2023-03-20

Ewa Wachowicz: Wiosna to czas na świeżą zieleń na talerzu

Ekspertka kulinarna podpowiada, z czego najlepiej gotować na przednówku. O ile zimą dla zdrowia i smaku warto korzystać z przetworów i kasz, to zbliża się pora roku, w której kolory wybuchną zarówno w ogrodach, jak i w spiżarni. Po jakie warzywa sięgnie Ewa Wachowicz w wiosennych odcinkach swojego programu? „Ewa gotuje” w sobotę o godz. 10:10 w Polsacie.

Oglądaj Ewa gotuje online na polsatboxgo.pl.

Sezonowe kolory
Biała zima wkrótce ustąpi miejsca wiośnie, co oznacza zmiany w kuchni. Ewa Wachowicz, która szczególną uwagę zwraca na to, aby składniki proponowanych przez nią potraw były świeże i łatwo dostępne w kolejnych odcinkach wiosną 2023 roku sięgnie po młode sezonowe warzywa. - Wiosna to czas, kiedy wszystko budzi się do życia. Zaczynają się nowalijki i inne pyszne i kolorowe rzeczy, które możemy dostać na straganach - mówi z radością gospodyni programu.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kuchnia, fit, podróże, zdrowe życie (@ewawachowicz)

Odważna zieleń
Już na samym początku sezonu Ewa Wachowicz zazieleniła tunezyjską potrawę szakszuka, oryginalnie podkręcając ją dodatkami: szpinaku i awokado. - Wiosna to jest ta zieleń, szpinak, młoda cebulka, szczypiorek. To wszystko będzie w potrawach, które wiosną znajdą się w „Ewa gotuje” - zapowiada gospodyni programu.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kuchnia, fit, podróże, zdrowe życie (@ewawachowicz)

Ewa gotuje w sobotę o godz. 10:10 w Telewizji POLSAT.