2022-12-02

Andrzej Grabowski: Polsatowi życzę kolejnych trzydziestu lat

Aktor z okazji jubileuszu dzieli się swoimi spostrzeżeniami związanymi ze stacją. Przez długie lata Andrzej Grabowski pojawiał się na antenie jako Ferdynand Kiepski w serialu „Świat według Kiepskich”. To właśnie z tą rolą wybitny artysta ma najbardziej emocjonalne wspomnienia. Co jeszcze mówi w rozmowie z POLSAT.PL uczestnik rozmaitych kabaretonów oraz juror „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”?

09:22:14Ulubiony talk-show
Kiedy powstał Polsat, Andrzej Grabowski miał już za sobą dwadzieścia lat kariery aktorskiej. Jakie są jego pierwsze wspomnienia związane ze stacją? - Bardzo podobały mi się „rozmowy na dachu”, które prowadził Mariusz Szczygieł w talk-show „Na każdy temat”. Lubiłem ten program. Natomiast pierwsze emocjonalne wspomnienie to oczywiście „Świat według Kiepskich”. To zrozumiałe - mówi odtwórca głównej roli w kultowym sitcomie, który emitowany był w latach 1999-2022.

Przede wszystkim rozrywka
Wszechstronny artysta występuje także na kabaretonach transmitowanych przez stację, a od 2014 zasiada w jury „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”. - Zostałem jurorem nie ze względu na wiedzę czy umiejętności taneczne, ale dorobek artystyczny. Nina Terentiew uwierzyła, że potrafię powiedzieć kilka słów na temat tańca, który obejrzę, że potrafię być czasem złośliwy albo dowcipny. Ale czy tak bywa, to już widzowie muszą ocenić - mówi.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Telewizja Polsat (@polsatofficial)

„Świat według Kiepskich” i jego wpływ
Aktor przez wielu widzów jest utożsamiany z rolą Ferdynanda Kiepskiego, co miało ogromny wpływ na inne jego aktywności artystyczne. - Teraz wiem, że to było dla mnie bardzo ważne. Gdyby nie „Świat według Kiepskich”, to bym bardzo wiele ról, a właściwie wszystkie, zagrał zupełnie inaczej, bo nie musiałbym odbijać się od niego. Nie musiałbym myśleć, co zrobić, żeby nie przypominać Ferdka - zaznacza.

Życzenia na trzydziestolecie
Na koniec Andrzej Grabowski składa świętującej w 2022 roku jubileusz trzydziestolecia stacji życzenia. - Życzę Polsatowi co najmniej kolejnych trzydziestu lat. Zwykle życzy się sto lat, ale kto wie, co wtedy będzie - mówi artysta.

Czytaj więcej: 30 lat Polsatu

„Wielka Gala Jubileuszowa w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej” - zobacz:

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat