2022-09-04

Jamala dla POLSAT.PL. Zobacz jej taneczny kwestionariusz!

Ukraińska wokalistka o 13. edycji programu „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”. Zwyciężczyni Eurowizji z 2016 roku opowiedziała między innymi, jak zareagowała na propozycję udziału w show. Czy miała jakiekolwiek obawy? Jaka była reakcja jej bliskich? Co Jamala uważa za swój największy atut na parkiecie? Rywalizacja o Kryształową Kulę w poniedziałek o godz. 20:05 w Polsacie.

Oglądaj Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami online na polsatboxgo.pl.

Kiedy zaproponowano mi udział w „Tańcu z Gwiazdami”, pomyślałam sobie, że...
Zastanawiałam się, w jakiś sposób połączę to z innymi aktywnościami. Czasami wydawało mi się, że nie daje sobie rady z obecnymi. A tu pojawił się tak wielki projekt! Kiedy jednak uzmysłowiłam sobie, jaka może być korzyść z mojego udziału w show, wszystkie moje wątpliwości i obawy zniknęły.

Reakcja rodziny i przyjaciół na wiadomość o mojej obecności w show
Na początku moja rodzina miała mieszane uczucia. Wszyscy wiedzą, jak mocno mój grafik wypełniają występy, wywiady, udział w charytatywnych akcjach. Zastanawiali się - co logiczne - jak zamierzam połączyć występy w programie tanecznymi z pozostałymi obowiązkami. To wymaga ogromnej energii. Moi bliscy z czasem zrozumieli, jaki jest cel mojego udziału w tym show. Mam ich wsparcieć i obiecałam im, że będę dawać z siebie wszystko.

Zdecydowałam się na udział w programie, ponieważ...
Moim głównym celem jest, aby świat nie zapominał o wojnie w Ukrainie. Wszyscy zauważamy, że zainteresowanie tym tematem słabnie, ale nie powinno być na to przyzwolenia. Wojna trwa i każdego dnia rosyjskie rakiety zabijają Ukrainki i Ukraińców. Kiedy odpowiadam na te pytania, ogłoszono alarmy przeciwlotnicze w kraju na szeroką skalę. Tak jak wielu innych artystów robię wszystko, co mogę, żeby wspierać Ukrainę. To moja codzienna praca. Walczę nie tylko o swój dom, ale także o przyszłość moich dzieci.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jamala (@jamalajaaa)

W programie najbardziej wspierać będą mnie...
Oczywiście największe wsparcie mam w mężu, przyjaciołach i moich współpracownikach. Także znajomi tancerze z Ukrainy trzymają za mnie kciuki. Ich kariera obecnie została wstrzymana, a przed wojną uczestnictwo w tego typu programach było ważnym elementem ich życia. Cieszą się, że Ukraina ma szansę być reprezentowana w tak popularnym programie. Chcę wyrazić dla nich wielkie wsparcie i pokazać, że taniec to także skuteczny sposób, aby mówić o wojnie, Ukrainie i naszej walce. W niczym nie ustępuje muzyce i często jest niesłusznie uważany za nieodpowiedni w obecnej chwili.

Dotychczasowe doświadczenia taneczne
Nie były łatwe, ale teraz też takie nie będą. Szczególnie że występuję w innym kraju i przed nową publicznością. To stanowi dodatkowe wyzwanie. Szczerze powiedziawszy, mam obawy. To wielka odpowiedzialność. Tańczę dla mojego kraju, a o tym, jak będę go reprezentować, będzie decydować wsparcie widzów. Ale wiem, dlaczego się na to zdecydowałam, pomimo obaw. Jestem skupiona na końcowym celu i nie pozwolę, aby negatywne myśli obniżyły moje morale.

Cechy dobrego tanecznego partnera
Dobry partner to przede wszystkim dla mnie dobry nauczyciel. Taki, który w każdym momencie mnie wspiera. Nawet kiedy nie mogę zrobić kroku. Razem, pomimo trudności, kontynuujemy tę przygodę.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jamala (@jamalajaaa)

Na opinie jurorów będę reagować…
Liczę na to, że jurorzy będą tak sprawiedliwi, jak to tylko możliwe. I że będą nas oceniać w dokładnie taki sposób, na jaki zasługujemy za nasze występy. Bez taryfy ulgowej i litości, bez względu na to, że w moim kraju toczy się wojna. Naprawdę mam nadzieję, że tak będzie.

Najbardziej wyczekiwany przeze mnie taniec
Nie mogę powiedzieć, że miałam okazję sprawdzić wiele styli tanecznych. Spośród tych, które tańczyłam wcześniej, najbardziej lubiłam tango i paso doble. Dobrze się w nich czuję. Większości możliwych styli tanecznych nawet nie próbowałam. I biorąc to pod uwagę, komentarze na temat mojej przewagi nad innymi uczestnikami ze względu na udział w ukraińskiej edycji „Tańca z Gwiazdami” nie są sprawiedliwe. Prawdziwe doświadczenie w tańcu buduje się latami treningów. Jacek Jeschke tańczy od 20 lat, a Anton Nesterko - mój partner z ukraińskiego programu - w 2011 roku został mistrzem kraju. To są doświadczeni tancerze. Ja dopiero wchodzę w ten świat i ciekawią mnie rozmaite tańce - taniec współczesny, rumba, jive… Generalnie każdy nieznany mi taniec.

Najtrudniejszy taniec
Każdy. Taniec baletowy to inna sztuka, inaczej pracuje się ciałem. Uważam, że zawód tancerki czy tancerza jest niezwykle trudny. I podobnie jak w wielu dziedzinach, aby zostać wirtuozem, trzeba na to poświęcić całe życie. Albo, żeby choć zbliżyć się do ideału ucząc się od najlepszych. I to zamierzam uczynić.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jamala (@jamalajaaa)

Moim największym atutem na parkiecie będzie…
Olbrzymia pasja do muzyki i jej czucie. Dzięki temu potrafię improwizować. Na przykład w ukraińskiej edycji show dodawałam od siebie niezaplanowane wcześniej ruchy.

Obawy związane z udziałem w show
Wejście na parkiet przynosi pewien lęk przed nieznanym. W końcu często zdarza mi się występować przed nieznaną mi publicznością. Teraz występuję w roli, w której czuję się mniej pewnie niż kiedy śpiewam. Wiele rzeczy może budzić niepokój. Ale czy to nas kiedykolwiek przed czymś powstrzymało?

Jeżeli zdobędę Kryształową Kulę…
Mój udział w programie jest od początku do końca poświęcony Ukrainie. Wszystkie środki będą wykorzystane, żeby pomóc tym, którzy cierpią z powodu wojny. Chciałabym, aby zbiórka prowadzona wspólnie z Fundacją Polsat była udana. Żeby dumnie prezentować nie tylko umiejętności taneczne, ale też sztukę wzajemnej pomocy. Tylko dzięki jedności jesteśmy niepokonani.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jamala (@jamalajaaa)

Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami w poniedziałek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat