2023-03-30

„Nasz nowy dom” - odcinek 281: Kopytnik

Pani Dominika straciła rodziców i trafiła do domu dziecka. Po latach nieudanych prób założenia pełnej rodziny kobieta samotnie wychowuje troje małych dzieci. Dzięki pomocy chrzestnej stała się właścicielką starego domu, który nie nadaje się do zamieszkania. Zakres prac jest niezwykle szeroki, a na remont tylko pięć dni... „Nasz nowy dom” w czwartek o godz. 20:05 w Polsacie.

Oglądaj Nasz nowy dom online na polsatboxgo.pl.

Mała wieś
Kopytnik to niewielka, licząca około stu trzydziestu mieszkańców wieś położona nieopodal Białej Podlaskiej. W jednym z tamtejszych domów chciałaby zamieszkać pani Dominika oraz trójka jej dzieci: dziesięcioletni Kacper, czteroletnia Julita oraz trzyletni Igor.

Rodzinna tragedia
Kobieta oraz piątka jej rodzeństwa doświadczyli trudnego dzieciństwa. - Od kiedy pamiętam, w domu był alkohol, bo tata nadużywał. Czasem były awantury - wspomina. Pewnej nocy doszło do tragedii. Ojciec najpierw zastrzelił matkę, a potem odebrał sobie życie. Cała szóstka dzieci trafiła do placówki opiekuńczej. Później część rodzeństwa została adoptowana, a pani Dominika i jej starszy brat musieli się z nimi pożegnać.

Młode rodzicielstwo
Rodzina wujka, który zabierał ją z domu dziecka na weekendy, wciągnęła panią Dominikę w alkohol. Kobieta w nastoletnim wieku zaszła w ciążę i postanowiła, że urodzi dziecko. Wychowując Kacpra, poznała swojego przyszłego męża. Owocem tego związku była Julita, ale małżeństwo niestety zniszczyło uzależnienie. Podobnie jak kolejną relację, która przyniosła narodziny Igora. - Bardzo chcę, żeby dzieci miały dom, miłość i spokój przede wszystkim - podkreśla.

Do kapitalnego remontu
Pani Dominika i jej dzieci żyją w wynajmowanym mieszkaniu, ponieważ kupiony z pomocą chrzestnej dom wymaga masy pracy. Nieocieplony i zawilgocony budynek od lat nie był zamieszkiwany. Ma do wymiany są okna oraz drzwi. Podłogi i ściany są w tragicznym stanie, a zbutwiałe meble nie nadają się do użytku. Wnętrza nie są przystosowane do potrzeb rodziny. Nie ma łazienki ani ogrzewania. Do stworzenia na nowo są instalacje elektryczna i kanalizacyjna.

Pomocna dłoń
- Do szczęścia potrzebny jest tylko ten dom. Dzieci mam, kochamy się. Brakuje tylko miejsca na ziemi, w którym będziemy czuli się bezpieczni - mówi pani Dominika. - A my chcemy się do tego dołożyć, w związku z tym wyremontujemy Wasz dom - odpowiada Katarzyna Dowbor. Po wybuchu euforii dzielna mama także ociera łzy wzruszenia i dzwoni do swojej szefowej, która zgłosiła ją do programu.

Przyjemnie i pożytecznie
Pani Dominika z dziećmi odpoczywają na wakacjach w Mszczonowie. Czas upływa na zabawie, ale prowadząca przygotowała niespodzianki. Jedną z nich jest spotkanie z psychologiem i terapeutą Mateuszem Czarneckim, który ma pomóc w oswojeniu lęku przed poruszaniem się samochodem oraz jazda z instruktorem. Inną atrakcją jest wycieczka do największego parku wodnego w Polsce. - Super niespodzianka - mówią zgodnie dzieci.

Dziecięca ciekawość
Po pięciu dniach nadchodzi czas powrotu. Podczas podróży do domu dzieci są wyraźnie podekscytowane. - Mamo, daleko jeszcze? - pyta najmłodszy Igor, który razem z Kacprem opowiadają o wymarzonych kolorach w domu.

Czy ich marzenia zostały spełnione? Jak na nowe wnętrza reaguje pani Dominika?

„Nasz nowy dom” - sezon 20, zobacz odcinek 281:

Nasz nowy dom w czwartek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat