2023-05-25

Thriller medyczny „Sortownia” od 16 czerwca w Polsat Box Go

Zło czynione w imię dobra, sprawiedliwość wymierzana własnoręcznie w imieniu poszkodowanych, zbrodnia bez kary. Nowy serial produkcji Telewizji POLSAT i CANAL+ „Sortownia”, to historia lekarza, który zamiast bezwarunkowo ratować każde ludzkie życie, w uzasadnionych przypadkach postanawia je odbierać. W roli głównej Andrzej Chyra. Premiera serialu już 16 czerwca w serwisie Polsat Box Go.

Walka o życie
Zielony - pacjenci do poczekalni, żółty - krótszy czas oczekiwania, czerwony - natychmiastowa pomoc. Lekarze SOR-u każdego dnia walczą nie tylko o ludzkie życie, ale także z trudnymi realiami polskiej służby zdrowia. Jednym z nich jest doktor Jacek Woliński, który w całości poświęcił się pracy. To nie tylko jego życiowa misja, ale też jedyna szansa na zapomnienie o demonach przeszłości.

Trudne wybory
Woliński przez pacjentów określany jest jako „dobry lekarz”, ale czy na pewno to dobry człowiek? Rozdarty pomiędzy etyką lekarską a potrzebą wymierzenia sprawiedliwości tym, którzy mogą jej nie zaznać, staje przed trudnymi moralnie decyzjami i z każdym kolejnym przypadkiem coraz bardziej osadza się w roli pana życia i śmierci. Wybawcy lub kata.

Twórcy produkcji
W głównej roli Andrzej Chyra. Na ekranie partnerują mu: Olga Goldys, Jaśmina Polak, Natalia Jędruś. W serialu wystąpili także Artur Barciś, Ilona Ostrowska, Marcin Czarnik, Mariusz Bonaszewski. Reżyserką serialu jest Anna Kazejak. Za scenariusz odpowiedzialni są Wiktor Piątkowski, Monika Powalisz, Michał Wawrzecki i Joanna Kozłowska. Za zdjęcia odpowiada Piotr Niemyjski. Po stronie CANAL+ Polska producentkami nadzorującymi są Beata Ryczkowska i Agnieszka Ptaszyńska, po stronie Telewizji POLSAT - Beata Barcz. Producentem wykonawczym jest TFP sp. z o.o. Kierownikiem literackim ze strony CANAL+ jest Dana Łukasińska, a reżyserka castingu Julia Popkiewicz. Muzykę skomponował Michał Kush.

Cały sezon serialu „Sortownia” to łącznie osiem odcinków. Pierwsze dwa już od 16 czerwca w serwisie Polsat Box Go. Kolejne odcinki będą publikowane w piątki.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat