2021-12-02

„Świat według Kiepskich” - odcinek 575: Najlepszy lokator

0

Prezes Kozłowski organizuje specjalne wydarzenie, który ma zaktywizować i zintegrować lokalną społeczność. Wymyśla plebiscyt na lokatora wszech czasów. Może nim zostać każdy, kto wprowadza do wspólnoty kulturę i poziom europejski. Mieszkańcy kamienicy przy Ćwiartki 3/4 stają w szranki o ten zaszczytny tytuł. Największe emocje, zwłaszcza w Ferdku, wywołuje pewien nieco wywrotowy pomysł Jolasi.

Oglądaj Świat według Kiepskich online na polsatgo.pl.

Integracja mieszkańców z nagrodami
Prezes Kozłowski nieoczekiwanie zbiera wszystkich lokatorów na podwórku. - Streszczaj się pan, bo tutaj nikt nie ma ochoty stać do usranej śmierci - irytuje się Paździochowa. Okazuje się, że pozyskał z Unii Europejskiej fundusze na organizację eventu, którego celem jest integracja mieszkańców. To plebiscyt, w którym nagrodą jest zaszczytny tytuł lokatora wszech czasów. Nagrody to: dyplom, osobiste gratulacje od prezesa oraz pięćset złotych w gotówce. Chętni dostają tydzień na przygotowanie prezentacji.

Mobilizacja w kamienicy
Ze względu na plebiscyt zachowanie lokatorów zmienia się z dnia na dzień. Janusz Paździoch i Boczek pomagają uziajanej i obładowanej zakupami Halince wejść do budynku, a na korytarzu uwijają się sąsiedzi. - Bramkę stawiamy. Bardzo praktyczne urządzenie spełniające funkcję książki „wejść do” i „wyjść z” kibla - tłumaczy Zofia. Kiepski nie jest zadowolony z pomysłu, który co prawda uderza w Boczka, ale także i w niego.

Poezja i... striptiz
Podczas obiadu Jolasia ogłasza, że zamierza razem z zameldowanym przy Ćwiartki 3/4 Waldkiem wziąć udział w plebiscycie. - Zorganizujemy program kulturalny, literacki, nie trywialny, recytacje poezji może. A na grande finale w ramach podnoszenia kultury sąsiedzkiej wystąpię ja osobiście i zrobię striptiz - przedstawia swoją wizję. Ferdek zamierza temu zapobiec, a sprawy przybierają nieoczekiwany obrót.

„Świat według Kiepskich” - zobacz odcinek 575:

Dziękujemy za wspólne oglądanie nowych odcinków serialu Świat według Kiepskich w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
Sebastian Stankiewicz: „Świat według Kiepskich” i pamięć o...
Renata Pałys wspomina aktorów „Świat według Kiepskich”
Sławomir Szczęśniak o aktorach „Świat według Kiepskich”

Komentarze