2023-05-31

Jaśmina Polak: Umiem już szyć, robić tracheotomię i tak dalej

W serialu „Sortownia” aktorka gra młodą lekarkę, która odkrywa pewną tajemnicę. Pracę poprzedziły w jej przypadku intensywne przygotowania, obejmujące konsultacje z profesjonalistami, oglądanie filmów instruktażowych, aż po praktyczne procedury medyczne. Jaśmina Polak zdradza też, jakie są losy jej bohaterki. „Sortownia” od 16 czerwca w Polsat Box Go.

Tajemnice pod podszewką codzienności
Serial rozgrywa się w środowisku Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Jedną z pracujących tam osób gra Jaśmina Polak. - Olga ta młoda lekarka, która jeszcze nie ma pewności siebie, poełniła jakieś tam błędy w przeszłości, przez co trafia na najcięższy SOR w Warszawie. No i robi następne błędy, boryka się z samą sobą, ze swoimi lękami, ale chyba udaje jej się to przezwyciężyć. Jednakowoż natrafia na... coś - mówi tajemniczo aktorka, dodając, że serial to medyczny kryminał. - Więc najlepiej, moim zdaniem - cieszy się.

Głębokie wejście w postać
Przygotowanie do roli obejmuje też teoretyczne i praktyczne zajęcia, ale jak żartuje aktorka, zawsze chciała być lekarką, a teraz już może powiedzieć, że nią jest. - Mówiłam mojej najlepszej przyjaciółce, która jest lekarką, że wzoruję tę postać na niej. Jestem nieustannie zalogowana na YouTube, oglądam wszystkie możliwe rzeczy, tak więc nauczyłam się już szyć, robić tracheotomię i tak dalej - chwali się.

Lekarskie doświadczenie
W trakcie scen jest też profesjonalne wsparcie ekspertów. - Mamy tutaj dwóch konsultantów, jest jeden ratownik medyczny i jeden lekarz medycyny sądowej. Są z nami nieustannie na planie, pomagają nam, żeby to wyglądało wiarygodnie, pokazują jak wykonywać konkretne czynności. Ma to wyglądać pewnie. Dużo roboty - podsumowuje, żartując, że udokumentowane serialem umiejętności wystarczą jej za studia medyczne.

  

„Sortownia” od 16 czerwca w Polsat Box Go.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat