2023-03-25

„Sługa Narodu” - odcinek 7: Wszyscy ludzie prezydenta

Górnicy sadzą drzewa, a ministrowie i premier dojeżdżają do pracy rowerami. Parlamentarzyści sami zredukowali sobie pensje. W gabinetach króluje płyta wiórowa i linoleum. Tylko gdzie właściwie podziały się zaoszczędzone pieniądze i dlaczego media zarzucają nowemu prezydentowi populizm i mydlenie oczu obywatelom? Ignacy zawiera z premierem układ. Cel? Całkowita wymiana kadr!

Oglądaj Sługa Narodu online na polsatboxgo.pl.

PREZredukcja
- Zaskakujący początek prezydentury - ogłaszają media. Ignacy zarządził konieczność natychmiastowej reformy administracji państwowej. Redukcja uposażenia posłów, rezygnacja z immunitetów, zwolnienia asystentów, a przede wszystkim zmiana siedziby parlamentu. - Decyzja ma wymiar historyczny. Oto w XXI wieku doszło do kolejnej Wędrówki Ludów - relacjonuje dziennikarka przeprowadzkę polityków.

Co jest między nimi?
Ignacy może cały weekend poświęcić synowi, który zostaje u niego w mieszkaniu. Wszystko dlatego, że Alicja wyjeżdża na Mazury z tajemniczym nieznajomym. Były mąż co prawda życzy jej powodzenia, ale widać, że aż kipi z zazdrości. - Ładnie wyremontowali Wam klatkę. U nas też by się przydało. Może zamieszkałbyś z nami na miesiąc? - kokietuje kobieta. Czyżby stara miłość nie wygasła jeszcze do końca?

W poszukiwaniu specjalistów
Kujawa zgodził się na szalony układ z prezydentem. Rząd pozostanie bezpieczny, a Ignacy po cichu może wprowadzić „swoich” ludzi, wyłonionych... w konkursie! Do obsadzenia są m.in. stanowiska szefa służb specjalnych, Urzędu Skarbowego i Banku Centralnego. Do przeanalizowania są teraz tysiące CV, a swoją aplikację przysłał nawet Leszek Balcerowicz!

Czy początek reform i tajny układ z premierem to dobry pomysł na zjednanie mediów i obywateli?

„Sługa Narodu” - zobacz odcinek 7:

Sługa Narodu w sobotę o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat