2023-05-29

Serial z wiarygodnym klimatem najcięższego SOR-u Warszawy

Olga Sarzyńska o roli pielęgniarki Mai oraz akcji thrillera medycznego „Sortownia”. Aktorka wyjaśnia, jak budowała swoją postać i jakie były jej priorytety w tym procesie. Zdradza także kulisy pracy w tak trudnych warunkach jak realny szpitalny oddział ratunkowy. Kogo spotkała na planie nowego serialu? „Sortownia” od 16 czerwca w Polsat Box Go.

Miejsce prawdziwej akcji
Aktorkę spotykamy we wnętrzach do złudzenia przypominających prawdziwą izbę przyjęć. Jakie to miejsce? - Mówimy tutaj „najcięższy SOR w Warszawie”. Przyjeżdżają tutaj przypadki i lżejsze, ale też bardzo trudne. No i z tym się mierzymy tutaj od świtu - śmieje się, wcielając w postać nawet w czasie wywiadu.

Życiowa rola
Olga Sarzyńska gra pielęgniarkę Maję i jak przyznaje, bardzo zależy jej na wiarygodności tej postaci. - Wyobrażam sobie, jak by to było, gdybym ja - Olga - była w takiej pracy, niż gdybym wymyślała jakąś postać. Jest to inny rodzaj pracy niż w teatrze czy innych produkcjach. Najważniejszą rzeczą jest to, żeby ogarnąć te wszystkie rzeczy: pierwsza pomoc, przygotować leki, przygotować opatrunki, niż zastanawiać się, jak coś powiem, a już jak wyglądam, to w ostatniej kolejności. Skupiam się na tym, żeby to te wszystkie ruchy były płynne, żeby one były prawdziwe, tak jakbym tutaj pracowała już dobrych parę lat - stwierdza. Serial był realizowany w prawdziwych oddziałowych wnętrzach. - Pierwsze dni w tych szpitalnych przestrzeniach nie były najłatwiejsze, ale już się chyba przyzwyczailiśmy - przyznaje aktorka.

W doborowym towarzystwie
Jak tłumaczy Olga Sarzyńska, scenariusz nie skupia się jedynie na przypadkach i realiach pracy, a centralną postacią jest lekarz grany przez Andrzeja Chyrę. Oprócz niego na planie spotkała wiele wspaniałych aktorek i aktorów, także tych, którzy pojawiają się w serialu gościnnie.

  

„Sortownia” od 16 czerwca w Polsat Box Go.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat