2023-05-19

AI interpretuje piosenki gwiazd Polsat SuperHit Festiwal 2023

Sztuczna inteligencja próbuje wyjaśnić, o czym są największe hity gwiazd festiwalu. Poprosiliśmy, aby mechanizm w jednym akapicie podsumował znaczenie piosenek takich artystów jak Doda, LemON, Dawid Kwiatkowski, Daria, Bajm, bryska, Ignacy, Smolasty, Kamil Bednarek i B.R.O. W jaki sposób Chat GPT interpretuje to, co twórcy hitów chcieli przekazać w swoich tekstach? Sprawdźcie sami!

O czym jest piosenka B.R.O. „Jeszcze Będzie Pięknie”?
Analizując ten numer sztuczna inteligencja pisze: „Piosenka B.R.O. „Jeszcze Będzie Pięknie” jest pełna optymizmu i przekazuje istotne przesłanie. Tekst utworu podkreśla, że niezależnie od trudności, z jakimi się spotykamy, zawsze istnieje nadzieja. Piosenka inspiruje słuchaczy do niepoddawania się i wierzenia, że przyszłość przyniesie piękno. Przesłanie utworu jest uniwersalne, sugerując, że warto walczyć i nie tracić nadziei, ponieważ jeszcze nadejdzie lepszy czas. To piosenka, która dodaje otuchy i przypomina, że nawet w najtrudniejszych chwilach można znaleźć siłę do kontynuowania i wierzyć w lepsze jutro”.

O czym opowiada piosenka zespołu Bajm „Józek, nie daruję ci tej nocy”?
A jak interpretuje wielki hit zespołu Beaty Kozidrak? „Piosenka prezentuje historię emocjonalnego konfliktu i rozczarowania w relacji między bohaterem a postacią o imieniu Józek. Tekst ukazuje głębokie poczucie zdrady i niezrozumienia, które narasta w sercu bohatera. Józek jest obiektem dezaprobaty, a bohater jasno daje do zrozumienia, że nie wybaczy mu za tę noc. Piosenka wyraża silne negatywne emocje, które sprawiają, że bohater jest zdeterminowany, aby nie zapomnieć i nie wybaczyć Józkowi za jego postępowanie. W tekście można dostrzec poczucie zranienia i złości, a także stanowczość w utrzymaniu swoich granic i ochronie własnych uczuć. To wyraz uczuć związanych z zdradą i zranieniem, które skłaniają bohatera do podjęcia decyzji o zachowaniu dystansu wobec Józka. Piosenka odzwierciedla emocjonalny chaos, który narasta w relacji między bohaterem a Józkiem, a nieprzebaczenie staje się centralnym motywem tego utworu muzycznego”.

O czym śpiewa bryska w piosence „Odbicie”?
Przebój kolejnej gwiazdy Polsat SuperHit Festiwal ChatGPT opisuje następująco: „Piosenka „Odbicie” wyraża uczucie niezrozumienia i dezorientacji wobec cudzych działań i odrzucenia. Tekst utworu opisuje sytuację, w której wokalista czuje, że ktoś go ignoruje i unika, mimo że nie wie, co zrobił, żeby na to zasłużyć. Osoba, którą obserwuje, wydaje się być zaznajomiona z jego życiem, ale jednocześnie jest dla niego obca. Artysta odnosi się do tego jako do "lustrzanego odbicia", sugerując, że odbicie w lustrze może być symbolem zewnętrznego spojrzenia, które nie odzwierciedla prawdziwej tożsamości. Zastanawia się, czy to jest jego wina, czy też osoba po prostu go nienawidzi, ale nie wyjaśnia dlaczego. Piosenka wyraża frustrację, zagubienie i pragnienie zrozumienia, co kieruje zachowaniem drugiej osoby”.

O czym jest piosenka „Paranoia”, którą śpiewa Daria Marx?
„Piosenka „Paranoia” opisuje uczucie niepokoju, niepewności i strachu, które towarzyszą narratorkowi w związku z relacją, w której się znajduje. Tekst utworu sugeruje, że osoba, z którą ma do czynienia, kłamie i wysyła negatywne sygnały, które powodują, że narratorka czuje się zagubiona i zmęczona. Odczuwa poczucie, że jej partner może być oddalony emocjonalnie i relacja może zmierzać ku końcowi. Piosenka wyraża niepewność i pragnienie zrozumienia, dlaczego partner zachowuje się w taki sposób i dlaczego nie jest ona pierwszym wyborem. Tekst podkreśla również, że narratorka czuje się jak potwór w oczach swojego partnera i ma wrażenie, że jest obserwowana i odrzucona. Mimo to, nadal wyraża swoje pragnienie bycia z nim i tęsknotę za jego akceptacją. Piosenka "Paranoia" eksploruje tematy związane z zaufaniem, samoakceptacją i walczącymi emocjami, które mogą wynikać z toksycznej relacji” - pisze chatbot o przeboju uczestniczki „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

O czym śpiewa Dawid Kwiatkowski w piosence „Cafe de Paris”?
Obchodzący jubileusz 10-lecia artysta wydał piosenkę „Café de Paris”. Co o niej ma do powiedzenia sztuczna inteligencja? „To dynamiczna i pełna energii opowieść o dążeniu do wolności i życiu według własnych zasad. Tekst utworu sugeruje, że bohater jest gotów porzucić dotychczasowe życie i ruszyć w nieznane. Wyraża pragnienie zmiany otoczenia, zrywania z rutyną i wyzwolenia. Chociaż spotyka na swojej drodze przeszkody i gubi listy do osoby, do której kierowane są jego myśli, nieustannie posuwa się naprzód, ciesząc się perspektywą nowych doświadczeń. "Café de Paris" jest symbolem wolności i nowych możliwości, które bohater widzi przed sobą. Piosenka emanuje pewnością siebie i postanowczością, zachęcając słuchaczy do śmiałego podążania za marzeniami i tworzenia własnej drogi”.

Doda „Melodia ta” - o czym jest ta piosenka według AI?
Mocny singiel z najnowszej płyty wokalistki chatbot opisuje tak: „Piosenka „Melodia ta” przedstawia emocjonalne rozterki i próbę przezwyciężenia bolesnych wspomnień związanych z miłością. Tekst utworu sugeruje, że bohater ma trwałe znamię na swoich myślach, które przypomina mu o przeszłości jak tatuaż. Chociaż piosenka jest smutna, bohaterka nie chce być kojarzona z tą negatywną stroną, ale trudno jest zapomnieć. Jednak mimo tych trudności, nadal pragnie dać ostatni taniec i tworzyć nowe wspomnienia. Melodia jest dla niej czymś, co gra w jej wnętrzu, a ona chce zagłuszyć ją codziennie. Piosenka podkreśla, że miłość nie jest już wrogiem, ale zostawia miejsce dla tworzenia nowych wspomnień i możliwości. Wers "we mnie tylko ta melodia gra" odzwierciedla siłę i znaczenie tej melodii, która przewija się przez całe życie bohaterki, a miłość przestaje być przeciwnikiem”.

O czym śpiewa Ignacy w piosence „Czekam na znak”?
„Piosenka opowiada o niepewności i oczekiwaniu na pewne sygnały w relacji z drugą osobą” - czytamy w opisie wygenerowanym przez AI. „Tekst utworu sugeruje, że bohater miał jasny plan wczoraj, ale od momentu poznania tej osoby wszystko się zmieniło. Nadal brakuje mu odpowiedzi i czuje, że coraz mniej ją zna. Chciałby zrozumieć, co się dzieje, ale między nimi istnieje wysoki mur, który oddziela ich myśli. Mimo to czeka na jakiś znak, który pokaże mu drogę do prawdy. Piosenka wyraża pragnienie, by ta druga osoba działała według swojego widzimisię i chwytała go za serce, a on będzie czekał na ten znak. Nawiązując do refrenu, bohater przyznaje, że nie lubi się powtarzać, ale ta osoba jest dla niego wyjątkiem. Uczucia wzmacniają się, a on traci zmysły coraz mocniej, wciąż czekając na znak, który przyniesie im odpowiedzi i rozwiązanie sytuacji. Piosenka ukazuje emocjonalną niepewność i oczekiwanie na rozwój sytuacji w tej trudnej relacji” - podsumowuje mechanizm.

O czym jest hit Kamila Bednarka „Chwile jak te”?
Wzięliśmy na warsztat także jeden z największych hitów Kamila Bednarka. „Piosenka opisuje niezwykłe, wyjątkowe chwile, które nie zdarzają się często w życiu. Tekst podkreśla, że to nasze zwycięstwo, gdy możemy doświadczać takich momentów. Piosenka oddaje siłę pozytywnych wspomnień i celebruje chwile, w których oddychamy mocą dobrych wspomnień. Jest to dzień, w którym bierzemy sobie wolne od codziennego życia, aby cieszyć się spontanicznością i chwytać te chwile, nie zważając na przyszłość. Refren podkreśla, że takie chwile są rzadkie, ale warto je doświadczać, ponieważ są naszym zwycięstwem. Piosenka wyraża wiarę w siłę i determinację, by przezwyciężać słabości i cieszyć się tym, co życie ma do zaoferowania. Utwór zachęca do odczuwania energii i porozumienia z innymi ludźmi bez potrzeby słów. Jest to moment, w którym rozszerzamy naszą świadomość i celebrujemy przebudzenie. Piosenka kończy się podkreśleniem, że każda chwila powinna być traktowana jak ostatnia, a życie nie powinno być brane zbyt poważnie. To utwór pełen pozytywnego przesłania, który inspiruje do czerpania radości z wyjątkowych i niezwykłych chwil” – wyjaśnia sztuczna inteligencja.

O czym śpiewa zespół LemON w piosence „Scarlett”?
Jak AI interpretuje kolejny przebój znany ze sceny Polsat SuperHit Festiwal? „Piosenka „Scarlett” opowiada o złożonych i niejasnych relacjach między bohaterami. Tekst wyraża frustrację i zmieszanie spowodowane niestałością i niemożnością zrozumienia, czego naprawdę chce druga osoba. Wydaje się, że ta sytuacja jest powtarzająca się, a obie strony błądzą w ślepym zaułku. Mimo wysiłków i prób porozumienia, piosenka podkreśla, że nic z tego nie wyniknie. Bohater jest niespełniony i niezadowolony, a towarzyszą temu łzy i niepokój. Scarlett jest tu symbolem osoby, która jest dla niego przyczyną braku spokoju i niepewności. Brak przestrzeni i swobody jest kolejnym aspektem relacji, który powoduje frustrację. Tekst sugeruje, że obie strony są skazane na nieporozumienie i brak harmonii. Piosenka wyraża uczucie, że nie ma odpowiednich warunków do rozwoju i spełnienia. Chociaż bohater próbuje zrozumieć sytuację i być elastycznym, ostatecznie dochodzi do wniosku, że to nie ma sensu i zaleca przestanie się szarpać. Wreszcie, powtarzające się imię "Scarlett" stanowi symboliczne podsumowanie, które podkreśla frustrację i trudności w tej relacji”.

Smolasty „Duże oczy” - o czym jest ten numer?
Na koniec przeanalizujmy jeden z hitów nowej muzycznej fali. „Piosenka „Duże oczy” opisuje toksyczną i burzliwą relację, w której bohater jest ciągle konfrontowany z walkami i nieporozumieniami. Mimo że dążą do sławy i zabawy, ich spory są niepotrzebne i przeszkadzają w harmonijnym funkcjonowaniu. W tekście pojawiają się odniesienia do luksusowego stylu życia, pokazującego przywiązanie do powierzchowności i hedonizmu. Mimo że bohater docenia urodę i uwodzicielskość partnerki, zauważa, że to powoduje tylko większe kłopoty. Jednak mimo frustracji i kłótni, bohater jest gotów poświęcić się dla tej osoby i oświadczyć jej miłość. Piosenka również zawiera odniesienia do życia nocnego, używek i chęci ucieczki od rzeczywistości. Wszystko to jest odbierane przez duże oczy partnerki, które wydają się być jak znaki drogowe, wskazujące na trudności i niejasność. Tekst sugeruje, że partnerka często prowokuje konflikty, a bohater staje się pośmiewiskiem wśród swoich znajomych z powodu jej zachowań. Mimo tego, bohater nadal odczuwa silne uczucie do partnerki i chciałby, aby ona również zrozumiała swoje zachowanie i skontaktowała się z nim, gdy już będzie miała dość swojego stylu życia. Wielkie oczy stają się symbolem problemów i napięcia w tej relacji.” - kończy ChatGPT.

Czy interpretacje hitów waszych ulubionych wykonawców były trafne? Sztuczna inteligencja może nie odczytywać właściwie emocji, które zawierają i mogą wywoływać teksty utworów, ale z pewnością na scenie Opery Leśnej pojawi się wiele radości i wzruszeń!

Polsat SuperHit Festiwal 2023 od piątku 26 maja do niedzieli 28 maja na żywo w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat