2023-02-28

Ewelina Ruckgaber: „Wotum nieufności” to znakomity serial

Aktorka związana od samego początku z kryminalną produkcją „Gliniarze” chętnie czyta książki i ogląda seriale o zbliżonej tematyce. Z wiosennej ramówki poleca ekranizację powieści Remigiusza Mroza, którą - choć widziała wcześniej - z emocjami ogląda ponownie na antenie. Jakie jej atuty wymienia Ewelina Ruckgaber? „Wotum nieufności” w poniedziałek o godz. 21:10 w Polsacie.

Oglądaj Wotum nieufności online na polsatboxgo.pl.

Fascynacja produkcją
Emisja serialu „Wotum nieufności” na antenie Polsatu rozpoczęła się w poniedziałek 27 lutego. Ewelina Ruckgaber śledzi ją razem z widzami stacji, choć produkcja jest jej dobrze znana. - Miałam okazję być na przedpremierowym pokazie pierwszego odcinka, na którym był także Remigiusz Mróz. Podarował mi książkę z autografem, z czego się niezmiernie cieszę. Jestem zafascynowana jego twórczością. Najpierw obejrzałam cały sezon w Polsat Box Go, a teraz „cisnę” drugi raz na Polsacie - wyjawia.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Remigiusz Mróz (@remigiuszmroz)

Fabuła bliska rzeczywistości
Cytując Remigiusza Mroza, Ewelina Ruckgaber zaznacza, że na aktorski warsztat został wzięty „genialny materiał źródłowy”. - Polityka nie jest co prawda w sferze moich zainteresowań, ale bardzo mi się podoba, jak skonstruowana została ta fabuła. Bo jest nam bardzo bliska. Ta historia mogłaby się dziać zarówno kilka lat wcześniej, jak i w bliskiej przyszłości. Rzeczywistość uwiarygodniła niektóre elementy, na których oparta została książka - mówi o serialu z gatunku political-fiction.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Telewizja Polsat (@polsatofficial)

Co wpływa na klimat produkcji?
Atutów sześcioodcinkowej serii aktorka serialu „Gliniarze” wymienia więcej. - Muzyka tworzy odpowiedni nastrój, zdjęcia są fenomenalne, kadry mocno rezonują. Świetny jest montaż. Przede wszystkim znakomita obsada, a to jest coś, na co zwracam bardzo dużą uwagę. Aktorzy są znakomicie dobrani i osobiście nie zamieniłabym ich na żadnych innych - podkreśla.

Najważniejsza w serialu
Główną bohaterką jest Daria Seyda - Marszałek Sejmu, która niespodziewanie przejmuje obowiązki głowy państwa. W tej roli Katarzyna Dąbrowska, z którą aktorka zna się prywatnie. Najistotniejszy jest jednak inny aspekt. - Bardzo mi się podoba, że jest w całej produkcji najważniejszą postacią. Coraz częściej kobiety stają się absolutnymi bohaterkami, kiedy wcześniej dominowało męskie grono aktorskie. Ona może tutaj pokazać cały przekrój emocji - zaznacza.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Telewizja Polsat (@polsatofficial)

Wizerunek kontra rzeczywistość
Ewelina Ruckgaber zwraca także uwagę na kwestię wizerunku osób publicznych. - Mogłoby się wydawać, że wiodą wspaniałe życie. Bo mają pieniądze, popularność, wpływ na innych, jednak to są to także ludzie, którzy muszą się mierzyć ze swoimi problemami - zauważa. - Patryk Hauer, którego gra Antoni Pawlicki, jest pewnego rodzaju celebrytą. Udało mu się zdobyć popularność w mediach społecznościowych, ale... Bierze leki, które pomagają mu normalnie funkcjonować, a potem wrzuca do internetu filmik, jak robi z żoną sałatkę. Ten „instagramowy” wizerunek mija się z rzeczywistością. To też jest dramat naszych czasów, że choć mamy swoje życie, w którym może dziać się źle, to musimy się uśmiechać, bo mamy różne zobowiązania. A wcale możemy nie mieć na to ochoty - podkreśla aktorka.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Telewizja Polsat (@polsatofficial)

Wotum nieufności w poniedziałek o godz. 21:10 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat