2023-03-17

Król rapu najlepszy w 3. odcinku „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”

Oskar Cyms jako Eminem wygrał z dużą przewagą punktów. Artysta w roli jednego z najpopularniejszych raperów wykonał singiel „The Real Slim Shady” i zyskał szacunek nie tylko jurorów, ale i widzów oraz pozostałych uczestników. Oprócz tego na scenie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” wystąpili: Terri Nunn (Berlin), Sarsa, Lady Gaga, Franek Kimono, Tom Odell, Freddie Mercury i Jennifer Lopez.

Oglądaj Twoja Twarz Brzmi Znajomo online na polsatboxgo.pl.

Tabela z punktacją
Pierwsze miejsce po drugim odcinku należało do Krzysztofa Ibisza, który zdobył 57 punktów. Na kolejnej pozycji uplasował się Piotr Stramowski, zgarniając 38 punktów. O jeden punkt mniej uzyskała Daria Marx. Potencjalną finałową czwórkę zamykały ex aequo Kasia Kołeczek i Natalia Janoszek z 35 punktami. Kto powalczył o wyższe noty i jak wyglądała tabela po trzecim odcinku show? Oto efekty pracy uczestników!

Piosenka z Oscarem na koncie
Jako pierwsza zaprezentowała się Daria Marx. Wokalistka sięgnęła po utwór „Take My Breath Away” grupy Berlin. Piosenka znana jest przede wszystkim ze ścieżki dźwiękowej do filmu „Top Gun”. Nagrodzono ją Oscarem w 1986 roku. Czy jest bliska uczestniczce? - Dla mojego wokalu to jest odwrotność tego wszystkiego, co mnie nauczono. To są czasy, gdzie wszystko robiło się na mocnym vibrato - mówiła gwiazda. Jak zatem wypadła w roli liderki amerykańskiej formacji Terri Nunn? - Bardzo mi się podobało. Uwielbiam tę piosenkę. Wspaniały wokal - ocenił Paweł Domagała. - Byłaś dużo ciekawsza pod względem emocji niż oryginał - przyznała Małgorzata Walewska. - Trzymałaś bardzo ładnie tonację. I wyglądasz pięknie - dodała jurorka.

Abstrakcyjna transformacja
Daniel Jaroszek jako Sarsa, a więc w tym programie nie ma rzeczy niemożliwych! - Muszę przyznać, że ta piosenka okazała się dużo większym wyzwaniem, niż się spodziewałem. Im dłużej wsłuchiwałem się w ten utwór, tym więcej niuansów odkrywałem - mówił uczestnik o pracy nad utworem „Zakryj”. Singiel wydany w 2018 roku zdobył potrójną platynę. Oto jak jurorzy ocenili tę zamianę mężczyzny w kobietę! - Kupiłeś mnie od pierwszego słowa. Jestem pod wrażeniem wspaniałej pracy, którą wykonałeś - chwaliła Małgorzata Walewska. - Sorry Sarsa, bardziej mi się podobał ten występ niż oryginał - żartował Robert Janowski. - Bardzo fajny występ - zakończył Paweł Domagała.

Piosenka odkryta na nowo
„Blood Mary” to piosenka Lady Gagi, która ukazała się na albumie „Born This Way” w 2011 roku. Jedenaście lat później za sprawą serialu „Wednesday” ponownie weszła do obiegu i zyskała drugie życie, trafiając na szczyty list przebojów na całym świecie. To właśnie po ten utwór sięgnęła Julia Kamińska. Co mówiła o swojej bohaterce? - Śpiewa genialnie, fenomenalnie - komentowała w rozmowie z Maciejem Dowborem. - Mamy również bardzo fajną choreografię - zapowiedziała gwiazda. No to, jak poszło? - Znakomicie. Wszystko miałaś - rzuciła krótko Małgorzata Walewska. - Zdecydowanie twój najlepszy występ - podkreślił Paweł Domagała.

Muzyczne sporty walki
Zwycięzca dwóch pierwszych odcinków jako Piotr Fronczewski, a właściwie Franek Kimono. Alter-ego znanego aktora było parodią w stylu disco, wykorzystującą melorecytację. Krzysztof Ibisz wykonał największy hit artysty, „King Bruce Lee Karate Mistrz”. - Chciano stworzyć dowcip muzyczny i nie sądzono, że będzie z tego kultowa postać, ikona lat osiemdziesiątych - zauważył uczestnik. - Mistrzowska etiuda aktorska - dodał. Czy udało się dorównać oryginałowi? - Tyle lat cię znam, a w ogóle cię nie znam - śmiała się zachwycona Małgorzata Walewska. - Głosowo zamykałam oczy i to był Fronczewski. Rozwaliłeś mnie - dodała śpiewaczka operowa. - Z wielką przyjemnością patrzę na ciebie w każdym odcinku. Wychodzisz z ram, jesteś zwierzęciem scenicznym - komplementował Robert Janowski.

Bezsilność i refleksja
Zmiana klimatu. Kasia Kołeczek wcieliła się w znanego brytyjskiego piosenkarza. Tom Odell wylansował utwór „Another Love” w 2012 roku, ale to singiel, który jest pamiętany i lubiany przez słuchaczy po dziś dzień. Melancholijna piosenka sprawiła uczestniczce nieco trudności, gdy przygotowywała metamorfozę. - Spokój umysłu, taki smutek przeszywający kości - takich wskazówek udzielała Agnieszka Hekiert, nauczycielka wokalu. Jaki był ostateczny efekt treningów? - Stworzyłaś niebywały klimat - notowała Małgorzata Walewska. - Oglądałem teledysk i miałem ciarki, obejrzałem występ i było tak samo. Czekam na takie momenty w tym programie - zaznaczył Robert Janowski.

Zmierzyć się z legendą
- To jeden z moich ulubionych artystów. Wydaje mi się, że u niego najważniejsze jest uchwycenie osobowości i wyjątkowej energii. No i śpiewanie (śmiech) - Piotr Stramowski nie mógł doczekać się spotkania z Freddiem Mercurym. Uczestnikowi przypadła w udziale solowa piosenka nieodżałowanego artysty, „I Was Born to Love You”. Wydano ją w 1985 roku. Jak wypadł aktor w tym wymagającym wcieleniu? - Zazdroszczę ci, że w ogóle go wylosowałeś. Aktorsko mi się podobało, ale wokalnie nie - ocenił Robert Janowski. - Jestem pełna podziwu, że niepewność wokalna, która wyszła na początku, nie wybiła cię z roli. Do końca trzymałeś fason - dodała Małgorzata Walewska.

Amerykańska diwa pop
Jennifer Lopez to nie tylko świetna aktorka, ale i wokalistka i tancerka. Natalia Janoszek nie kryła podziwu wobec wylosowanej bohaterki. - Ma dużą pewność siebie - zauważyła uczestniczka, która zaprezentowała utwór „Get Right”. Referencją dla singla z 2005 roku był oryginalny teledysk, w którym bardzo ważna jest choreografia. Natalia Janoszek miała jednak doświadczenie taneczne z programu „Dancing with the Stars”. - Fajnie byłoby przebić występ jako liderka Pussycat Dolls - powiedziała, po czym zniknęła w magicznej windzie. Jak sędziowie zareagowali na to show? - Byłem pod wielkim wrażeniem twojej dynamiki ruchów - rzucił Robert Janowski. - Dla mnie ta piosenka jest przede wszystkim nadzieją miłości i ona mi się udzieliła - kontynuował Paweł Domagała.

Mistrz słowa
Na koniec Oskar Cyms w roli Eminema. - Niesamowita przeprawa. Tego tekstu w tej piosence jest więcej niż chyba przy dwóch moich poprzednich występach razem wziętych - muzyk żartował na temat utworu „The Real Slim Shady”. Singiel z 2000 roku uznawany jest za jeden z najlepszych numerów hip-hopowych. Wątpliwości co do tej metamorfozy? - Dobrze się czuję w angielskim. Najbardziej obawiam się o oddech, bo tempo jest szybkie - odpowiedział piosenkarz. Czy jurorzy przekonali się do tego wykonania? - Zaimponowałeś mi - jako pierwsza odezwała się Małgorzata Walewska. - Ogromny szacunek, bo wiem, ile to musiało kosztować cię pracy - powiedział Paweł Domagała.

Głosowanie i werdykt
Punkty przyznane przez jurorów sprawiły, że na szczycie listy znalazł się Oskar Cyms. Uczestnicy nie zmienili tego wyniku. Gwiazda przekazała czek o wartości 10 tysięcy złotych na Fundację Siepomaga dla Zosi, która zmaga się z nowotworem. Gratulacje!

W czwartym odcinku „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” wystąpią:
Piotr Stramowski - Janusz Panasewicz (Lady Pank)
Natalia Janoszek - Jack White (The White Stripes)
Daria Marx - Miley Cyrus
Daniel Jaroszek - Beth Ditto (Gossip)
Krzysztof Ibisz - Bob Marley
Kasia Kołeczek - Jessie Ware
Julia Kamińska - Róisín Murphy (Moloko)
Oskar Cyms - Passenger

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo” - sezon 18, zobacz odcinek 3:

Twoja Twarz Brzmi Znajomo w piątek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat