2023-03-11

„Sługa Narodu” - odcinek 4: Drodzy Rodacy...

Dużo ćwiczeń, trochę stresu i wyrzuty sumienia. Cokolwiek jednak by się nie działo, prezydent elekt musi wygłosić orędzie do narodu. Zaskakująca nocna wizyta pomaga w wyciągnięciu właściwych wniosków. W końcu Ignacy Konieczny wygłasza mowę, która i jemu, i wszystkim sceptykom przypomina, dlaczego wygrał wybory z rekordową przewagą nad rywalami.

Oglądaj Sługa Narodu online na polsatboxgo.pl.

Greckie metody
To już ostatnia prosta. Pora na jeden z najważniejszych dni w życiu Ignacego. Przed zaprzysiężeniem i orędziem do narodu trzeba wszystko doszlifować. Premier Kujawa i jego pomocnicy zdecydowanie jednak bagatelizują pytania prezydenta elekta o treść wystąpienia. To jest już bowiem gotowe. - Przecież to jest przemowa gettysburska Abrahama Lincolna! - denerwuje się Konieczny, czytając podstawiony tekst z... orzechami w ustach. Czyżby to, jak będzie mówił, było ważniejsze od tego, co będzie mówił?!

„Możesz rozkazać, żeby mama znów za Ciebie wyszła?”
- Panie prezydencie, miał pan umówione spotkanie z synem. Znowu pan zapomniał, czy przygniótł pana ciężar odpowiedzialności za kraj? - dopytuje przez telefon była żona Ignacego. Szybka mobilizacja aparatu państwowego i zabawa w skate parku gotowa. Tylko humor małego Stasia nie jest do końca taki, jak powinien być. - Przestaniesz mnie kochać. Teraz musisz kochać całą Polskę i wszystkich Polaków - martwi się śmiertelnie poważna pociecha.

Amerykański sen
Niby wszystko gotowe, tekst orędzia czeka, protokół przećwiczony, a jednak coś nie daje spać Ignacemu. - Wyrzuty sumienia w normie? - dopytuje... Abraham Lincoln! - Ma pan swoje przemówienie. Widziałem w sieci - zauważa prezydent Stanów Zjednoczonych. Co doradza zestresowanemu Słudze Narodu?

„Sługa Narodu” - zobacz odcinek 4:

Sługa Narodu w sobotę o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT, a także o dowolnej porze w Polsat Box Go.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat