2022-08-16

Maja Włoszczowska i taneczny kwestionariusz POLSAT.PL

Jak odpowiedziała na pytania uczestniczka 13. edycji „Dancing with the Stars”? Kolarska mistrzyni opowiada, w jaki sposób traktuje udział w rozrywkowym programie. Na jakie style taneczne czeka najbardziej? Czego obawia się w trakcie swojej przygody w show? Za jaką postać ze świata popkultury przebrałaby się z wielką chęcią? „Taniec z Gwiazdami” od 29 sierpnia w poniedziałek o godz. 20:05 w Polsacie.

Oglądaj Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami online na polsatboxgo.pl.

Kiedy zaproponowano mi udział w „Tańcu z Gwiazdami”, pomyślałam sobie, że...
Oj, moje stopy będą cierpieć.

Reakcja rodziny i przyjaciół na wiadomość o mojej obecności w programie
Moja mama w pierwszej chwili zapytała, czy nie mogę wreszcie pobyć blisko rodziny. Bo jednak byłam w ciągłej podróży przez ostatnie dwadzieścia pięć lat. Ale w tej chwili ona też jest bardzo podekscytowana - jak reszta rodziny - i ciekawa, jak zaprezentuje się na parkiecie.

Zdecydowałam się na udział w show, bo…
To fantastyczna przygoda i możliwość poznania ciekawych ludzi oraz przeżycia wielkich emocji. Nie wspominając o genialnym kursie tańca z profesjonalistami.

W „Dancing with the Stars” najbardziej wspierać będą mnie...
Mam nadzieję, że mój partner taneczny, a prywatnie mój partner życiowy - Przemysław Zawada. Jestem też pewna, że kciuki trzymać będzie całe środowisko sportowe, moja rodzina i przyjaciele.

Moje dotychczasowe doświadczenia z tańcem
Niewielkie. Mieliśmy dobre after party w Rio de Janeiro po ceremonii zamknięcia igrzysk. Parkiet mnie wtedy lubił, a ja lubiłam parkiet, choć był to taniec bardzo nowoczesny (uśmiech). Delikatnie liznęłam tańca na zajęciach wychowania fizycznego na Politechnice Wrocławskiej. To było jednak piętnaście lat temu, w związku z czym mogę uznać się za laika i amatora. Ale są tego dobre strony - liczę na szybki progres (uśmiech).

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Roman Osadchiy (@mr_rlevchenko)

Wymarzony partner do tańca jest...
Przede wszystkim cierpliwy (uśmiech) i z dobrym poczuciem humoru. Z doświadczenia wiem, że im więcej luzu i dobrej zabawy przy ciężkiej pracy, tym lepsze efekty.

Na oceny jurorów będą reagować...
Ja wszystko biorę do siebie, choć wiem, że to tylko taniec. Na pewno będę reagować, ale mam nadzieję, że tylko pozytywnie po samych dziesiątkach.

Najbardziej wyczekiwany przeze mnie taniec...
Taniec współczesny, bo choć może to nie jest najprostszy taniec, to jest bardzo widowiskowy. Poza tym wszystkie energiczne tańce, na przykład jive.

Najtrudniejszy taniec to…
Dla mnie zdecydowanie rumba, bo jestem kompletnie nierozciągnięta po uprawianiu zawodowego sportu przez dwadzieścia pięć lat. Moje mięśnie, stawy, więzadła ruszają się tylko w jednym kierunku, a tutaj będzie potrzeba dużej giętkości. Dla mnie to duże wyzwanie.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Maja Wloszczowska, OLY (@maja.wloszczowska)

Moim największym atutem na parkiecie będzie...
Mam nadzieję, że kondycja. Co prawda skończyłam się ścigać w październiku 2021 roku, ale mam nadzieję, że coś zostało. Długie godziny na treningach powinnam wytrwać, cierpieć na pewno będą stopy.

Moja największa obawa to…
Pomylenie się podczas programu na żywo. Pomyłki nie są przyjemne i je najtrudniej zaakceptować. Druga rzecz to szpilki. Nie chodzę w ogóle na obcasach i swego czasu miałam kontuzję stawu skokowego. To będzie wyzwanie. No i do tego te wszystkie pozycje rozciągające, o czym mówiłam już wcześniej.

Zdarza mi się tańczyć w...
Gdy nie ma mojego partnera w domu, to czas włączyć ulubioną muzykę i potańczyć, a najczęściej okazji mam mało. Najfajniejszą jest Bal Mistrzów Sportu. Podczas Plebiscytu „Przeglądu Sportowego” i Polsatu jest wtedy czas na „balety” do białego rana. Ewentualnie zdarzają nam się imprezy na koniec sezonu.

Zatańczyłabym przebrana za...
…Larę Croft. Mało taneczna postać, ale w sportowych strojach czy bojówkach zawsze czuję się najlepiej.

Jeśli zdobędę Kryształową Kulę to...
Będzie to osiągnięcie może nie na równi z medalem olimpijskim, ale niedaleko za, biorąc pod uwagę poziom, z którego startuję.

  

13. edycja programu Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami od 29 sierpnia w poniedziałek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat