2021-11-17

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo”: Top 10 występów 15. edycji

0

Najlepsze metamorfozy uczestników show, które nie wygrały odcinków. W trakcie piętnastej edycji nie tylko zwycięskie występy zasłużyły na wyróżnienie. Wspaniałe przemiany były doceniane nie tylko przez jurorów, ale również i widzów programu. Wiele godzin pracy uczestników oraz reszty ekipy produkcji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” sprawiło, że efekty były imponujące. A jakie byłyby wasze typy?

Oglądaj Twoja Twarz Brzmi Znajomo online na polsatgo.pl.

Adam Zdrójkowski jako Radek Liszewski (Weekend) - „Jesteś zajebista”
Debiut jednego z najpopularniejszych aktorów młodego pokolenia to mocne wejście w świat muzyki tanecznej. Rola charyzmatycznego lidera zespołu Weekend była, jak to określił Adam Zdrójkowski, „wielką niewiadomą”, ale ostatecznie całe przedsięwzięcie bardzo się udało. Występ z piosenką „Jesteś zajebista” porwał do zabawy nie tylko widzów w studio i przed telewizorami, ale i całe grono jury. Małgorzata Walewska, znana z tego, że lubi klasyczny repertuar, dała się ponieść emocjom. - Zaskoczenie dla mnie samej. Discopolowy artysta i dziesięć punktów dla niego - mówiła przyznając najwyższą notę. Przeżyjmy to jeszcze raz!

Klara Williams jako Nina Persson (The Cardigans) - „Lovefool”
Piosenka zespołu The Cardigans „Lovefool” to jeden z przebojów ze ścieżki dźwiękowej do filmu „Romeo i Julia”. W sentymentalną podróż do połowy lat 90. zabrała jurorów i widzów Klara Williams, która z powodzeniem przeobraziła się w wokalistkę formacji Ninę Persson. Klimat tamtych czasów doskonale oddały wrażliwość i delikatny charakter samej uczestniczki. - Jesteś tak słodka. No po prostu wszystko tam było. Super! - chwaliła show Małgorzata Walewska. - Zakochałem się. Mam nadzieję, że żona nie ogląda - żartował Gromee. - To było magiczne - podsumował juror.

Robert Janowski jako Sting - „Desert Rose”
Tak jak krytycy docenili odświeżone wcielenie Stinga z elementami orientu, tak jurorzy „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” byli jednogłośnie zachwyceni wykonaniem piosenki „Desert Rose” przez Roberta Janowskiego. Na scenie podczas występu towarzyszył mu inny wokalista - Michał Rudaś, który odegrał rolę algierskiego muzyka Mami. - Proszę Państwa, to są takie momenty, że wiemy, że to będą miliony wyświetleń - powiedział Piotr Gąsowski po fenomenalnym show, który był szeroko komentowany w mediach społecznościowych.

Tomasz Ciachorowski jako Eros Ramazzotti - „Più Bella Cosa”
Włoski odcinek „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” przyniósł między innymi taką perełkę jak występ Tomasza Ciachorowskiego w roli Erosa Ramazzotti'ego. Aktor sięgnął po przebój z 1996 roku zatytułowany „Più Bella Cosa”. Świetne oddanie emocji piosenkarza, który dedykował utwór swojej ukochanej modelce, na pewno zapadnie widzom programu na długo w pamięci. To był strzał w dziesiątkę! - Pół Polski znowu dzisiaj z tobą śpiewało - skomentował Gromee.

Basia Kurdej-Szatan jako Dua Lipa - „Break My Heart”
Brytyjska gwiazda popu to zadanie dla Basi Kurdej-Szatan z szóstego odcinka show. Aktorka zmierzyła się nie tylko z charakterystycznym wokalem wielkiej gwiazdy współczesnego popu, ale i skomplikowaną choreografią z teledysku do „Break My Heart”. Dodatkowo doceniona została także charakteryzacja i stylizacja uczestniczki. Efekty? Oszałamiające! - Byłaś torpedą! Aż powiem to na stojąco! Twój występ dziś to była naprawdę petarda! Nie wiem, jak to zrobiłaś, że trzymałaś twarz z klipu, a ze środka był taki wokal, że mnie aż głowa płonęła! Brawa! - zachwycała się Katarzyna Skrzynecka.

Paulina Sykut-Jeżyna jako Artur Rojek (Myslovitz) - „Peggy Brown”
Delikatna i skromna prezenterka telewizyjna w rockowej odsłonie? Takie rzeczy tylko w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”! Metamorfoza w Artura Rojka z pewnością nie należała do najłatwiejszych wyzwań dla gwiazdy Polsatu, ale wszelkie detale wokalne i aktorskie zostały odwzorowane perfekcyjnie. Paulina Sykut-Jeżyna pokusiła się o koncertową wersję singla „Peggy Brown” wydanego w 1996 roku i zebrała za nią same pochwały. - Pięknie to brzmi! - rzuciła Małgorzata Walewska jeszcze w trakcie trwania występu. - Bardzo nam tutaj rokujesz... Przepraszam, rojkujesz - żartował Gromee. - Duże brawa, byłaś autentyczna - dopowiedział.

Basia Kurdej-Szatan i Rafał Szatan jako Whitney Houston i Enrique Iglesias - „Could I Have This Kiss Forever”
Najgorętszy duet piętnastego sezonu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”! Basia Kurdej-Szatan wylosowała opcję „zaproś przyjaciela” i postanowiła zaśpiewać ze swoim mężem, byłym uczestnikiem programu. Małżeństwo wykonało utwór „Could I Have This Kiss Forever” z repertuaru Whitney Houston i Enrique Iglesiasa. Zachwytom nad romantycznym show nie było końca! - Występ był piękny i cudny! Rafał - byłeś cudnym Iglesiasem i brzmiałeś jak Iglesias. Basia - to było mega trudne, żeby złapać klimat, wokal, już nie mówię o tych wszystkich melizmatach, które śpiewa Whitney Houston, a dla wielu wokalistek są w ogóle nie do wykonania. W bardzo wielu miejscach brzmiałaś łudząco podobnie do Whitney. Efekt był naprawdę cudny - powiedziała Katarzyna Skrzynecka.

Kasia Łaska jako Montserrat Caballé - „O mio babbino caro”
Operowy świat to nie tylko bajka jurorki Małgorzaty Walewskiej, ale i Kasi Łaski. Uczestniczka fantastycznie zaprezentowała się w roli hiszpańskiej diwy Montserrat Caballé, zaskakując wszystkich swoim potężnym wokalem. Jej wykonanie „O mio babbino caro” z opery „Gianni Schicchi” Giacomo Pucciniego przerosło najśmielsze oczekiwania widzów. - To jest ten moment, kiedy pojawiają się łzy. Wywołałaś tutaj poruszenie i „opad szczeny” - skomentował wzruszony Gromee. - Wykonanie mówiło samo za siebie. Zrobiłaś to doskonale! - podsumował Michał Wiśniewski.

Chris Cugowski jako George Michael - „Freedom! '90”
Syn lidera Budki Suflera w fenomenalnej metamorfozie w George'a Michaela. Nie dość, że mierzył się z legendą samej postaci, to jeszcze trafił mu się kultowy utwór „Freedom! '90”. Chris Cugowski wiernie oddał to, co chciał przekazać brytyjski wokalista z nawiązką. - Mam wrażenie, że się wyluzowałeś. To był najlepszy twój występ. Byłeś wspaniały - oceniła Małgorzata Walewska. - Chris Cud-owski, a nie Cug-owski, można by powiedzieć - dowcipkował Gromee. W finale uczestnik został nagrodzony kurtką właśnie z tego występu.

Kasia Łaska jako Shirley Bassey - „Diamonds Are Forever”
Dziewczyna Bonda? To mogła być tylko Kasia Łaska! W dziewiątym odcinku programu uczestniczka przypomniała o ścieżce dźwiękowej do tego filmu dzięki piosence „Diamonds Are Forever”. Rola Shirley Bassey była idealnie skrojona pod nią. Nie tylko wokalnie, ale i pod względem wizualnym i ruchowym. - To było naprawdę dobre. Ty masz taki „wygar” w tym głosie, że duży, duży szacunek - rozpoczął Gromee. - Jesteś na doskonałym, diamentowym poziomie od dziewięciu odcinków - dodał DJ. - Było cudownie - komplementował Michał Wiśniewski. Brawo!

A jak wyglądałoby wasze Top 10 występów 15. edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”?

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo

Komentarze