2021-11-12

Robert Janowski wygrał finał „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”

0

Jako Eric Clapton sięgnął po nagrodę główną i czek na 100 tysięcy złotych. Zdobywca Złotej Twarzy w 15. edycji programu przekazał pieniądze na wybrany cel charytatywny. Robert Janowski był najlepszy wśród finalistów „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, którzy zaprezentowali się jako: Dave Gahan (Depeche Mode), Adele i Sia. Druga czwórka gwiazd bawiła widzów w muzycznych duetach. Kto otrzymał pozostałe nagrody?

Oglądaj Twoja Twarz Brzmi Znajomo online na polsatgo.pl.

Wspólny początek
Na start czwórka finalistów i spektakularny występ jako Abba. Robert Janowski, Basia Kurdej-Szatan, Kasia Łaska i Adam Zdrójkowski zaśpiewali przebój „Voulez vous” z 1979 roku i zachwycili jurorów. - Ale podobni! - komentowała w trakcie Małgorzata Walewska. - To jest powrót po czterdziestu latach - Gromee nawiązał do niedawnej reaktywacji oryginalnego zespołu. Doskonały wstęp!

Wiele twarzy i wiele emocji
Jako pierwszy do walki o nagrodę główną stanął Robert Janowski. W wyjątkowym wyzwaniu wspierali go przyjaciele z branży. - La donna è mobile, kobieta zmienną jest, ale że Roberto è mobile, to nie wiedziałem - Zygmunt Chajzer nie krył pozytywnego zaskoczenia, wspominając pierwszą wygraną kolegi w roli Haliny Kunickiej. Aktor i prezenter telewizyjny zdumiewał również jako Lionel Richie, Raffaella Carrà, Mark Knopfler z Dire Straits czy Bono z U2. - Zamykałam oczy i słyszałam Stinga - Małgorzata Pieńkowska sięgnęła pamięcią do fenomenalnej wersji „Desert Rose”. - Zawsze szukałem klimatów - tłumaczył uczestnik.

Kameralnie, ale nadzwyczajnie
W finale Robert Janowski postanowił być jak Eric Clapton. - Mam w sobie wewnętrzny spokój. Artysta, którego wybrałem wymaga takiego nastawienia - objaśniał przed zaśpiewaniem utworu „Layla”. Referencją był akustyczny koncert z serii „MTV Unplugged”. - Tam jest więcej prawdy - zauważył uczestnik. - Byłem kiedyś na jego koncercie. Dwie godziny grał pochylony nad gitarą. Nie odezwał się do publiczności - dodał. Jakie oceny wystawili jurorzy? - Jestem wdzięczna i szczęśliwa, że mogliśmy cię poznać z tak wielu stron - powiedziała Małgorzata Walewska. - Chciałbym zwrócić uwagę młodym artystom, że taką skromnością można pozamiatać scenę i dzisiaj to zrobiłeś - podsumował Gromee.

Taki młody, taki zdolny
Adam Zdrójkowski przeszedł długą drogę w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Pomimo braku doświadczenia wokalnego i obaw z tym związanych, młody chłopak poradził sobie doskonale. - Wszedł w ten pierwszy odcinek jako Radek Liszewski na pełnej petardzie - komplementował kolegę Damian Kordas. Dalej było jeszcze lepiej. Był równie przekonywający jako Bob Marley, Kortez, Nicolas Reyes czy Organek. - Jest coś takiego, że jak się człowiek poczuje dobrze, to wygrywa - Agnieszka Hekiert rozprawiała nad zwycięską przemianą w Vanilla Ice i utworze „Ice Ice Baby” z siódmego odcinka.

Jak zostać legendą?
Ostatnia rola dla Adama Zdrójkowskiego to Dave Gahan z grupy Depeche Mode. - On jest bogiem muzyki - rzucił Maciej Dowbor w rozmowie z uczestnikiem. - Mam problem, żeby się trochę tak otworzyć i odnaleźć. Na scenie nie czuję się bogiem - uczestnik miał pewne wątpliwości przed „Enjoy the Silence”, ale stres był dla niego tylko dodatkową motywacją. - Boję się tej postaci bardziej aktorsko niż wokalnie - dodał aktor. Jak wyszło? - Jestem pełen podziwu. Byłeś rodzynkiem w tym towarzystwie. Zaszczyt było cię poznać - ocenił Michał Wiśniewski. - Cały świat jest przed tobą - stwierdziła zadowolona Katarzyna Skrzynecka. - Uważam, że bez ciebie ten program nie byłby ten sam. Duże brawa - powiedział Gromee.

Niezwykła podróż we dwoje
Przerwa na duet, a w akcji Paulina Sykut-Jeżyna i Tomasz Ciachorowski jako Katy Perry i Snoop Dogg. Para przeniosła widzów na zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych dzięki hitowi „California Gurls” z 2010 roku. - Chciałabym, żeby wszystko nam się pięknie udało - zapowiadała prezenterka telewizyjna. I tak też było! Porwali do zabawy zarówno jurorów, jak i publiczność zgromadzoną w studiu.

Prognozy metamorfozy
Czas na pierwsze wyróżnienie. Paulina Sykut-Jeżyna otrzymała mapę Polski ze swoimi wcieleniami. - Dziękuję ci za piękne emocje i gratuluję - mówił Gromee podczas przekazania prezentu. - Dziękuję za wszystkie przeżycia. Dziękuję moim najbliższym, którzy zawsze mi kibicowali. Bardzo to doceniam i cieszę się, że wracam do naszej codzienności - podsumowała wzruszona uczestniczka.

Zjeść ciacho i mieć ciacho
- Będzie jedzone, niestety! Twój sześciopak pójdzie w niepamięć - żartował Maciej Dowbor na widok Katarzyny Skrzyneckiej z tortem. To nagroda dla Tomasza Ciachorowskiego. - Niech ci te słodkości służą i nie tuczą. To była uczta dla nas wszystkich - mówiła jurorka, wręczając niezwykły upominek. - To była wyboista, ale ekscytująca droga. Ze słodkim akcentem na końcu. Nazwisko zobowiązuje - podsumował aktor.

Powrót do korzeni
- Wzięłam udział w tym programie, bo byłam głodna śpiewania i rozwoju - przyznała Basia Kurdej-Szatan. Mąż aktorki uczestniczył w dziesiątym sezonie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” i doskonale zdawał sobie sprawę z tego, jak wymagający to program. - Bardzo się denerwowała przez pierwsze odcinki. Za każdym razem jej powtarzałem, żeby wyluzowała, żeby zaczęła się tym bawić - wspominał mężczyzna. Do najlepszych ról gwiazdy w show niewątpliwie zaliczają się Zdzisława Sośnicka, Dua Lipa, sanah, Cleo, Whitney Houston i Beyoncé.

Ballada na czasie
Na koniec zmagań aktorka uznała, że sprawdzi się jako brytyjska diwa pop Adele? Basia Kurdej-Szatan postawiła na jeden z topowych numerów na aktualnych listach przebojów, emocjonalną balladę „Easy on Me”. - To już ostatni odcinek, więc chcę się tym cieszyć i bawić, ale delikatny stresik zawsze jest - tłumaczyła w rozmowie z Maciejem Dowborem, po czym zniknęła w magicznej windzie. Co usłyszała później? - Powodujesz u mnie najpiękniejsze, najradośniejsze łzy w oku. To są łzy z radości, że komuś się coś tak pięknie udaje - skomentowała Katarzyna Skrzynecka. - Najpierw myślałem, że może się to zakończyć jakąś wpadką, ale absolutnie nie - wyznał Michał Wiśniewski. - Wstaję więc i dziękuję za to wykonanie. Nieprawdopodobnie sobie poradziłaś - dodał lider Ich Troje.

Nie tylko dubbing
Kasia Łaska kojarzona była głównie z piosenką „Mam tę moc” z filmu „Kraina lodu”, a dopiero w programie Polsatu mogła odkryć przed szeroką publicznością swoje prawdziwe talenty. - Nagle to wszystko, czego się nauczyłam przez całe życie trzeba było zdjąć - podkreśliła aktorka dubbingowa. Sprawdziła się jako Diana King, Sam Smith, Aretha Franklin, Bogdan Borowski z Milano i Brian Johnson z AC/DC, ale największy sukces przyniosła jej Pink oraz Montserrat Caballé. - Nic, tylko się kłaniać - powiedział o koleżance aktor Wojciech Medyński. - Całe szczęście, że nie było żyrandolu, bo pewnie by pękł - żartował przyjaciel, nawiązując do podniosłego wykonania klasyka „O mio babbino caro”.

Co się kryje pod peruką?
Na ten ostatni raz w 15. edycji wybrała wokalistkę o pseudonimie Sia i piosenkę „Titanium”. - Ona bardzo dużo zrobiła wcześniej, ale to się nie przebijało - tłumaczyła historię artystki Kasia Łaska. - Czuję gdzieś tam z nią połączenie. Robi fajne rzeczy, ale niewiele osób o tym wie - przyznała gwiazda. Co w trakcie interpretacji dostrzegli sędziowie? - Jaką ty jesteś wokalistką! - zachwycała się Małgorzata Walewska. - To jest dla mnie fascynujące. Jesteś fenomenalna! - dodała śpiewaczka operowa. - Życzę ci, żeby wszystkie sceny były twoje - zakończyła Katarzyna Skrzynecka.

Żelazna Twoja Twarz dla...
Oto pierwsza z nagród dla topowej czwórki. Laureatką Żelaznej Twojej Twarzy została Kasia Łaska. - Bardzo dziękuję! Przede wszystkim gratuluję moim kolegom. Dziękuję również tym, których nie widać. Oni robią z nas fantastycznych artystów - doceniła pracę całego zespołu przygotowującego każdy odcinek „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

O miłości bez potknięć
Co dalej? Mamy jeszcze drugi duet. Chris Cugowski i Klara Williams jako Chris Norman & Suzi Quatro zaśpiewali taneczny przebój „Stumblin' in” z końca lat 70. - Z przyjemnością tego posłuchamy - zapowiadał Maciej Dowbor. - Ubrani bardzo ładnie - rzucił Gromee, gdy zobaczył dwójkę. - Co za wspaniała para - komentowała Małgorzata Walewska.

Proszę Państwa, oto Lady Klara
Nagrodę dla Klary Williams dostarczył sam Michał Wiśniewski. Było to ogromne zdjęcie gwiazdy w roli Lady Gagi. - Przeżywałem każdy twój występ. Dałaś dowód temu, że można do programu rozrywkowego podejść bezpretensjonalnie - powiedział juror. - Bardzo dziękuję całemu zespołowi. Jesteście wspaniali - zakończyła aktorka.

Rekwizyt na pamiątkę
Chris Cugowski został obdarowany przez Małgorzatę Walewską kurtką z występu George'a Michaela. - Cieszę się, że miałam przyjemność cię poznać. Jesteś rock'n'rollowcem o gołębim sercu - wskazała jurorka. - Chciałbym podziękować moim współkanapowcom. Czuję się jak w mini-rodzince - chłopak zwrócił się do pozostałych uczestników. Gratulacje!

Brązowa Twoja Twarz dla...
Na trzecie miejsce i Brązową Twoją Twarz zasłużył Adam Zdrójkowski. - Takiego kopa energii, jakiego dostałem w tym programie, nie dostałem chyba nigdy - przemówił uczestnik. - Uświadomiłem sobie po raz pierwszy w życiu, że mogę zrobić coś więcej niż dotychczas - dodał przejęty chłopak.

Srebrna Twoja Twarz dla...
Drugie miejsce zajęła Basia Kurdej-Szatan. - To będzie w naszym domu już druga Srebrna Twarz, więc mamy parkę - zwróciła uwagę aktorka. - Dziękuję mojej córeczce, która była ze mną za każdym razem. Dziękuję również całej charakteryzacji, tancerzom, Adze, Krisowi - wyliczała szczęśliwa gwiazda.

I wszystko stało się... złote!
Fanfary i oklaski! Robert Janowski zwycięzcą 15. edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. - Co ja mogę powiedzieć? Szok! - rozpoczął triumfator. - Generalnie Eric Clapton jest powściągliwy, ale dzisiaj nie! - cieszył się z wygranej. - Dziękuję mojej żonie, która mnie wspierała przez trzy miesiące - podsumował.

Nagroda główna na cel charytatywny
Zwycięzca przekazał czek o wartości 100 tysięcy złotych dla Jakuba Potkańskiego z Fundacji Polsat. Gratulacje!

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo” - edycja 15, zobacz odcinek 10, finał:

Serdecznie dziękujemy wszystkim za cały sezon i do zobaczenia!

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo

Komentarze