2022-08-23

Magiczne Zakończenie Wakacji 2022 w Polsacie 27 i 28 sierpnia

Najlepsza muzyka i najśmieszniejsze skecze podczas dwóch dni transmisji na antenie Polsatu. Gwiazdy Festiwalu Magiczne Zakończenie Wakacji 2022 to między innymi Dawid Kwiatkowski, Doda, The Rasmus, Lady Pank, bryska, Enej oraz Minelli i Olivia Addams, a także Kabaret Moralnego Niepokoju, Zdolni i Skromni, Kabaret Nowaki oraz Ewa Błachnio. Koncert Przeboje Lata 30-lecia Polsatu i Radia ZET w sobotę 27 sierpnia od godz. 20:00. Świętokrzyska Gala Kabaretowa 2022 w niedzielę 28 sierpnia od godz. 20:00.

Wspomnienia nie tylko muzyczne
Sobotni koncert to sentymentalna podróż przez trzy dekady - muzyczna, ale nie tylko, bo przecież przez trzydzieści lat świat zmienił się nie do poznania. Czy można wyobrazić sobie wakacje bez telefonu? Albo pracę bez laptopa? Urlopowicze nie wysyłają już pocztówek, a fani muzyki nie używają discmanów - funkcje te spełnia jedno mieszczące się w kieszeni spodni urządzenie - popularna „komórka”. Podczas koncertu przypomnienie wszystkich wynalazków, które w tym czasie podbiły świat, podobnie jak przeboje, jakie wybrzmią tego wieczoru.

Wiele okazji do świętowania
Podczas koncertu Przeboje Lata 30-lecia Polsatu i Radia ZET grupa Lady Pank obchodzi podwójny jubileusz: 40-lecia zespołu i 30-lecia od wydania piosenki „Zawsze tam gdzie Ty”. To także okazja do wspólnego wykonania innych hitów śpiewanych przez kolejne pokolenia Polaków, jak między innymi „Mniej niż zero”. Na scenie w kieleckim amfiteatrze także artyści, których piosenki przez lata rozbrzmiewały na antenie partnera wydarzenia - Radia ZET - i wielokrotnie podbijały szczyty kultowej listy przebojów tej stacji. Andrzej Piaseczny proponuje więc „Prawie do nieba” oraz „Chodź, przytul, przebacz”.

Największe gwiazdy na scenie
„Makumba, Makumba ska, Polska Afryka Afryka Polska” śpiewał w latach 90. zespół Big Cyc, a wraz z nim wszyscy Polacy. Piosenka dotarła na szczyt Listy Przebojów Trójki, a trzy dekady później grupa wciąż pozostaje jedną z najciekawiej komentujących sytuację w kraju, oczywiście z właściwą sobie dozą satyry. Muzyków nie może zatem zabraknąć na kieleckiej scenie, na której także ulubieniec publiczności Dawid Kwiatkowski. Wokalistę obserwuje w mediach społecznościowych prawie półtora miliona wiernych fanek i fanów, dla których podczas Magicznego Zakończenia Wakacji obowiązkowe są przeboje „Proste” i „Bez Ciebie”. Jedną z gwiazd eventu jest Anna Wyszkoni i kultowa „Agnieszka” wylansowana w 2000 roku wspólnie z zespołem Łzy. 30-lecie Polsatu i Radia ZET świętuje także Doda, która od 20 lat zachwyca nietuzinkową osobowością i charyzmą. Wyjątkowy klimat sobotniego koncertu uzupełniają dwie księżniczki rumuńskiego popu - Minelli i Olivia Addams, fiński zespół The Rasmus, którego hit „In the Shadows” ma w serwisie YouTube prawie 100 milionów odsłon i wciąż jest grany w radiowych stacjach oraz różowowłosa, eteryczna piosenkarka bryska.

Z sentymentem i optymizmem
- W tym roku swoje trzydziestolecie obchodzi Polsat. My się zmieniliśmy, zmieniała się scena muzyczna i zmienia się świat. I to w tym koncercie chcemy przypomnieć. Jestem pewna, że ta optymistyczna, nieco sentymentalna wycieczka przez ostatnie trzy dekady będzie okazją do wspaniałej zabawy. Jeden koncert nie jest w stanie pokazać wszystkich przebojów ostatnich trzydziestu lat, dlatego jesteśmy umówieni z Radiem ZET na kolejne koncerty każdego lata - mówi Dyrektor Programowa Polsatu Nina Terentiew.

Wspólny jubileusz
- Polsat to odrobinę młodszy medialny brat Radia ZET, którego 30-lecie wypadło w 2020 roku, kiedy to nie organizowano dużych wydarzeń. Dlatego tym bardziej się cieszę, że w jubileuszowym roku Polsatu jesteśmy partnerem dużego koncertu, podczas którego zabrzmią na żywo przeboje ostatnich trzech dziesięcioleci i wystąpią największe gwiazdy - mówi Mariusz Smolarek, redaktor naczelny Radia ZET.

Znani prowadzący
Amfiteatr Kadzielnia w Kielcach, który gości wydarzenie, to wyjątkowe miejsce. Od lat przyciąga publiczność wyjątkowym klimatem i niepowtarzalną lokalizacją na terenie dawnego kamieniołomu. W roli prowadzących koncert dziennikarka Radia ZET Agnieszka Kołodziejska i aktor Adam Zdrójkowski, a także Kabaret Nowaki.

Premierowe skecze
Niedziela to tradycyjnie Świętokrzyska Gala Kabaretowa, czyli najśmieszniejszy wieczór lata! Najbardziej znane kabarety w Polsce podsumowują wakacje, komentują najnowsze wydarzenia polityczne, obyczajowe i oczywiście wszystkie gorące fakty z życia celebrytów. Na scenie między innymi: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Nowaki, Kabaret Zdolni i Skromni, Kabaret Paranienormalni, Kabaret K2 oraz Szymon Łątkowski i niezrównana Ewa Błachnio. Gospodarzami wieczoru Kabaret Skeczów Męczących i aktorka Karolina Gorczyca. O oprawę muzyczną zadba zespół The Jobers.

Magiczne Zakończenie Wakacji 2022 27 i 28 sierpnia:
Przeboje Lata 30-lecia Polsatu i Radia ZET w sobotę 27 sierpnia od godz. 20:00 w Polsacie.
Świętokrzyska Gala Kabaretowa 2022 w niedzielę 28 sierpnia od godz. 20:00 w Polsacie.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat