2023-03-18

„Sługa Narodu” - odcinek 6: Ułańska szabla i fantazja

Nauczyciele nie mogą doprosić się o podwyżki, ludziom nie wystarcza na czynsz, a wysokość długu publicznego ciężko ogarnąć rozumem. Po brutalnym zderzeniu z prezydencką rzeczywistością Ignacy sięga po argumenty, które doprowadziły go do wygranej w wyborach. Takiego wystąpienia na posiedzeniu rządu jeszcze nie było! I tylko szkoda, że to na razie tylko wizja zamknięta w głowie.

Oglądaj Sługa Narodu online na polsatboxgo.pl.

Budżet z gumy
- Pani Mario, nie bardzo rozumiem, co to są za liczby tutaj - Ignacy powoli odkrywa wszystkie tajemnice swojego gabinetu. Szok, gdy dowiaduje się, że to lista płac jego pracowników, jest wielki. A co dopiero powiedzieć, kiedy Nowacka i Kujawa tłumaczą, że to rozliczenie miesięczne, a nie roczne... - Każdy ma swój krzyż - bagatelizuje temat premier.

„Usta pełne wytartych frazesów”
Jeśli członkowie Rady Ministrów zapomnieli, dzięki jakiemu występowi w szkolnej sali Ignacy zyskał sympatię wyborców, to podczas pierwszego spotkania z nowym prezydentem mogli sobie przypomnieć. - Uderza mnie wasza obojętność i arogancja! Co za cynizm? W czasach, kiedy ponad dwa miliony Polaków żyje na granicy ubóstwa, wy jeździcie luksusowymi samochodami, za których ceny można wybudować szkołę na wsi! - grzmi Konieczny, a szabla tylko dodaje mu animuszu. I tylko szkoda, że to jeszcze nie był moment na prawdziwy akt odwagi...

Na klęczkach przed prezydentem
Płomienna mowa w Sejmie o uczciwości wobec społeczeństwa, a w domu... luksus jak w Wersalu. - Kto za to wszystko zapłacił?! - denerwuje się Ignacy po powrocie z pracy. - Jeżeli tak wam odbiło, to ja już nie mam słów - krzyczy. - Walczę z upiorami, a w domu mam dokładnie to samo dziadostwo - kończy i wychodzi, skazując się na noc na przystanku autobusowym.

„Sługa Narodu” - zobacz odcinek 6:

Sługa Narodu w sobotę o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat