2023-01-15

Ewa Wachowicz poleca coś specjalnego na Blue Monday

Przepis na przysmak, który zawsze poprawia nastrój gospodyni programu „Ewa gotuje”. Może przydać się w trzeci poniedziałek stycznia, który uznawany jest za najbardziej depresyjny dzień roku. Ale nie tylko! Ewa Wachowicz zdradziła w rozmowie z POLSAT.PL, jaki jest jej sposób na dobre samopoczucie i podała składniki. Sprawdź, czy i na ciebie zadziała wyjątkowe kakao na Blue Monday.

Oglądaj Ewa gotuje online na polsatboxgo.pl.

Eliksir na dobry nastrój
Zapytana o to, co poprawia jej humor, Ewa Wachowicz pewnie odpowiada: - Niezmiennie kakao! Uwielbiam gorące, ale zrobione po staremu, bo nie przepadam za gotowymi mieszankami z aromatami, tylko przygotowuję je sama - przyznaje. Tylko jaka jest to receptura? Ekspertka zdradziła ją w rozmowie!

Kakao po staremu Ewy Wachowicz
- Prawdziwe gorzkie ciemne kakao mieszam z odrobiną cukru i żółtkiem - wyjaśnia swój przepis krok po kroku. - Ostatnio używam mniej mleka krowiego, więc przygotowuję je na mleku migdałowym lub owsianym, które robię sama, bo to jest bardzo proste. Gotuję więc mleko i wlewam do niego rozpuszczone kakao z żółtkiem. I do tego jeszcze odrobina miodu… Jakie to jest pyszne jak przestygnie! To jest coś tak dobrego… - rozpływa się we wspomnieniach smaku Ewa Wachowicz. To jest rzecz, która zawsze podnosi mi nastrój. Absolutnie uwielbiam - dodaje.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kuchnia, fit, podróże, zdrowe życie (@ewawachowicz)

Dodatki na wyjątkowe sytuacje
Czasem gospodyni programu „Ewa gotuje” odrobinę modyfikuje przepis. - Można do tego wrzucić kostkę czy dwie prawdziwej gorzkiej czekolady. Bo zupełnie inny aromat i smak ma samo kakao, a inny gorzka czekolada. Lubię miksować te dwie rzeczy. A jak jest wyjątkowa potrzeba poprawy humoru, to jeszcze do tego bita śmietana. Tylko prawdziwa, trzydziestka szóstka - zaznacza.