2022-11-17

„Przyjaciółki” - odcinek 242: Czas na finalne rozstrzygnięcia

Patrycja nie zamierza żegnać się z Wiktorem, chociaż jest pełna obaw o nadchodzącą operację. Zuza postanawia odwiedzić ojca w szpitalu. Czy to ich ostatnie spotkanie? Anka dowiaduje się prawdy o Marcie, a dotychczas wahająca się Inga ostatecznie podejmuje decyzję i planuje rozstać się z Rafałem. Nie sądzi jednak, że zrobi to w takim stylu.

Oglądaj Przyjaciółki online na polsatboxgo.pl.

Oszust zdemaskowany
Serce wygrywa z rozumem i Inga dochodzi do wniosku, że nie kocha obecnego partnera. Łukasz próbuje skontaktować się z Gruszewską i pożegnać przed kolejną wyprawą, a zdesperowany Rafał zamyka ją w mieszkaniu i zabiera telefon. Próbuje także zmanipulować Marysię. Na szczęście córka informuje o wszystkim swojego ojca Roberta i Andrzeja. Uwolniona Inga poważnie wścieka się na informatyka i ostatecznie z nim zrywa. Czy odważy się odwzajemnić miłość podróżnika i w porę ją wyznać?

Nadzieja na zdrowie
Patrycja martwi się o Wiktora, który nadal przebywa w szpitalu. Jeleński czeka na zabieg pełen optymizmu, że zakończy ich zmagania z tym „dziadem” w głowie. Kochan wspólnie z przyjaciółmi organizuje pracę w salonie na czas swojej nieobecności, tak aby okazać maksymalne wsparcie ukochanemu. Mikołaj natomiast pragnie uszczęśliwić ojczyma, pokazując charakter podczas ważnego meczu. W ostatniej minucie strzela gola. Jak przebiegnie nagle przyspieszona operacja Wiktora?

Zdradzone tajemnice
Poprawa w relacjach Strzeleckich jest tylko pozorna. Zmęczona separacją Anka dąży do konfrontacji. Ściera się z Pawłem, który nadal nie może jej wybaczyć zdrady. Zaraz po kłótni w mieszkaniu małżeństwa pojawia się Marta. Niezadowolona z panującej atmosfery miesza się w ich sprawy. To nie kończy się dobrze. Prawnik w obecności żony ujawnia prawdę o tajemnicach projektantki. Jak zareaguje Anka na wieść, że przyjaźni się z morderczynią? Czy Marta będzie w stanie jeszcze komuś zaufać, czy ponownie ucieknie?

Nowe szanse
Zuza decyduje się zobaczyć z ojcem. Czy ostatecznie zdoła mu przebaczyć? Sytuacja w pracy diametralnie się zmienia. Zostaje zaskoczona propozycją rozwoju jako dyrektor generalny w Berlinie. Okazuje się, że akcje mocno odbiły i jej ryzykowny ruch przyniósł bankowi spory zarobek. Początkowo nawet nie rozważa takiego scenariusza, jednak Błażejowi bardzo się on podoba. Dostrzega w tym nowy start dla ich rodziny i szansę na lepszą przyszłość chłopców. Czy zdecydują się wyjechać do Niemiec?

Jak potoczą się losy Anki i Pawła? Czy Gruszewska zdąży złapać Łukasza przed wylotem? Jaki finał będzie miała operacja Wiktora? Czy razem z Patrycją będą mieli szanse na szczęśliwą przyszłość?

„Przyjaciółki” - sezon 20, zobacz odcinek 242:

Dziękujemy za wspólne oglądanie 20. sezonu serialu Przyjaciółki w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat