2023-03-10

Krzysztof Ibisz znowu to zrobił! Wygrana jako Verka Serduchka

Prezenter telewizyjny po raz drugi najlepszy w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Oprócz zwariowanego i pełnego energii show ukraińskiej drag queen widzowie mogli obejrzeć występy takich artystów jak: Doris Day, Kasia Kowalska, Dawid Kwiatkowski, Kasia Klich, Sting (The Police), George Ezra i David Bowie. Jak poradzili sobie uczestnicy i jakie oceny wystawili jurorzy show? Które występy spodobały im się najbardziej?

Oglądaj Twoja Twarz Brzmi Znajomo online na polsatgo.pl.

Tabela z punktacją
Po pierwszym odcinku na szczycie tabeli znalazł się Krzysztof Ibisz, który zdobył 30 punktów. Tuż za nim Natalia Janoszek, której udało się zgromadzić 27 punktów. Na trzecim miejscu Kasia Kołeczek (19 punktów), a potencjalną finałową czwórkę zamykała Daria Marx (18 punktów). Jak oceny w drugim odcinku wpłynęły na układ sił w rankingu? Sprawdźmy!

Co ma być, to będzie!
Kasia Kołeczek rozpoczęła rywalizację o punkty od metamorfozy w znaną amerykańską aktorkę i wokalistkę Doris Day. W udziale przypadł jej utwór pochodzący ze ścieżki dźwiękowej do filmu „Człowiek, który wiedział za dużo” z 1956 roku. - W związku z tym, że ta piosenka jest bardzo popularna czuję presję - mówiła uczestniczka o hicie „Whatever Will Be, Will Be (Que sera, sera)”. Utwór został nagrodzony Oscarem. - To była naprawdę ciężka praca, by znaleźć Doris Day w sobie - podkreśliła gwiazda w rozmowie z Maciejem Dowborem. Jak jurorzy ocenili ten występ? - Pięknie, wdzięcznie, barwowo leciutko - wyliczała Małgorzata Walewska. - Zniknęłaś pod postacią, bardzo ci gratuluję - skomentował Robert Janowski.

Być kobietą
- Nigdy mi się nie zdarzyło być kobietą, więc to będzie mój chrzest - mówił Oskar Cyms, który wylosował postać Kasi Kowalskiej. Polska gwiazda znana jest z charakterystycznego wokalu. Utwór, który zaprezentował chłopak, zatytułowany jest „Coś optymistycznego” i pochodzi z trzeciego albumu wokalistki, „Czekając na...”. - Mam nadzieję, że pokażę pazura na scenie - zapowiadał uczestnik. Jak było? - Oscar za pracę - żartował Robert Janowski. - Jestem pod wielkim wrażeniem - dodał. - Jestem zaskoczony, bo wyglądasz jak Kasia. Bardzo mi się podobasz - mówił Paweł Domagała.

Idol nastolatek
Była zamiana mężczyzny w kobietę, a później sytuacja odwrotna! A wszystko to dzięki Natalii Janoszek, która wcieliła się w Dawida Kwiatkowskiego. Polski wokalista ma na swoim koncie wiele przebojów, a jednym z nich jest utwór „Proste”. Singiel z 2021 pokrył się potrójną platyną. - Żeby wydobyć jakikolwiek męski głos, muszę być trochę skulona i taka smutna - przyznała uczestniczka przed wejściem na scenę. - Dawid śpiewa dość szerokimi, długimi frazami. W pewnym momencie nie mogę oddychać - objaśniała gwiazda. Jak poszło ostatecznie? - Miałaś tą nonszalancję w ruchach, którą on ma - zauważyła Małgorzata Walewska. - Wokalnie było trochę mniej udanie, ale brawo za talent aktorski - powiedział Robert Janowski.

Polski hit sprzed dwudziestu lat
Pozostajemy na rodzimej scenie. Daria Marx sięgnęła po największy przebój Kasi Klich. „Lepszy model” pochodzi z debiutanckiej płyty gwiazdy, wydanej w 2002 roku. Uczestniczka nie kryła swoich wątpliwości co do występu. - Jest stresująco. Wydaje się, że to piosenka prosta, ale pamiętajmy, że jest w oparciu o jazz. Jestem świadoma tego wyzwania - zaznaczyła. Oryginalna artystka nagrała specjalne wideo dla Darii. - Pozdrawiam i trzymam kciuki za wykon. Miłego śpiewania - mówiła Kasia Klich. Jak jurorzy ocenili tę metamorfozę? - Spektakularna choreografia. Super stylówa. Barwa podobna - rzucił Paweł Domagała. - Fajnie załatwiłaś sprawę aktorsko - dodał Robert Janowski.

Na rockowo
W kolejnym występie Piotr Stramowski stał się na moment Stingiem z czasów formacji The Police. - Trochę bardziej był tam punkowy - zauważył aktor, który wykonał utwór zatytułowany „Roxanne”. Znana piosenka ukazała się w 1978 roku. - To jest takie darcie, które wciąż jest dzwięczne - ocenił Maciej Dowbor. Uczestnik obawiał się nie tylko skopiowania głosu oryginału, ale musiał jeszcze wiarygodnie zagrać na gitarze. Co jurorzy powiedzieli o tym występie? - Dotknąłeś czułej nuty w profesjonalny sposób. Wspaniale to było zaśpiewane. Dawałeś radę oddechowo - chwaliła Małgorzata Walewska. - Zdecydowanie jesteś stworzony do ról policjantów - żartował Paweł Domagała, nawiązując do kariery aktorskiej gwiazdy. - Jestem pod ogromnym wrażeniem. Miło jest być tak zaskoczonym - dodał.

Chłopak z sąsiedztwa
Daniel Jaroszek oswoił się już z kamerami i wielkim światem telewizji, a więc co czeka go dalej? Drugi bohater wschodzącej gwiazdy to George Ezra, brytyjski piosenkarz, który zadebiutował w 2013 roku. - Kreuje się na takiego zwykłego faceta. To, co go najbardziej wyróżnia to jego barwa głosu - mówił uczestnik, pochylając się nad autorem przeboju „Shotgun”. - Śpiewa ciemnym, głębokim głosem. Muszę się postarać, żeby się do tego zbliżyć - dodał. Jurorzy docenili wysiłek i pracę mężczyzny. - To jest bardzo trudne chodzić i mówić, śpiewać. Ogromne chapeau bas - komplementował Paweł Domagała. - Znakomity wokalnie, a na to jestem uczulona. Zabrakło mi jednak trochę spontaniczności - oceniła Małgorzata Walewska.

Ponadczasowy hit taneczny
David Bowie to nieodżałowana legenda i ikona muzyki współczesnej. Julia Kamińska przyznaje, że również jest fanką twórczości artysty i z chęcią wcieliła się w niego w programie. - Zastanawiam się, na ile mogę używać swoich kobiecych atrybutów, bo widzę, że on też to ma. Poruszał biodrami, czasami miał kobiece ręce. Głos z kolei zupełnie męski - rozmyślała uczestniczka nad występem z przebojem „Let's Dance”. Piosenka wydana w 1993 do dziś pozostaje nieodłącznym elementem wielu zabaw i dyskotek. Oto co jurorzy powiedzieli o tej metamorfozie! - Najtrudniejsza robota, jaką widziałem i udało się bardzo - powiedział Robert Janowski. - Ogromny szacunek. On ma barwę dość specyficzną. Aktorsko nie mam zastrzeżeń - chwalił Paweł Domagała.

Kompletny odlot
Zwycięzca pierwszego odcinka Krzysztof Ibisz dopiero się rozkręca! Prezenter Polsatu zagrał ukraińskiego artystę o pseudonimie Verka Serduchka. Utwór „Dancing Lasha Tumbai” brał udział w konkursie Eurowizji w 2007 roku. - Takie piosenki nazywam killerami. Wchodzi ci do głowy i nie możesz przestać - uczestnik tłumaczył fenomen tej piosenki. Przy przygotowaniach do stworzenia tej postaci, skorzystał z własnego stylu tańca nazywany „Ibisz dance”. Co na to jurorzy? - Nie mogę uwierzyć w to, co widzę. Jaki ty masz dystans do siebie! - powiedziała zdumiona Małgorzata Walewska. - Nie wstałem tylko z wrażenia. Wbiło mnie w fotel - kontynuował Robert Janowski.

Głosowanie i werdykt
Jurorzy zadecydowali, że najlepszym uczestnikiem w drugim odcinku był Krzysztof Ibisz. Uczestnicy zgodzili się z sędziami. Prezenter telewizyjny przekazał czek o wartości 10 tysięcy złotych na Fundację Polsat. Zachęcił także do przekazania 1,5% podatku z rozliczeń PIT. Gratulacje!

W trzecim odcinku „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” wystąpią:
Natalia Janoszek - Jennifer Lopez
Julia Kamińska - Lady Gaga
Kasia Kołeczek - Tom Odell
Daniel Jaroszek - Sarsa
Daria Marx - Terri Nunn (Berlin)
Piotr Stramowski - Freddie Mercury
Oskar Cyms - Eminem
Krzysztof Ibisz - Franek Kimono

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo” - sezon 18, zobacz odcinek 2:

Twoja Twarz Brzmi Znajomo w piątek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat