2023-01-24

Ewa Wachowicz: Bez tego nie wyobrażam sobie gotowania

Gospodyni programu „Ewa gotuje” wypróbowała tysiące przepisów, a setkami z nich podzieliła się z widzami. Niektóre z potraw przygotowuje jednak chętniej niż inne. W rozmowie z POLSAT.PL opowiada o tym, co najbardziej lubi przyrządzać zawodowo i prywatnie oraz jakich produktów nie może zabraknąć w jej kuchni. Zdradza też prawdę o... poczciwym ziemniaku.

Oglądaj Ewa gotuje online na polsatboxgo.pl.

Trzy niezbędne produkty
Ewa Wachowicz dba, by przepisy w programie były na tyle łatwe, żeby poradzili sobie z nimi widzowie. Produkty muszą być zatem łatwo dostępne: sezonowe i regionalne. Są jednak trzy składniki, które ceni najbardziej. - Jeżeli miałabym wybrać te, bez których nie mogłabym sobie wyobrazić kuchni, na pewno byłyby to masło, jajka i ziemniaki - wymienia bez wahania.

Skąd ta zła sława?
Mistrzyni kuchni przyznaje, że wymienione przez nią ziemniaki nie cieszą się ostatnio popularnością, a niesłusznie: - To nieprawda, że są tuczące. Są lekkostrawne, mają dużo potasu. Tylko mówię o ziemniakach gotowanych, a nie w postaci frytek - zastrzega.

Poczciwiec na tysiąc sposobów
Ziemniaki to również podstawa bardziej wykwintnych dań: - Sięgnęłam kiedyś po Vichysoise, potrawę której nazwa tak wytwornie brzmi. Podawana w uzdrowisku Vichy francuska zupa, to nic innego jak nasza poczciwa kartoflanka, tyle że zmiksowana i można jeść ją na zimno lub ciepło - wyjaśnia Ewa Wachowicz. Przyznaje jednak, że im prościej, tym lepiej. - Ziemniaki w prostych potrawach, jak poleśniki, po prostu uwielbiam. Ale muszę przyznać, że nie same placki najbardziej mi smakowały, tylko ta przypieczona kapusta - śmieje się.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat