2021-12-02

„Świat według Kiepskich” - odcinek 576: Polityka

0

Paździochowa chce raz na zawsze uniemożliwić Boczkowi korzystanie ze wspólnego kibla. Aby osiągnąć swój cel, dowodzi, że ten łamie stary regulamin korzystania z WC. Działania Heleny spotykają się z entuzjazmem, jednak tylko części lokatorów kamienicy. Powstaje także ruch obrony uciążliwego sąsiada, który stara mu się pomóc. Dołącza do niego tradycyjnie sceptyczny wszystkiemu Ferdek. Rozpoczyna się polityczna rywalizacja i liczenie głosów.

Oglądaj Świat według Kiepskich online na polsatgo.pl.

Podchody pod toaletą
Paździochowa kolejny raz irytuje się na zajętym kiblem na korytarzu. Jest święcie przekonana, że to sprawka Boczka. Kiedy z WC wychodzi Kiepski, dzieli się z nim swoim pomysłem. - Mam podstawy przypuszczać, że on tutaj robi coś złego. To trzeba ustalić, ale na pewno coś niedozwolonego i pewnie nieprzyzwoitego - namawia, żeby raz na zawsze „uwolnić świat od tego chwasta”. Ferdek odmawia pomocy, bo nie ma czasu na głupie głupoty.

Legalna podstawa
Dzięki podstępowi i pomocy Janusza Paździochowa nakrywa Boczka na łowieniu ryb w toalecie. - Muszla klozetowa służy do załatwiania potrzeb fizjologicznych legalnych - podkreślam - legalnych lokatorów danej posesji. A Boczek jest nielegalny. W dodatku używa muszli do czynności niezgodnych z regulaminem - powołuje się w rozmowie z Kiepskimi na znaleziony archiwalny dokument i wnosi o pozbawienie go dożywotnio wstępu do WC. Na Ferdku nie robi to wrażenia, ale Halinka jest oburzona. - Regulamin to jest rzecz święta, jak konstytucja - podkreśla i razem z córką zaczyna wspierać Helenę w jej działaniach.

Spór nabiera na sile
Sytuacja robi się coraz bardziej napięta. Lokatorki chcą przeprowadzenia referendum w sprawie Boczka, bo tak będzie bardziej demokratycznie. Ferdek za namową Badury angażuje się - choć z obrzydzeniem - w lokatorski spór po stronie sąsiada, który ma zostać wykurzony z toalety. Zawiązuje się KOB - Komitet Obrony pana Boczka. Do głosowania jest coraz mniej czasu...

„Świat według Kiepskich” - zobacz odcinek 575:

Dziękujemy za wspólne oglądanie nowych odcinków serialu Świat według Kiepskich w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
Sebastian Stankiewicz: „Świat według Kiepskich” i pamięć o...
Renata Pałys wspomina aktorów „Świat według Kiepskich”
Sławomir Szczęśniak o aktorach „Świat według Kiepskich”

Komentarze