2021-11-22

Mikołajkowy Blok Reklamowy. Każdy może pomóc!

0

To już tradycja! W poniedziałek 6 grudnia o godz. 18:45 w Polsacie emisja specjalnego bloku reklamowego, z którego całkowity dochód, obliczany na podstawie wyników oglądalności, jest przeznaczany na pomoc podopiecznym Fundacji Polsat. W ciągu dotychczasowych siedemnastu edycji akcji Mikołajkowy Blok Reklamowy udało się zebrać ponad 22 miliony złotych.

Fundacja Polsat na Instagramie - @fundacjapolsat

Edycja na jubileusz Fundacji Polsat
Grudzień to niezwykły czas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, w którym magia pomagania ma największą moc. Dlatego już od osiemnastu lat, 6 grudnia Telewizja POLSAT i Biuro Reklamy Polsat Media organizują tę wyjątkową akcję - Mikołajkowy Blok Reklamowy, dzięki której każdy może pomóc chorym dzieciom - podopiecznym Fundacji Polsat. Ta edycja jest również wyjątkowa, ponieważ dokładnie 25 lat temu - 6 grudnia 1996 roku Fundacja rozpoczęła swoją działalność.

Niespodzianka w szpitalu
Od ćwierć wieku Fundacji Polsat przyświeca jeden cel - ratowanie zdrowia i życia dzieci. Tegoroczny Mikołajkowy Blok Reklamowy jest promowany spotem, w którym historia widziana jest oczami dziecka. Święty Mikołaj i jego dwóch pomocników - renifery - zakradają się do dziecięcego szpitala, aby zostawić prezenty małym pacjentom.

Kto wspiera kampanię?
W postać Świętego Mikołaja - podobnie jak w 2020 roku - wcielił się Piotr Gąsowski. Kampania obejmuje również krótkie spoty, w których występują cenieni dziennikarze i znani artyści wspierający Fundację Polsat: Dorota Gawryluk, Jarosław Gugała, Michał Szpak, Sławomir, Wojciech Błach i Patryk Cebulski. W nagraniach wzięły udział również dzieci, w tym podopieczne Fundacji Polsat: dwunastoletnia Karolinka  i jej czteroletnia imienniczka.

Zostań Świętym Mikołajem!
- 6 grudnia to dla nas wszystkich nie tylko czas gdy dzieci znajdują o poranku, ukryte przez Świętego Mikołaja prezenty. To także dzień gdy sami, możemy stać się Mikołajami, włączając Polsat i pomagając naszym podopiecznym. Obecny, jubileuszowy rok jest dla Fundacji szczególny, dlatego jeszcze mocniej trzymamy kciuki za liczne grono widzów przed telewizorami - mówi Krystyna Aldridge-Holc, Prezes Fundacji Polsat.

Wielka moc pomagania
- Cieszymy się, że nasze działania mają wielką moc. Zebrane środki będziemy mogli przeznaczyć na leczenie i rehabilitację naszych podopiecznych oraz przeprowadzenie kolejnych remontów w szpitalach, poprawiając warunki leczenia małych pacjentów. Tylko w tym roku udało nam się wyremontować Kliniki Neurologii i Neonatologii w Centrum Zdrowia Dziecka oraz otworzyć Centrum Chorób Rzadkich, łącznie za prawie dwa i pół miliona złotych. Ta pomoc nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie z takich akcji jak „Mikołajkowy Blok Reklamowy” - mówi Małgorzata Nawrocka, Przewodnicząca Rady Fundacji Polsat.

Gdzie można zobaczyć spoty?
Emisja spotów zachęcających widzów do obejrzenia Mikołajkowego Bloku Reklamowego rozpoczęła się na antenach Grupy Polsat Plus 22 listopada. Akcja będzie dodatkowo komunikowana w Internecie, radiu MUZO.FM, na nośnikach DOOH oraz na profilach społecznościowych Grupy Polsat Plus i Fundacji Polsat, gdzie do wsparcia akcji zaangażowała się cała plejada gwiazd Polsatu, a także dziennikarze Polsat News i Polsat Sport.

Szczegóły nagrań i produkcji
Nagrania spotów były realizowane w Centrum Chorób Rzadkich im. Fundacji Polsat w Centrum Zdrowia Dziecka, które Fundacja Polsat wybudowała w tym roku. Producentem spotów jest Krzysztof Hansz, reżyserem - Maciej Kozłowski, natomiast animacje do głównego spotu przygotowało Studio Produkcyjne Orka.

O Fundacji Polsat
Fundacja Polsat jest pierwszą fundacją powołaną przez telewizję komercyjną, która już od blisko 25 lat pomaga dzieciom. Dofinansowuje ich leczenie i rehabilitację. Remontuje także oddziały dziecięce w całej Polsce, kupuje najnowocześniejszy sprzęt medyczny, z którego korzystają dzieci przebywające w szpitalach. Każdego dnia, podopieczni Fundacji mogą liczyć na znacznie więcej niż tylko wsparcie finansowe. Pracownicy Fundacji spędzają wiele godzin na czytaniu listów oraz prowadzeniu rozmów z rodzicami chorych dzieci towarzysząc w ich codzienności.

Do dziś Fundacja objęła swoją pomocą prawie 40 000 małych pacjentów i wsparła finansowo ponad 2 600 szpitali i ośrodków medycznych, a także szkoły, przedszkola i ośrodki pieczy zastępczej w całym kraju. W sumie na cele statutowe Fundacja przekazała dotąd prawie 265 milionów złotych.

  

Mikołajkowy Blok Reklamowy w poniedziałek 6 grudnia o godz. 18:45 w Telewizji POLSAT.

Komentarze