2023-03-24

Oskar Cyms sięgnął gwiazd w czwartym odcinku programu

Drugie z kolei spektakularne zwycięstwo artysty w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Wcielając się w wokalistę o pseudonimie Passenger Oskar Cyms zdobył największe uznanie i komplet punktów. Na scenie widzowie zobaczyli również takie gwiazdy jak: Janusz Panasewicz (Lady Pank), Jack White (The White Stripes), Miley Cyrus, Beth Ditto (Gossip), Bob Marley, Ware oraz Róisín Murphy (Moloko).

Oglądaj Twoja Twarz Brzmi Znajomo online na polsatgo.pl.

Nowa jurorka
Pod nieobecność Małgorzaty Walewskiej Paweł Domagała i Robert Janowski mogli liczyć na wsparcie równie pięknej i doświadczonej zastępczyni. W tym odcinku dołączyła do nich Anna Dereszowska, którą widzowie Polsatu oglądają jako tytułową bohaterkę serialu „Lulu”. Aktorka i wokalistka brała już udział w ósmej edycji show, zajmując w nim trzecie miejsce. - Ogromnie tęskniłam za studiem i ludźmi. Chociaż naprawdę sporo się tutaj pozmieniało. Natomiast nie zmieniła się atmosfera. Jest fantastycznie! Już to czuję, a z każdą minutą będzie goręcej! - stwierdziła, szykując się do oglądania występów.

Tabela z punktacją
Po trzech odcinkach osiemnastej edycji na pierwszym miejscu z 73 punktami znajdował się Krzysztof Ibisz. O dziewięć mniej zebrał Oskar Cyms, zajmujący drugą lokatę. Na trzecim Kasia Kołeczek z wynikiem 58 punktów. Tuż za nią Julia Kamińska z 56 punktami, która zamykała potencjalną finałową czwórkę. Jak zmieniła się ta lista po kolejnych występach? Zobaczmy!

Połówka rodzinnego duetu
Mocne uderzenie na start. Hit zespołu The White Stripes „Seven Nation Army” z 2003 roku wykonała Natalia Janoszek, wcielając się w wokalistę duetu - Jacka White’a, który zespół stworzył ze swoją siostrą. Odszukanie w sobie twardego, męskiego artysty, kosztowało ją sporo pracy. - Szukam najbardziej freak'owej, dziwnej wersji siebie. Naprawdę na świra - zapowiedziała aktorka przed występem. Jak to wyszło? - Byłaś facetem! Jestem zachwycony - zaczął Robert Janowski. - Idealnie schowałaś się za postacią - potwierdził Paweł Domagała.

Dyskotekowy szał
Przebój „Sing It Back” wykonywany przez Moloko królował na parkietach całego świata pod koniec lat dziewięćdziesiątych. To właśnie z tym utworem zmierzyła się Julia Kamińska, wcielając się w wokalistkę Róisín Murphy. - Zazwyczaj jak ktoś robi coś fantastycznie, to wygląda to na łatwe, ale wcale takie nie jest - mówiła uczestniczka o przygotowaniach choreografii. - O rany, jaka podobna. Szok - stwierdziła zachwycona Anna Dereszowska jeszcze przed wykonaniem. - Aż popatrzyliśmy na siebie, bo jakby ktoś puścił nam oryginał. To jest naprawdę fenomenalne - dodała po występie. - Bardzo, bardzo na tak - podsumował Robert Janowski.

Klasyk polskiego rocka
Piotr Stramowski w końcu wylosował artystę bardziej zgodnego z jego ekranowym emploi, chociaż jak stwierdził, prywatnie nie ma w sobie rebelianta. Janusz Panasewicz, lider zespołu Lady Pank to legenda polskiej muzyki rockowej. Aktor cieszył się, że przygotowując się do tej wymagającej roli, miał wsparcie najlepszych specjalistów. Zaśpiewał przebój „Marchewkowe pole” z 1986 roku, znany z kreskówki „O dwóch takich, co ukradli Księżyc”. Jak sobie poradził? - Naprawdę udało ci się uchwycić ten wokal - mówiła Anna Dereszowska, doceniając kunszt aktorski w naśladowaniu sylwetki i gestykulacji. - Świetnie się bawiłem. Gratuluję - podsumował krótko Paweł Domagała.

Siła nastrojowej ballady
Kariera Jessie Ware, w którą wcieliła się Kasia Kołeczek, sięga zaledwie nieco ponad dekadę wstecz. Wokalistka debiutowała albumem „Devotion” w 2012 roku, ale od tej pory zdobyła rzesze fanów. Uczestniczka wspominała, że pamięta, kiedy pierwszy raz usłyszała wielki przebój „Wilderst Moments”. - Zakochałam się w tym numerze i miałam wielką fascynację wokalistką - przyznała. Jak wypadła metamorfoza? - To się może wydawać proste, że Kasia siedzi i śpiewa, ale uwierzcie, ja wiem, jak jest piekielnie trudne. Wokal w dychę - chwaliła Anna Dereszowska. - Weszłaś w nią i jesteś tożsama z utworem w nastroju, który potrafiłaś zbudować - ocenił Robert Janowski.

Pełna metamorfoza
Do zmiany głos, wygląd i… płeć! Daniel Jaroszek ponownie w damskim wydaniu. Tym razem zmierzył się z potężnym głosem Beth Ditto. - To jest wulkan pozytywnej energii i jedno z największych wyzwań, żeby to odtworzyć - zdradził wokalista. Na scenie wykonał utwór „Move in the Right Direction” z wydanego w 2012 roku albumu „A Joyful Noise” zespołu Gossip. Jak poszło? - Bardzo to było wesołe, energetyczne - podkreślał Robert Janowski. - Trochę ci tego oddechu brakowało - wytknęła Anna Dereszowska, wchodząc w rolę jurora technicznego, którym zwykle jest Małgorzata Walewska. - Ale w całości to jest genialna metamorfoza - przyznała aktorka.

Oskar Cyms, czyli Passenger
Zwycięzca trzeciego odcinka w roli Eminema tym razem zmierzył się z zupełnie innym gatunkiem muzycznym. Passenger, czyli Michael David Rosenberg, to artysta folkowo-rockowy o bardzo charakterystycznym głosie. Jego utwór „Let Her Go” z 2014 roku zdobył takie nagrody jak Brit Award, World Music Award, Billboard Music Award. - W końcu w tym utworze będę mógł powrócić do swojego pierwotnego stylu śpiewania - zapowiadał Oskar Cyms. Po występie jurorzy byli zachwyceni. - Tak się zasłuchałem, aż zapomniałem, że jestem w programie. Świetnie zaśpiewane. Bardzo nie lubię ludzi bardziej utalentowanych ode mnie - żartował Paweł Domagała. - Po ostatnim zwycięstwie trzymasz formę. To był wykon na bardzo wysokim poziomie - komentował wyraźnie wzruszony Robert Janowski.

„No nie mogę, Ibisz w dredach!”
Po śpiewie po polsku i łamanym niemieckim Krzysztof Ibisz wziął na warsztat jamajską odmianę angielskiego. Wcielając się w króla reggae Boba Marleya, zaśpiewał balladę „Is This Love”, którą muzyk nagrał na swój dziesiąty album „Kaya”. - On niesie przesłanie „Ile razy mam wam powtarzać: kochajcie się, niech będzie pokój na świecie”. Poczułem się jak na Jamajce, poczułem ten luz - powiedział o przygotowaniach prezenter. Czy było to widać na scenie? - Nie mogłem na niego patrzeć, bo miałem łzy w oczach. Pierwszy raz się popłakałem ze śmiechu. Oscara za wokal bym nie dał, ale to kompletnie nie ma znaczenia, bo puszczałbym ten utwór w każdym odcinku - mówił wciąż rozbawiony Robert Janowski. - Im dalej w las, tym bliżej byłeś barwy Marleya. Fantastyczny ruch sceniczny. Majstersztyk! - nie szczędziła pochwał Anna Dereszowska.

Skandalistka na spokojnie
Na zakończenie Daria, tym razem wcielająca się w kontrowersyjną gwiazdę pop. Jako Miley Cyrus wykonała jej najnowszy hit „Flowers” z 2023 roku, który - jak zauważyła - ma też elementy rockowe. To, że głosowo obie wokalistki są podobne, było wyzwaniem. - Wydaje się, że takie role są łatwe, a często one są właśnie trudniejsze - stwierdziła przed występem. Planowała dać dobry koncert. I jak? - Ja się bawiłam fantastycznie, świetny głos Miley - stwierdziła zachwycona Anna Dereszowska. - Trochę mi zabrakło czegoś takiego aktorskiego, ale to jest jedyne. I to duperela, do której przyczepiam się jako aktorka - wyjaśniła. - Świetnie zaśpiewałaś, jestem pod wrażeniem - potwierdził Paweł Domagała, wyznając, że jest fanem Miley Cyrus.

Głosowanie i werdykt
Czas na oceny. W wyniku decyzji jurorów najwięcej punktów zdobył Oskar Cyms, kolejny raz zgarniając maksymalną liczbę punktów! Utrzymał tę pozycję również po głosowaniu uczestników. Czek na 10 tysięcy złotych przekazał Fundacji DIOZ, która pomaga zwierzakom.

W piątym odcinku „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” wystąpią:
Krzysztof Ibisz - Grace Jones
Natalia Janoszek - Natalie Imbruglia
Kasia Kołeczek - Halina Mlynkova (Brathanki)
Julia Kamińska - Seth Binzer (Crazy Town)
Daria Marx - Christina Aguilera
Daniel Jaroszek - Black
Piotr Stramowski - Christine McVie (Fleetwood Mac)
Oskar Cyms - Lana Del Rey

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo” - sezon 18, zobacz odcinek 4:

Twoja Twarz Brzmi Znajomo w piątek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat