2021-12-16

„Backdoor - wyjście awaryjne”: Nowy serial w Polsat Box Go

To komediowa produkcja, która z humorem, dystansem i bez zbędnego tabu komentuje w serii skeczy relacje międzyludzkie i codzienne sytuacje o tematyce społecznej, kulturalnej czy politycznej. Powstała dzięki współpracy Grupy Polsat Plus i ViacomCBS Networks Polska. Sam format pochodzi z Brazylii, a autorem jego koncepcji jest grupa Porta Dos Fundos. Premiera serialu „Backdoor - wyjście awaryjne” 17 grudnia 2021 roku tylko w Polsat Box Go. W serwisie dostępne są od razu wszystkie odcinki.

Szczegóły serialu „Backdoor - wyjście awaryjne”
„Backdoor - wyjście awaryjne” to cykl dziesięciu odcinków. Każdy trwa 22 minuty i składa się z 5-7 skeczy odegranych przez aktorów. Odważne scenki są jak lustro dla otaczającej nas rzeczywistości. Bezkompromisowo przedstawiają społeczne sytuacje, udowadniając, że czasami humor to jedyne wyjście. W produkcji w reżyserii Sindre Sandemo wystąpili między innymi: Karolina Bacia, Tomasz Borkowski, Sebastian Cybulski, Katarzyna Kołeczek, Marcin Korcz, Paweł Koślik i Magda Smalara. Głównym scenarzystą jest Doman Nowakowski - jeden z najbardziej doświadczonych scenarzystów komediowych w Polsce. Za produkcję odpowiadała firma Polot Media, a producentem jest Paweł Biniek.

„Backdoor - wyjście awaryjne” - gdzie oglądać?
Od 17 grudnia serial jest dostępny w całości wyłącznie w Polsat Box Go, dla użytkowników pakietu Polsat Box Go Premium. Można go oglądać bez reklam w dowolnym miejscu i czasie na stronie polsatboxgo.pl oraz w aplikacji na: urządzeniach mobilnych z systemami Android, iOS i Harmony OS, w wybranych Smart TV, w Android TV, za pośrednictwem Apple TV i Amazon Fire TV oraz w dekoderach. Serwis zapewnia również funkcje Chromecast i AirPlay umożliwiające przesyłanie obrazu z telefonu lub tabletu na inne urządzenia. Promocyjna cena pakietu to 30 zł za 30 dni.

Co jeszcze w pakiecie Polsat Box Go Premium?
W pakiecie Polsat Box Go Premium oprócz najnowszej produkcji „Backdoor - wyjście awaryjne” i seriali premium (m.in.: „Układ”, „Osaczony”, „Cień”, „Mecenas Porada”) widzowie znajdą kinowe hity (wybrane także w jakości 4K, m.in.: „Parasite”, „Paddington2”, „Ślicznotki”), wydarzenia specjalne (np. koncert Adele z Los Angeles połączony z rozmową z Oprah Winfey), najlepsze polskie i zagraniczne seriale, produkcje Telewizji POLSAT przed premierą w telewizji, ponad 100 kanałów TV oraz bogatą bibliotekę bajek i rozrywki, a wszystko to bez reklam. Pakiet włącza również opcję „pobierz” pozwalającą na zapisywanie wybranych plików na urządzeniach mobilnych i oglądanie ich offline.

Nieszablonowy sposób na komentowanie rzeczywistości
- W Polsat Box Go jednymi z najchętniej wybieranych treści są formaty rozrywkowe, w tym komediowe. Dlatego też z ogromną przyjemnością prezentujemy jako pierwsi i jedyni na polskim rynku projekt realizowany we współpracy z ViacomCBS, naszym wieloletnim partnerem. Nowy serial „Backdoor - wyjście awaryjne” pokazuje, jak można w nieszablonowy sposób podejść do zabawnego komentowania absurdów otaczającej rzeczywistości. Oferuje rozrywkę i odważny humor, który czasem jest jedynym wyjściem. Ten realizowany w oparciu o uznany, światowy brand format dostępny jest u nas w dowolnej chwili, w dowolnym miejscu, na dowolnie wybranym urządzeniu - mówi Joanna Popowska, Z-ca Dyrektora ds. Rozwoju Usług Online w Cyfrowym Polsacie świadczącym usługi Polsat Box.

Unikalna produkcja na najwyższym poziomie
- Współpraca przy produkcji i dystrybucji serialu „Backdoor - wyjście awaryjne” to przykład najlepszych praktyk rynkowych opartych na solidnych założeniach strategicznych. Każdy z partnerów wnosi to, co ma najlepsze - siłę marek oraz stabilną widownię. Naszym atutem jest tematyczny kanał gromadzący fanów dobrej, odważnej rozrywki, humoru i komedii. Wierzę, że nasza wspólna oferta zwiększa możliwości dotarcia do szerokiej widowni, a do tego sam serial - unikalna produkcja na najwyższym poziomie - okaże się magnesem, który przyciągnie na nasze platformy nowych widzów i użytkowników - zaznacza Daniel Reszka, Wiceprezes ds. Marek Rozrywkowych i Młodzieżowych ViacomCBS Networks CE.

Kulturowa wymiana na wesoło
- Kanał rozrywkowy Porta dos Fundos w ciągu dziesięciu lat swojej działalności wyprodukował ponad dwa tysiące krótkich filmów komediowych. Jedną z rzeczy, z których jestem najbardziej dumny, są działania na skalę międzynarodową, tak rzadkie w brazylijskiej komedii. Porta może dziś pochwalić się tym, że jest znana na całym świecie, tak jak w Meksyku, gdzie Backdoor stał się najpopularniejszym viralem w Ameryce Łacińskiej: wideo „Harina” ma już prawie 60 milionów wyświetleń. Dorastałem otoczony humorem z innych miejsc na świecie i bardzo się cieszę, że globalną północ również bawi południowa komedia, a wymiana ta działa w obie strony. Bardzo się cieszę, że Porta dos Fundos została doceniona i że ludzi z całego świata interesuje i śmieszy to, co tworzymy. Wierzę, że humor może być uniwersalny, że może być czymś, co jednoczy nas w tak bardzo podzielonym świecie - mówi Gregorio Duvivier, Partner, Porta dos Fundos/Dyrektor Kreatywny, Backdoor.

Humor bez granic
- Marzeniem Porta dos Fundos zawsze było dotarcie z naszym humorem tam, gdzie to tylko możliwe. Wraz z pojawieniem się w Polsce, udało nam się je spełnić. Nasz humor jest jednocześnie uniwersalny i przewrotny, zwracamy uwagę na wszystko, co dzieje się w społeczeństwie. Właśnie dlatego różnorodne treści Porta dos Fundos są dostępne dziś w wielu miejscach: na Comedy Central, Youtube Originals, Netfliksie, Prime Video, a także na Facebooku, Twitchu, TikToku, Deezerze, Instagramie, HBO i innych. W sumie Porta ma ponad jedenaście miliardów wyświetleń i ponad trzydzieści sześć milionów followersów na całym świecie - podkreśla João Vicente de Castro, Partner, Porta dos Fundos/Dyrektor Kreatywny, Backdoor.

  

Zapraszamy na polsatboxgo.pl!