2023-03-25

„Sługa Narodu”: Potrzebny spec. Balcerowicz musi... wrócić?!

Ignacy szuka prawdziwych fachowców, którzy pomogą mu naprawić kraj. Przekonuje premiera do chociaż częściowej wymiany ekipy rządzącej i zorganizowania konkursu na nowe twarze wielkiej polityki. Jeden kandydat zdecydowanie wyróżnia się wśród pozostałych. Ma imponujące doświadczenie... w zaciskaniu pasa. Tylko czy na pewno Koniecznemu chodziło o kogoś takiego?

Oglądaj Sługa Narodu online na polsatboxgo.pl.

Nie tędy droga
Grono sowicie opłacanych doradców uszczuplone, liczebność parlamentarzystów radykalnie zmniejszona, nowa kancelaria wyremontowana „po kosztach”, a czołowi politycy dojeżdżają do pracy rowerami, a nie limuzynami. Teoretycznie wszystko idzie zgodnie z planem, aż nagle Ignacy orientuje się, że jego sytuacja jest dużo gorsza, niż mogło mu się wydawać... Media rozpoczęły nagonkę, że reforma kraju to fikcja, a rozpasane elity polityczne mają się bardzo dobrze!

Prawdziwy fachowiec
- Potrzebujemy nowych liderów, nowej władzy i to teraz - komunikuje Konieczny premierowi i przekonuje Kujawę do zorganizowania otwartego konkursu na szefów najważniejszych resortów oraz państwowych instytucji. Nowacka znosi do gabinetu stosy podań, a asystent głowy państwa wskazuje najlepszych kandydatów. W końcu udaje się znaleźć chodzący ideał! - Dwa kierunki studiów, studia podyplomowe, administracja rządowa, bank, ponad dwadzieścia lat doświadczenia - Konieczny odczytuje z CV cechy potencjalnego współpracownika. A jakie nazwisko prawilne: Balcerowicz!

Swoi ludzie czy zgrane karty? Z kim Ignacy chce naprawiać Polskę?

  

Sługa Narodu w sobotę o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat

Wyłącz sprawdzanieSugestie Premium