2023-03-04

„Sługa Narodu”: Wołodymyr Zełenski ocenia polską wersję!

O tym, co powiedział prezydent Ukrainy po obejrzeniu pierwszego odcinka z Marcinem Hycnarem w roli głównej, opowiada w programie „PrzeVoDnik” Okił Khamidov. Reżyser ujawnia kulisy nabycia praw do serialu i zdradza, co jeszcze powiedział o produkcji Wołodymyr Zełenski. „Sługa Narodu” w sobotę o godz. 20:00 w Polsacie.

Oglądaj Sługa Narodu online na polsatboxgo.pl.

Głos prosto z Ukrainy
Okił Khamidov nie ukrywa, że z Wołodymyrem Zełenskim zna się od czasów, zanim ten został prezydentem Ukrainy. Wojna ograniczyła kontakty artystów, ale nie do końca. - Jego numer był już nieaktywny, ale zadzwoniła asystentka. Powiedziała, że bardzo chciałby zobaczyć pierwszy odcinek - mówi reżyser w rozmowie z Bartoszem Wróblewskim w programie „PrzeVoDnik”. - Powiedział, że serial mu się podobał. Cieszył się i gratulował - zdradza Okił Khamidov. - Mam czyste sumienie, że autorowi podoba się polska adaptacja - dodaje.

  

Zdecydowało szczęście
Reżyser polskiej wersji serialu „Sługa Narodu” zdradza także, że prawa do produkcji nabył... przez przypadek, podczas zakrapianej imprezy. - Zełenski przyjechał na spotkanie do Wrocławia, poszliśmy do knajpy, rozmawialiśmy. Siedzieliśmy przy lampce wina, potem wypiliśmy kolejną, a on pyta, czy kupimy „Sługę Narodu”. Przy kolejnej lampce postanowiliśmy kupić ten serial - ujawnia Okił Khamodiv.

Wart sto razy więcej?
- Kiedy zaczęła się wojna, producenci z całego świata wydzwaniali, żeby kupić prawa do serialu. Wiem, że dzwonili też z Polski, ale producent poinformował ich, że prawa są już sprzedane do Polot Media - wspomina Okił Khamidov. - Chętni proponowali nam wielokrotnie wyższą cenę, nawet stukrotne przebicie. Oczywiście odmówiliśmy - przyznaje reżyser w rozmowie z Interią.

  

Sługa Narodu w sobotę o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat