2023-03-09

Wiktor Zborowski jako Abraham Lincoln w nowym serialu. Foto!

Znakomity aktor w wyjątkowej roli na planie produkcji „Sługa Narodu”. Co jego postać doradza głowie państwa, gdy w noc przed wygłoszeniem orędzia do narodu Ignacy Konieczny przeżywa moralne rozterki? Jak Wiktor Zborowski prezentuje się jako słynny prezydent Stanów Zjednoczonych Abraham Lincoln? Nowe odcinki serialu w sobotę o godz. 20:00 w Polsacie.

Oglądaj Sługa Narodu online na polsatboxgo.pl.

Abraham Lincoln na pomoc Ignacemu Koniecznemu
Przejęcie obowiązków głowy państwa to nie lada wyzwanie i ogrom pracy, do której prezydent elekt chciałby się zabrać jak najszybciej. Kiedy jednak w końcu udaje mu się przekonać współpracowników do zajęcia się orędziem, przeżywa szok. Przecież podsunięty mu tekst to słynna przemowa gettysburska, wygłoszona przez Abrahama Lincolna w 1863 roku! - Nikt tego nie wie - śmieje się z obaw historyka premier Cezary Kujawa. Nic dziwnego, że kiedy w nocy Ignacy Konieczny przeżywa moralne rozterki, odwiedza go sam prezydent Stanów Zjednoczonych!

Kim jest Wiktor Zborowski?
Aktor, który w serialu „Sługa Narodu” w brawurowym stylu odgrywa Abrahama Lincolna, popularność zyskał m.in. dzięki rolom w filmach „Miś”, „C.K. Dezerterzy” czy „Kogel-mogel”. W historii polskiej kinematografii na stałe zapisał się także kreacją Longina Podbipięty w ekranizacji „Ogniem i mieczem”. Widzowie Polsatu znają Wiktora Zborowskiego z występów w serialach „Daleko od noszy”, „Niania” i „Mecenas Porada”. Był także gościem programu „Kabaret na żywo. Klinika Skeczów Męczących”, w którym także pełnił rolę lektora serialu „Mała Polonia”.

O czym jest serial „Sługa Narodu”?
Główny bohater, Ignacy Konieczny, to 36-letnim rozwodnik. Jest lubianym nauczycielem i porządnym człowiekiem. Gdy zostaje prezydentem, odrzuca wszelkie przywileje oraz wygody i nadal dojeżdża do pracy rowerem. W polskiej wersji serialu w roli głównej Marcin Hycnar. Poza nim i Danutą Stenką w obsadzie także m.in. Krzysztof Dracz, Dorota Kolak, Sławomir Orzechowski, Magdalena Popławska i Izabela Dąbrowska. Za reżyserię odpowiada Maciej Bieliński, a nadzór artystyczny nad produkcją sprawuje Okił Khamidow.

„Sługa Narodu” - zobacz odcinek 4:

Sługa Narodu w sobotę o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat