2023-04-11

Piotr Mróz: Nie wiem, czy Kuba Roguz przeżyje ten sezon

Aktor serialu „Gliniarze” o dramatycznych losach swojej postaci w najnowszej serii. Wyjątkowo lubiany przez widzów starszy aspirant Kuba Roguz przeszedł już wiele, ale scenarzyści postawili przed tym bohaterem kolejne wyzwania, które zaskoczyły nawet odtwarzającego tę postać aktora. Co zdradza Piotr Mróz? Jak wygląda jego zaangażowanie w projekt i praca na planie?

Oglądaj Gliniarze online na polsatboxgo.pl.

Co czeka Kubę?
W nowej serii odcinków Kuba Roguz przechodzi bardzo wiele. - Moja postać będzie i torturowana, i podpalana, i przytapiana, i bita. Czy przeżyje? Nie wiem. Ten sezon jest dla niego emocjonujący jeszcze bardziej, bo podpadł komuś na tyle, że zostanie… i tutaj zostawimy takie małe niedopowiedzenie - nie zdradza szczegółów scenariusza aktor. - To jest chłopak, który nie ma łatwo w życiu. Gdybym miał się utożsamić ze swoją serialową postacią w życiu, to chyba bym nie podołał - przyznaje Piotr Mróz, śmiejąc się, że scenarzystom dobrze idzie wymyślanie przy kawie nowych przeszkód dla jego bohatera.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Gliniarze (@gliniarze)

Czego nie widać na ekranie
W czasie wywiadu Piotr Mróz śmieje się, żartuje z kolegami, widoczna jest luźna, przyjacielska atmosfera na planie. Aktor przyznaje, że pod tym względem różni się od swojego bohatera. - Ja w serialu to jestem „mina numer jeden”, „mina numer dwa”, taki groźny, a prywatnie jestem wesoły. Wszyscy są uśmiechnięci. Z życia trzeba się śmiać! - podkreśla.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Gliniarze (@gliniarze)

Pełne zaangażowanie w projekt
Aktor jest związany z produkcją od trzeciego sezonu, a jego postać jest jedną z ulubionych przez widzów. - Przychodząc do projektu i angażując się w coś, wychodzę z założenia, że robię to na sto procent. Wierzę w ten projekt i liczę, że on potrwa dłużej. Cieszę się, bo to jest wynik tego, że widzowie nas lubią, cały czas śledzą nasze losy. Ciężka praca popłaca - podsumowuje Piotr Mróz i żartuje, że po czternastu obecnych spodziewa się co najmniej jeszcze drugie tyle sezonów serialu „Gliniarze”.

Rozmawiał Jakub Jusiński

  

Gliniarze od poniedziałku do piątku o godz. 17:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat