2023-03-03

Król telewizji i... estrady. Krzysztof Ibisz najlepszy!

Prezenter wygrał pierwszy odcinek 18. sezonu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Krzysztof Ibisz był bezbłędny jako Maciej Maleńczuk. Wykonanie utworu „Uważaj na niego” zachwyciło jurorów i uczestników show. Widzowie mogli podziwiać również metamorfozy w takich artystów jak: Bartek Wrona (Just 5), Enya, Nicole Scherzinger (The Pussycat Dolls), Elton John, Sam Smith, Boy George (Culture Club) i Cher.

Oglądaj Twoja Twarz Brzmi Znajomo online na polsatgo.pl.

Program w odświeżonej formule
Osiemnasta edycja „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” to czas zmian! U boku prowadzącego Macieja Dowbora pojawił się nowy prezenter - Maciej Rock. Panowie znają się od lat, pracowali bowiem razem przy projektach Polsatu w przeszłości. Również skład jurorów został odświeżony. W loży zasiadają: Małgorzata Walewska, Robert Janowski i Paweł Domagała. Jak ocenią umiejętności uczestników? Kto przypadnie im do gustu najmocniej?

Zdobywczyni „Złotej Twarzy” powróciła
Pierwszy odcinek osiemnastej edycji show otworzył niesamowity występ Kasi Wilk, która zdobyła nagrodę główną w poprzednim sezonie. Znana wokalistka pokusiła się o metamorfozę w Lizzo, jedną z najbardziej rozpoznawalnych amerykańskich wokalistek pop. Referencją przeboju „About Damn Time” był występ gwiazdy z rozdania nagród BET 2022. Wyszło fenomenalnie. - Bardzo tęskniłam, zwłaszcza za ludźmi. Z przyjemnością wrócę do Poznania przekazać całą tą warszawską energię - powiedziała artystka po występie. Dziękujemy!

Chłopak, który potrafi zaśpiewać wszystko
Oskar Cyms to wschodząca gwiazda rodzimej sceny muzycznej. Pomimo młodego wieku ma na swoim koncie sukcesy, m.in. dzięki piosence „My Girl” ze ścieżki dźwiękowej do filmu „365 dni”. - W tej chwili zna go cała Polska. Trzymam za niego bardzo mocno kciuki - mówił Patryk Cebulski, uczestnik szesnastej serii show. Pierwsze zadanie dla wokalisty? Bartek Wrona z grupy Just 5. - Trochę było mi ciężko zbliżyć się do tej barwy głosu. Cieszę się jednak, że dostałem utwór „Kolorowe sny”. Będę mógł się zgrać z publiką - skomentował. Czy udało się porwać nie tylko widownię, ale i jury do zabawy? Jak najbardziej! - Bardzo kocham zespół Just 5. To jest moja młodość - przyznał Paweł Domagała. - Masz bardzo dobry punkt artykulacji. Było to słychać zwłaszcza przy wysokich dźwiękach - zachwycała się Małgorzata Walewska.

Najpiękniejsza „Brzydula” na świecie
Kariera Julii Kamińskiej nabrała tempa po premierze serialu „Brzydula”. Dobre aktorstwo to nie jedyna umiejętność gwiazdy. Odnajduje się równie dobrze w pisaniu scenariuszy czy tekstów piosenek. - Potrafi połączyć wszystkie te talenty, a to jest duża umiejętność - chwaliła ją Małgorzata Socha. - Świetnie śpiewa, ma poczucie humoru i luz na swój temat - zapewniał Krzysztof Czeczot. W programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” zadebiutowała rolą wokalistki o pseudonimie Enya. - Jest osobą niezwykle nieśmiałą, bardzo delikatną - scharakteryzowała swoją bohaterkę. Jak jurorzy ocenili występ z utworem „Orinoco Flow”? - Kupię jej płytę dzięki temu wykonaniu - zadeklarował Paweł Domagała. - Jak na dobry początek to jest okej - skomentował Robert Janowski.

Gwiazda Bollywood
Zanim Natalia Janoszek zabłysnęła w programie „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”, udało jej się zrobić solidną karierę aktorską w Bollywood. - To jest bardzo skromna osoba. Pomaga ludziom i pracuje charytatywnie - mówił o niej Stefano Terrazzino. Doskonale się składa, bo nagrody w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” również trafiają do osób potrzebujących. Pierwsze wcielenie gwiazdy? Nicole Scherzinger z grupy The Pussycat Dolls. - Wiem, że jeśli nie stanę się drapieżna, to nie będę wiarygodna - zauważyła uczestniczka. Obawy okazały się jednak zupełnie niepotrzebne. Małgorzata Walewska nagrodziła występ owacjami na stojąco! - Uwiodłaś mnie. Nie mogłam oderwać od ciebie oczu - komplementowała śpiewaczka operowa. - Jestem zachwycony - dodał Paweł Domagała.

Zwierzę sceniczne
- Aktorka i mama. Jestem spełniona na każdym polu. Jestem prawdziwym zwierzęciem scenicznym - tymi słowami przedstawiła się kolejna uczestniczka show Kasia Kołeczek. Jej znajomi są podobnego zdania: - Buźka anioła, ale kiedy trzeba to kobieta z charakterem - zaznaczył Tomasz Oświeciński. Metamorfoza, którą zaczęła przygodę w programie to Elton John. - Zawsze był ważną postacią w moim życiu - zdradziła aktorka, która sięgnęła po znane i lubiane „Crocodile Rock”. - Barwa jest bardzo złożona i skomplikowana. Śpiewa dosyć niedbale. Jest trochę luzu, niedopowiedzianych końcówek - tłumaczyła przed wejściem na scenę. Efekt? - Jesteś osobą, która bawi się tym, co robi. Jestem pod wrażeniem twojej energii - zwróciła uwagę Małgorzata Walewska. - Wyśmienicie! - rzucił krótko Paweł Domagała.

Cały świat stoi przed nią otworem
„Paranoia” to utwór, który szturmem zdobył listy przebojów w Polsce. Kariera Darii Marx rozwija się w niesamowitym tempie, a gwiazda ma apetyt na więcej. - Zaskoczyła, przede wszystkim swoją barwą głosu - mówił Gromee, producent muzyczny i były juror show. - Mam jeszcze bardzo dużo do pokazania - podkreśliła gwiazda. Na razie pokazała się jako... Sam Smith. Brytyjski artysta coraz częściej szokuje swoim wizerunkiem. - Też lubię zaszaleć - śmiała się uczestniczka, która wylosowała numer „Unholy”. Czy przekonała do siebie sędziów? - To było znakomite - pierwsza zabrała głos Małgorzata Walewska. - Kawał dobrej roboty - dodał Robert Janowski.

Niekwestionowany król telewizji
- Jest ikoną wśród prezenterów, każdy chce być jak on - tak o Krzysztofie Ibiszu mówiła Karolina Gilon. Prowadzący m.in. „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” i „Demakijaż” postanowił pokazać się z zupełnie innej strony i wyjść ze swojej strefy komfortu. W pierwszym odcinku programu stał się na chwilę Maćkiem Maleńczukiem. - Skąd ja wezmę tyle luzu i nonszalancji, które on ma? - zastanawiał się dziennikarz. Po treningach z Agnieszką Hekiert i Krisem Adamski udało się znaleźć wiele wspólnych cech z postacią. Jak jurorzy skomentowali tę wyjątkową metamorfozę z piosenką „Uważaj na niego”? - Sposób chodzenia, charakteryzacja, barwowo w dołach się zbliżyłeś. To jest szok - chwaliła Małgorzata Walewska. - W zadaniu aktorskim dyszka - ocenił Robert Janowski.

Historyczny występ
Daniel Jaroszek jest pierwszą osobą w historii programu, która wygrała casting na bycie uczestnikiem. - Od małego dziecka marzyłem, żeby zajmować się muzyką - mówił mężczyzna, który na co dzień pracuje w bankowości. Jest również członkiem zespołu coverowego. - Bywam perfekcjonistą i jestem surowy wobec siebie - podkreślił. Na scenie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” zadebiutował jako Boy George z Culture Club. - Jest to artysta, którego przede wszystkim lubię - ujawnił. - Jestem tenorem, więc bliżej mi do wyższych dźwięków - ocenił. Jak mu poszło z hitem „Do You Really Want to Hurt Me”? - Najważniejsza premiera twojego życia - powiedział Robert Janowski. - Bujałem się i jestem wzruszony. Świetnie śpiewasz, dobrze wyglądasz - wyliczał Paweł Domagała.

Polski amant numer jeden
Piotr Stramowski dzięki rolom w filmach sensacyjnych jawi się jako maczo. - To jest super w tym zawodzie, że możemy się zmieniać i poznawać siebie - podkreślił. A w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” zamienił się w... Cher! - Moje doświadczenie wokalne? Praktyczne żadne, ale kocham metamorfozy - powiedział aktor. - Chyba masz najgorzej w pierwszym odcinku - ocenił Maciej Dowbor, gdy dowiedział się, że mężczyzna zinterpretuje singiel „Waterloo”. Jurorzy byli jednak innego zdania. - Zaskoczyłeś mnie. Wyglądasz ponętnie. Była dobra zabawa - zrecenzował Paweł Domagała. - Nie mogę się doczekać kolejnych twoich występów - zakończył Robert Janowski.

Głosowanie i werdykt
Jurorzy ocenili uczestników i zadecydowali, że najlepszy był Krzysztof Ibisz. Gwiazdy podtrzymały ten werdykt. Prezenter telewizyjny przekazał czek o wartości 10 tysięcy złotych na Fundację Polsat. Brawo!

W drugim odcinku „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” wystąpią:
Oskar Cyms - Kasia Kowalska
Julia Kamińska - David Bowie
Piotr Stramowski - Sting (The Police)
Daniel Jaroszek - George Ezra
Daria Marx - Kasia Klich
Kasia Kołeczek - Doris Day
Natalia Janoszek - Dawid Kwiatkowski
Krzysztof Ibisz - Verka Serduchka

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo” - sezon 18, zobacz odcinek 1:

Twoja Twarz Brzmi Znajomo w piątek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat