2022-05-13

„Wotum nieufności” Remigiusza Mroza serialem Polsatu

Adaptacja książki okrzykniętej polskim „House of Cards”. To produkcja z gatunku political-fiction, która łączy w sobie wciągającą fabułę z kryminalno-polityczną zagadką. Reżyserem jest Łukasz Palkowski. W obsadzie serialu między innymi Antoni Pawlicki, Katarzyna Dąbrowska, Zofia Wichłacz, Leszek Lichota, Anna Mrozowska, Dorota Kolak i Cezary Łukaszewicz. „Wotum nieufności” od 27 lutego w poniedziałek o godz. 21:00 w Polsacie.

W walce o władzę nie ma żadnych reguł
Serial „Wotum nieufności” ukazuje bezwzględny, brutalny i często niesprawiedliwy świat polityki. Codzienność przesycona jest intrygami, liczy się zwycięstwo. Głównymi bohaterami są posłowie przeciwnych frakcji - Patryk Hauer (Antoni Pawlicki) oraz Daria Seyda (Katarzyna Dąbrowska).

Kto stoi za spiskiem?
Po rezygnacji prezydenta RP Marszałek Sejmu Daria Seyda ma nadzieję, że zajmie jego miejsce. Głównym przeciwnikiem Darii w walce o prezydenturę zostaje Patryk Hauer - wschodząca gwiazda prawicy. Dba o swój wizerunek w mediach i o swoją pozycję w partii. We wszelkich poczynaniach zawodowych wspiera go żona Milena (Zofia Wichłacz). Podczas prac komisji śledczej Hauer odkrywa polityczny spisek, sięgający najistotniejszych osób w kręgach władzy. Seyda i Hauer znajdują się po przeciwnych stronach sceny politycznej. Dzieli ich wszystko, ale połączy ten sam cel - odkryć i ujawnić, kto stoi za spiskiem.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Telewizja Polsat (@polsatofficial)

Nowy serial na podstawie książki Remigiusza Mroza
„Wotum nieufności” to kolejna już ekranizacja powieści jednego z najpoczytniejszych polskich pisarzy. Reżyserem jest Łukasz Palkowski, który wcześniej współtworzył inne seriale na podstawie prozy Remigiusza Mroza - „Behawiorysta”, „Chyłka”. Scenarzystami serialu są Wiktor Piątkowski („Wataha”, „Just Push Abuba”, „Gliniarze”, „Wojenne Dziewczyny”) i Joanna Kozłowska. Za zdjęcia odpowiada Mateusz Wichłacz („When The Trees Fall”, „Chyłka”, „Skazane”), a za produkcję PCP Films sp. z o.o.

Fot: The SnapShots Marcin Kontraktewicz

  

Wotum nieufności od 27 lutego 2023 roku w poniedziałek o godz. 21:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat