wypadową do zwiedzania. Zabytki, kaniony, plaża... Nie obyło się jednak bez problemów. Co zrobiło największe wrażenie na parze i jak Piotr Mróz komentuje swoje doświadczenia w rozmowie prosto z Sycylii?

Oglądaj Gliniarze online na polsatboxgo.pl.

Raj na ziemi
Największa wyspa na Morzu Śródziemnym od pierwszych chwil przypadła do gustu aktorowi znanemu z seriali „Gliniarze” oraz „Pierwsza miłość”, a także zwycięzcy 12. edycji programu „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”. - Super jest, naprawdę fajnie. To, co mi się podoba, to ten ich spokój. Chociaż innym może to przeszkadzać. Polacy, którzy słyną z pracoholizmu, mogą się bardzo dziwić takiej sytuacji, że oni się tak wyłączają w czasie siesty, cokolwiek by nie robili. To jest fajne. Może to też jest sposób na życie? Oni mają wszystko, czego potrzebują: piękną pogodę, piękną wodę, klimat. Więc jest pozytywnie - podsumowuje w rozmowie z POLSAT.PL.

Włoskie zaskoczenia
Nie obyło się jednak bez drobnych problemów... komunikacyjnych. W rozmowie z POLSAT.PL Piotr Mróz przyznaje, że jest zdziwiony brakiem znajomości języków obcych u Włochów żyjących z turystyki. - Mieliśmy problem z samochodem. I co nam przeszkadza tutaj na Sycylii, to że może mój angielski nie jest górnolotny, ale oni tu w okolicach Catanii czy Syrakuz nie znają podstawowych słów. Człowiek, od którego wynajmujemy domek, nie znał nawet jednego słowa po angielsku. Dla nas to jest niezrozumiałe, no ale to są właśnie Włosi - śmieje się aktor.

Napięty grafik
Aktor i jego narzeczona, modelka Agnieszka Wasilewska, zaplanowali spędzić na Sycylii nieco ponad tydzień, ale za to bardzo aktywnie, z podziwianiem zabytków i przyrody. - Będziemy podróżować. Teraz Syrakuzy i okolica, Noto, później przenosimy się do Agrigento, tam są słynne Schody Tureckie, a następnie Taormina i północno-wschodnia strona wyspy. Nie uda nam się całej Sycylii zwiedzić, bo tylko dziesięć dni tu będziemy, ale co możemy, to zobaczymy - stwierdza Piotr Mróz, dodając, że oboje z partnerką wolą dobrze zaplanowane wyjazdy i zamierzają się trzymać punktów ustalonych jeszcze w Polsce.

Gliniarze od poniedziałku do piątku o godz. 16:40 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat